17 / 08 / 2022

çimento zammı grevi

çimento zammı grevi

Yükselen çimento fiyatlarını protesto etmek amacıyla 9 Eylül'den itibaren 15 gün iş durdurama eylemi başlatan müteahhitler, çimento fiyatlarının düşmemesi durumunda işçi çıkarılacağını açıkladı. 

Müteahhitler iş bırakıyor!

İMKON Başkanı Tahir Tellioğlu, çimento fiyatlarına yapılan fahiş zamlar sebebiyle 9-24 Eylül tarihleri arasında iş durduracaklarını açıkladı. 

İnşaat sektörü temelden sallanıyor! Çimento, beton ve demir fiyatlarına gelen zamlar 'artık yeter' dedirtti!

Konut sektöründeki fiyatlar gündemden hiç düşmüyor. Konut fiyatlarına gelen zamlar aynı orantı da kira fiyatlarını da etkiliyor. Konuta gelen zammı anlamak için temele inmek gerekiyor. İnşaatın temelinde; demir, çimento ve beton fiyatları bulunuyor. Peki beton, çimento ve demir fiyatları ne kadar?

İnşaat sektörüne nisan zammı geldi mi? Çimento, demir, kum ve tuğla fiyatları kaç lira oldu?

İnşaat sektöründe maliyetler gittikçe artıyor. Bu artışın altında son zamanlarda demir, çimento, tuğla ve kuma yapılan zamlar yer alıyor. Peki çimento, tuğla, demir ve kum fiyatları bugün kaç lira? İşte 4 Nisan çimento, demir, tuğla ve kum fiyatları...

Çimento, cam, seramik ihracatçılarından doğal gaz zammına tepki!

Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği (ÇCSİB) Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz, 1 Nisan'dan itibaren geçerli olmak üzere sanayide yapılan doğal gaz zammına yönelik açıklama yaptı.

Fatih Yücelik'ten çimento zammı açıklaması!

İnşaat sektörü bugün itibaren inşaat maliyetlerini boykot etmek için iş bırakıyor. TÜRKÇİMENTO Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Yücelik maliyetlerinin düşürülmesi için çağrıda bulundu. 

İnşaat sektöründen KDV indirimi talebi!

Demirin ton fiyatı yüzde 40 artışla 4 bin 250, çimento fiyatı da yüzde 15 artışla 380 TL oldu. Düşük faiz oranlarıyla canlanan sektör, demir ve çimento zammıyla yeniden zor bir sürece girdi. Sektör temsilcileri, KDV indirimi bekliyor.

Müteahhitlerden çimento zammına tepki!

Çimento şirketleri ani bir kararla çimentoya yüzde 50 zam yaptı. Yüzde 40 zamın geçtiğimiz Ocak ayında yapılacağı açıklanmıştı.

İMKON, çimento zammına rekabetle dur diyecek!

İMKON Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, yeni yılda çimentoya zammı kabul edemeyeceklerini, böyle bir zammın izahının olmayacağını söyledi....

TÇMB’den çimento zammı açıklaması!

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, basında son günlerde çıkan yüzde 40 oranında zam yapılacağı iddialarının aksine; 2018 yılının başından bu yana artan girdi maliyetlerinin çimento sektörüne olumsuz etkileri olduğunu belirtti.

MÜSİAD'dan çimento zammına tepki!

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İnşaat Sektör Kurulu Başkanı Reha Yeltekin, “Çimentoya 2018 yılında yüzde 40’a yakın zam yapılmışken ve gevşeyen kurlarla beraber indirim beklerken, yapılan bu zamma anlam veremedik. “dedi.

İnşaat sektörüne çimento zammı darbesi!

Çimento sektörü 2019 yılına yüzde 40’a varan fiyat artışıyla girdi. Sinpaş GYO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Çelik, zamlı tarifenin 1 Ocak’tan sonra geçerli olacağını söyledi.

Torbalı'da müteahhitlerden çimento zammına karşı uyarı!

Beton fiyatlarının yapılan zammı protesto eden müteahhitler güç birliğine devam ediyor. Özçelik Yönetim İnşaat Kurulu Başkanı Fehmi Özçelik ve Dilsa İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fesih Dilmaç da “Sonuna kadar gideceğiz” dedi.

Çimento zammıyla kentsel dönüşümün geleceği boğazlanıyor!

Rekabet Kurumu'nun İzmir'de 6 çimento fabrikasına ceza kesmesi, sektörde tartışmaları da beraberinde getirdi. Cezaların yeterli olmadığını savunan inşaatçılar, fiyat artışlarının geri alınmasını istiyor. İşte ayrıntılar...

Abdulvahap Olgun'dan çimento zammına tepki!

Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun, zamda çimento fabrikalarını suçladı: Fiyat artışına bir anlam veremedim. Kararımız da kesin kararlıyız. Çimento kamyonlarını kesinlikle ilçeye sokmayız" dedi.

çimento zammı grevi Haberi

çimento zammı grevi

Yükselen çimento fiyatlarını protesto etmek amacıyla 9 Eylül'den itibaren 15 gün iş durdurama eylemi başlatan müteahhitler, çimento fiyatlarının düşmemesi durumunda işçi çıkarılacağını açıkladı. 

Sözcü Gazetesi'nden Erdoğan Süzer'in haberine göre; İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Başkanı Tahir Tellioğlu, eylemlerden sonuç alamamaları durumunda inşaatlarda çalışan 1.2 milyon işçiden en az 600 bininin işine son vermek zorunda kalabileceklerine dikkat çekti. 

Devlet, eylemin açıklanmasının ardından çimento ve klinkeri ihracı kayda bağlı mallar listesine dahil etti. Böylece çimento ihracatının yavaşlayacağı, yurt dışına yollanamayan çimentonun içeriye satşının yapılacağı, bu şekilde fiyatların düşeceği öngörülüyordu. Kararla ilgili açıklamalarda bulunan Tellioğlu, gümrük adımının sonuç vermesi durumunda eylemi sonlandırabileceklerini dile getirmişti. 

Fakat Tahir Tellioğlu, Ticaret Bakanlığı'nın çimento ihracatına ilişkin hayata geçirdiği tedbirin fiyatlarda herhangi bir düşüşe neden olmadığını, fahiş fiyat uygulamalarının aynen...