Çimsa Çimento sözleşmesi

Çimsa Çimento sözleşmesi

Çimsa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamaya göre Çimsa Sanayi ve Ticaret A.Ş. Sançim sözleşmesi fesedildi.

Yapı malzemelerinde ihracatın liderleri Akçansa ve Çimsa!

Akçansa ve Çimsa’nın 2019'daki ihracat performansları, Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği tarafından ödüllendirildi.

Çimsa, 'Turquality Marka Destek Programı'na alınan ilk şirket oldu!

Türkiye ve dünya çimento sektörünün yenilikçi şirketi Çimsa, çimento sektöründe Turquality Marka Destek Programı'na alınan ilk şirket oldu.

Çimsa'dan yıl bazında yüzde 40 büyüme hedefi!

Çimsa'nın AR-GE merkezi Formülhane, çimento kullanıcılarının ihtiyaçları için global bir çözüm merkezi oldu. AR-GE harcamalarını da artırdıklarını belirten Çimsa Genel Müdürü Ülkü Özcan, “Yıllar bazında yüzde 35-40 büyüme trendi ile ülke ekonomisi için katma değerli çalışmaları sürdürüyoruz" dedi...

Çimento sektörünün ihracat gelirleri artacak!

2020 yılına kültürel bir dönüşümle girdiklerine dikkat çeken Çimsa CEO’su Ülkü Özcan, "Çimento sektörünün ihracat gelirini artırmaya devam edeceğiz" dedi...

Türkiye çimento sektörü, dünyada ilk sırada!   

Çimsa CEO’su Ülkü Özcan, çimento sektörüne ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Özcan, "Türkiye, dünyanın önde gelen çimento üreticileri arasında yer alıyor" dedi...

Çimsa, Las Vegas’taki World of Concrete (WOC) Fuarı’na katıldı!

Sabancı Holding ortağı Çimsa, 4-7 Şubat arasında gerçekleşen Las Vegas’taki Uluslararası Yapı ve İnşaat Fuarı 2020 World of Concrete (WOC)’ya katıldı. Fuarda Amerika pazarında yoğun ilgi gören beyaz çimento ve özel ürünler tanıtıldı.

Nuh Çimento toplu iş sözleşmesi görüşmelerine yarın başlayacak!

Nuh Çimento'nun olduğu Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası ile Türkiye Çimse-İş Sendikası arasında yapılacak yeni dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerine yarından itibaren başlanacak...

Sabancı Holding Çimento Grubu Cement Day'de buluştu!

Sabancı Holding Çimento Grubu, Akçansa ve Çimsa ile temsil ettikleri çimento sektöründe bulunan vizyon ve misyonunu iş ortaklarıyla paylaşmak için bu yıl ilk kez “Cement Day” isimli bir toplantıda bir araya geldi.

Banu Uyan Çimsa Kurumsal İletişim Müdürü oldu!

50 yıla yakın bir zamandır çimento ve yapı malzemeleri sektörünün global bir oyuncusu olarak faaliyetlerine devam eden Çimsa’nın yeni Kurumsal İletişim Müdürü Banu Uyan oldu.

Çimsa, yenilikçi ürünlerini tüm dünyaya ulaştırıyor!

Çimento sektörünün global oyuncusu Çimsa, Türkiye’nin bir numaralı çimento ihracatçısı olarak ürünlerini dünyanın dört bir yanına ulaştırıyor... 

Çimsa'dan 869 milyon TL’lik ihracat!

Sabancı Holding iştiraki olan Çimsa, 2018 yılında çimento sektöründe gerçekleştirdiği 869 milyon TL’lik ihracatla birinciliğe layık görüldü.

Çimsa, İspanya'daki Bunol'un satın alma sözleşmesini imzaladı!

Sabancı Holding iştirakleri arasında yer alan Çimsa, İspanya’daki beyaz çimento fabrikası Bunol’u 180 milyon dolar bedelle satın alınması konusunda anlaşmaya vararak satın alım sözleşmesi imzaladı.

Sabancı Holding çimento devini satın aldı!

Sabancı Holding iştiraki olan Çimsa'nın satın almak için görüşmeler yaptığı Meksikalı Cemex Espana S.A.'nın sahip olduğu Bunol Beyaz Çimento Fabrikası için imzalar atıldı. 

Çimsa Çimento sözleşmesi

Çimsa Çimento sözleşmesi Çimsa Çimento sözleşmesi

Çimsa tarafından yapılan açıklama şöyle;


Hisse devir sürecinin uzamasının, Şirketimiz ile SANÇİM Bilecik Çimento Madencilik Beton San. ve Tic. A.Ş.'nin mali ve ticari operasyonları yönünden belirsizlik yaratmasından dolayı, Şirketimiz ile SANÇİM Bilecik Çimento Madencilik Beton San. ve Tic. A.Ş. ortakları arasında, 15.07.2014 tarihinde imzalanan Hisse Alım ve Satım Sözleşmesi ve varsa bu bağlamda yapılmış olan tüm mutabakat, teklif-kabul yazışmaları, protokol veya ön sözleşmeleri, taraflar arasında yapılan ortak mutabakatname ile feshedilmiştir. 


Bunun sonucu olarak taraflar bahsi geçen sözleşme kapsamında doğmuş veya doğacak tekmil hak ve taleplerinden kayıtsız ve şartsız feragat etmişler ve birbirlerini kat'i olarak ibra etmişlerdir.


Bu Özel Durum Açıklaması ertelenmiş bir açıklama olup,  fesih mutabakatnamesi  ilgili tarihte Şirketimizce imzalanmadığı için erteleme kararı...