Çin açık deniz

Çin açık deniz

Çin açık denizde "yüzer" nükleer santral inşa edebileceğini duyurdu. Deniz kaynaklarından azami derecede faydalanmak istediğini açıklayan Çin, "güvenli ve barışçıl" yollardan nükleer enerji kapasitesini artırmak istediğini belirtiyor.

Denize sıfır inşa edilen konutlar kıyılara zarar veriyor!

İçişleri Bakanlığı’nın sahil raporuna göre, deniz kenarına inşa edilen konutların kıyılara büyük zarar verdiği ortaya çıktı. 

Mavera Cadde Dükkanları bugün satışa çıkıyor!

Türkiye'nin en büyük uydu kent, Kayaşehir'de hayata geçen Mavera Comfort'ta yer alan dükkanlar için başvurular sona erdi. Dükkanlar için açık artırma ise bugün yapılacak. 

Mavera Cadde Dükkanları yarın satışa çıkıyor!

Türkiye'nin en büyük uydu kent, Kayaşehir'de hayata geçen Mavera Comfort'ta yer alan dükkanlar için başvurular bugün sona eriyor. Dükkanlar için açık artırma ise yarın yapılacak. 

Çeşme'de sit alanında inşa edilen taş bina yıkıldı!

Çeşme'de deniz kenarı ve Sit Alanı'na inşa edilen taş bina yıkıldı. Bina sahibi G.S.E'ye kararı gönderen belediye ekipleri, bir ay içerisinde karara uyulmaması üzerine iş makineleri aracılığıyla binanın yıkımını tamamladı.

Rize'de şehir hastanesi, deniz dolgusu üzerinde inşa edilecek!

Rize'de inşa edilmesi planlanan şehir hastanesinin, ödenek yetersizliği sebebiyle inşaatı yarım kalan yat limanı sahasında yapılacağı duyuruldu. 300 dönümlük deniz dolgusu üzerinde inşa edilecek hastanenin, 800 yatak kapasitesi bulunacak... 

İBB 3 ilçede 4 prefabrik kreş inşa edecek!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Çatalca, Küçükçekmece ve Maltepe ilçelerinde 4 adet prefabrik kreş inşa etmek için açık teklif usulü ile ihale gerçekleştirecek...

Torkam E5 Açık Çarşı'nın yüzde 70'i 3 saatte satıldı!

Torkam E5’in Açık Çarşı dükkânları açık artırma usulü satışa çıktı. Açık artırmada, 1. Etapta yer alan 124 düzayak dükkânın yüzde 70’i 217 milyon bedelle kısa sürede sahiplerini buldu...

Beşiktaş'a açık hava müzesi kurulacak!

Beşiktaş'ta Kabataş-Mecidiyeköy–Mahmutbey metro hattı kazılarında ortaya çıkan ve İstanbul’da ilk Türklerin izleri olarak yorumlanan kurgan tipi mezarlar için açık hava müzesi kurulacağı açıklandı. 

Edirne mimarlık öğrencileri için açık hava amfisi olacak!

"Edirne Açık Hava Amfisi'nde Geleceğin Medeniyet Mimarlarını Yetiştiriyoruz" projesi ile mimarlar eğitim kampına katılacak.

Hill Kartal satış ofisi Ramazan Bayramı'nda açık!

Almalar-İskurt-Nergo İş Ortaklığı ile Kartal'da yükselen Hill Kartal'da satış ofisi bayramın 3.günü konut alıcıları için açık tutulacak. Ev almaya gelenlere Ramazan Bayramı'na özel yüzde 10+yüzde 10 indirimle şeker tadında kampanya sunulacak.

Deniz Feneri Endonezya'daki 500 yıllık camiyi yeniden inşa etti!

Deniz Feneri İletişim Koordinatörü Recep Koçak, Bağcılar’daki İnanç ve Medeniyetimizde İnsana Saygı ve İyilik Hareketi söyleşisinde "Endonezya Açe’de yıkılan 500 yıllık ecdat camisini Deniz Feneri olarak yeniden inşa ettik.” dedi.

Kuveyt'te çölün ortasına Deniz Kenti inşa ediliyor!

Kuveyt’te 13 yıldan beri çölün içine açılan kanallar üzerine inşa edilen ‘Deniz Kenti’ 250 bin kişiye ev sahipliği yapacak. Tamamlanma aşamasına gelen kentin yapımında 2 bin işçi çalışıyor.

Tahir Ağa Kültür Merkezi Mudanya'da Ara Güler’in sergisiyle hizmete açıldı!

Restorasyon çalışmalarını Bursa Büyükşehir Belediyesi üstlenen Tahir Ağa Kültür Merkezi, Bursa Mudanya 'da Ara Güler ’in ‘Şehir, Deniz ve İnsan’ temalı fotoğraf sergisiyle hizmete açıldı.

Çin açık deniz Haberi

Çin açık deniz

Çin Atom Enerjileri Kurumu Genel Müdürü Şü Dacı açık denizde yüzer nükleer santral inşasının "dikkatli ve bilimsel" değerlendirme süreci sonrası hayata geçirilebileceğini söyledi.

Dünyanın en çok enerji tüketen ülkesi olan Çin başta hava kirliliği olmak üzere ciddi çevre sorunları yaşıyor.

Çinli yetkili ülkenin "güvenli ve barışçıl" yollardan nükleer enerji kapasitesini artırması gerektiğini vurgulayarak, deniz kaynaklarından azami derecede yararlanılmasının önemine vurgu yaptı.

Çin'in toplam 28.3 milyon gigavat enerji üretim kapasitesine sahip aktif 30 nükleer santrali bulunuyor.

Ülkede toplam 26.7 gigavat kapasiteli 24 yeni nükleer santralin inşası ise devam ediliyor.

Çin, 2020 enerji hedefini tutturmak için de geçtiğimiz yıl 8 nükleer santralin inşa edilmesine yeşil ışık...