çimsa çevre yatırımları

çimsa çevre yatırımları

Çimsa, son 5 yılda 115 milyon TL'lik çevre yatırımı yaptığını açıkladı. Şirketin "2012 Sürdürülebilirlilik Raporu"nu da sunan Çimsa Genel Müdürü Mehmet Hacıkamiloğlu, "Yaptığımız çevre yatırımlarının 106 milyon liralık kısmı 2009 -2012 arasında gerçekleşt

ÇİMSA’dan 5 yılda 115 milyon TL’lik çevre yatırımı!

Sürdürülebilirlik anlayışını tüm süreçlerine entegre eden ÇİMSA, bugüne kadar hayata geçirdiği projelerin somut sonuçlarını paylaştığı 2012 Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı. 5 yıllık dönemde toplam 115 milyon TL çevre yatırımı yapıldı...

Aziz Kocaoğlu'nun çevre hamlesi dikkat çekiyor!

Çevre yatırımları konusunda önemli adımlar atan İzmir Büyükşehir Belediyesi, hem kentteki sera gazı salımını minimuma indirmek hem de toprağı ve suyu korumak amacıyla peş peşe örnek projelere imza atıyor.

Sakarya yatay mimarisi ile öne çıkıyor!

SABAH İl Buluşmaları’nın 7’ncisi Sakarya’da gerçekleştirildi. Toplantıda Sakarya’nın kültürel ve ekonomik konumu gibi önemli konular masaya yatırıldı. Şehir yatay mimari çalışmaları ve çevre yatırımları ile ön plana çıktı.

Çimsa ve Enka inşaat yatırımda öncü şirketler arasında!

Borsa İstanbul'da işlem gören cirosu ve piyasa değeri 1 milyar TL'nin üzerinde olup yatırımları yüzde 15’i aşan 28 şirket bulunuyor. Listede inşaat sektöründen iki şirket de yer alıyor. Bu firmalar: Çimsa ve Enka inşaat. 

Kayseri yatırımları hız kesmeyecek!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın da katıldığı Yahyalı Mitingi’nde Kayseri ve Yahyalı’ya yapılan yatırımları masaya yatırıldı

Çimsa'dan 12.4 milyon liralık çevre yatırımı!

Çimsa, geçtiğimiz yıl sürdürülebilirlik vizyonu kapsamında 12.4 milyar liralık çevre yatırımı yaptığını duyurdu.

Mehmet Özhaseki: Kayseri'ye önemli yatırımları konuşmaya geldik!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kayseri'deki Kapuzbaşı Şelalesi'nde incelemelerde bulundu. Özhaseki, ''Kayseri'ye önemli yatırımları konuşmaya geldik''dedi.

Bursa Büyükşehir'den 1.3 milyar TL'lik çevre yatırımı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi 1 milyar 300 milyon TL’yi aşan çevre yatırımları ile kentin gelecek 50 yılını güvence altına aldı.

Kahramanmaraş Atıksu Arıtma Tesisi'nde son durum ne?

Dünya Gazetesi Köşe Yazarı Ali Eskalen, bugünkü yazısında "Kahramanmaraş'taki çevre yatırımları" konusunu ele aldı. İşte o yazı:

Fatma Güldemet Sarı Adana'ya yapılacak yatırımları anlattı!

Bakan olduktan sonra Adana'daki ilk basın toplantısını bir otelde düzenleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Adana'ya yapacakları yatırımları açıkladı.

Sakarya’daki çevre yatırımları değerlendirildi!

Sakarya Büyükşehir Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Türker Vardar, tamamlanan çevre yatırımları, yeni projeler, çevre kirliliği ve diğer alanlardaki tüm çalışmalarla ilgili açıklama yaptı.

Elazığ'da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın yatırımları ele alındı!

Elazığ'da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk ve Bakanlık bürokratlarının katılımları ile Bakanlığın Elazığ'daki yatırım ve projeleri ele alındı.

ISB Enerji Kimya ve Çevre Yatırımları Anonim Şirketi kuruldu!

ISB Enerji Kimya ve Çevre Yatırımları Anonim Şirketi 17 Mart 2015'te, 50 bin TL sermaye bedeli ile Şişli'de, Hakan Gören Yönetim Kurulu Başkanlığı'nda kuruldu.

Çimsa’nın 3 tesisine Yeşil Nokta Çevre Ödülü!

Çimento ve yapı malzemeleri sektöründe 40 yılı aşkın süredir fark yaratan çalışmalara imza atan ÇİMSA, çevre konusuna verdiği önemi, Yeşil Nokta Çevre Yarışması’nda üç hazır beton tesisinin aldığı ödüllerle bir kez daha kanıtladı.

çimsa çevre yatırımları

çimsa çevre yatırımları çimsa çevre yatırımları


Sabancı Grubu'nun çimento üretim sektöründeki kuruluşu Çimsa, son 5 yılda 115 milyon TL'lik çevre yatırımı yaptığını açıkladı. Şirketin "2012 Sürdürülebilirlilik Raporu"nu da sunan Çimsa Genel Müdürü Mehmet Hacıkamiloğlu, "Yaptığımız çevre yatırımlarının 106 milyon liralık kısmı 2009 -2012 arasında gerçekleşti. 


Son dönemdeki yatırımlarımız arasında Mersin 1. ve 2. üretim tesislerindeki Atık Gazdan Elektrik Üretim Projesi, Eskişehir Türetilmiş Yakıt Hazırlama Tesisi, çimento, hazır beton tesislerimizde tozsuzlaştırma ve çevre yatırımları öne çıkıyor" dedi. 

Hacıkamiloğlu'nun verdiği bilgilere göre 2013'te kentsel dönüşüm, büyük altyapı ve üstyapı projeleri çimento tüketimini artırdı. Çimento sektöründe bu yıl yüzde 11 büyüme bekleniyor. Ama 2014'te ekonomi yavaşlayacak ve sektördeki büyüme yüzde 5-6'lara inecek. Özel ürünlere yönelecek olan Çimsa ise çift haneli büyüme hedefliyor. 


Cumhuriyet...