18 / 08 / 2022

Çok uluslu firmalar istanbul finans merkezi

Çok uluslu firmalar istanbul finans merkezi

Ali Fuat Taşkesenlioğlu, İFM projesinin çok uluslu firmaların istanbul'da merkez kurmayı düşünmesine neden olduğunu duyduklarını belirterek, "Dolayısıyla, söz konusu projenin ulusal boyutta istihdamın ve yurtiçi piyasalar fayda sağlayacak" dedi.

Dev bankadan yeri yerinden oynatacak dolar tahmini! Bu seviye hiç görülmedi...

Danimarka merkezli çok uluslu bankacılık ve finans şirketi olan Danske Bank analistlerinden dolar kuru için tahmin geldi. İşte yeri yerinden oynatacak o dolar tahmini...

Dev yatırım bankalarından flaş faiz açıklaması!

ABD merkezli çok uluslu yatırım bankaları olan Goldman Sachs ve JPMorgan peş peşe faiz ile ilgili açıklamalarda bulundu...

Firmaların bulutunda Bitcoin üretimi yapılıyor!

Bitcoin'e yönelik yeni bir tehlike daha ortaya çıktı. Çok sayıda hacker firmaların bulut sisteminde yer alan serverlarda Bitcoin üretimi gerçekleştiriyor. 

İnşaat firmaları, İzmir'deki depremzedelere boş konutlarını tahsis etti!

İzmir'de meydana gelen deprem nedeniyle çok sayıda bina hasar gördü. İzmir'de faaliyet gösteren inşaat firmaları bu binalarda yaşayan vatandaşlar için harekete geçti. 

Prof. Doğan Kantarcı'dan Kanal İstanbul için kritik uyarı!

Doğa Bilimci Prof. Doğan Kantarcı çılgın proje Kanal İstanbul ile ilgili çok kritik bir uyarı yaptı. Kantarcı, "İstanbul yaşanmaz hale gelir ‘çok uluslu bir ada’ oluşur" dedi.

Faizlerdeki indirim inşaat firmalarına mı yarayacak?

Konut kredisi faizlerindeki düşüş inşaat sektörüne bakışı değiştirdi. Sektör işlerin açılmasını bekliyor. Peki konut kredisi faizindeki indirim en çok inşaat firmalarına mı yarayacak?

Hangi kampanya daha çok ilgi görüyor?

Gayrimenkul Pazarlama ve Satış Direktörü Soner Keleş, gayrimenkul firmaları tarafından en çok sunulan satış kampanyalarını Emlakkulisi.com okurları için kaleme aldı..

Beyttürk İnşaat sosyal medyada en çok beğenilen inşaat firmalarından!

Emlak sektöründe hayata geçirdiği birçok projede yüzlerce aileyi ev sahibi yapan Beyttürk İnşaat; 240 Bin takipçi sayısı ile sosyal medyada en çok beğenilen inşaat firmaları arasında bulunuyor...

Mehmet Şimşek: Türkiye'deki inşaat firmaları süreci çok iyi yönetti!

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek İnşaat sektöründe arka arkaya iflaslar yaşanabileceğine dair haberlerin anımsatılması üzerine, yaşanan şoklara rağmen Türkiye'deki firmaların süreci çok iyi yönettiklerini söyledi.

Ceyhun Dilşad Taşkın: İmar ve ruhsat işlemleri bizim için çok önemli!

Vali Yardımcısı Ceyhun Dilşad Taşkın, imar ve ruhsat bekleyen müteahhit ve firmalar ile bir araya geldi. Vali Yardımcısı Taşkın, imar ve ruhsat işlemlerinin kendileri için çok önemli bir konu olduğunun söyledi.

Yabancılara konut satışı inşaat firmalarını heyecanlandırdı!

Körfez ülkeleri başta olmak üzere dünyanın birçok yerinden alıcıların ziyaret ettiği İstanbul'daki emlak fuarında satış bilançosu yüksek oldu. İnşaat firmalarının temsilcileri ilk gün 100’e yakın konut satıldığını, ikinci gün satışların hızlandığını söyledi.

Uzakdoğulu firmalar Türkiye’de enerji yatırımı yapacak!

Uzakdoğulu firmalar, birçok sektöre yatırım yapmak için Türkiye’yi yakın markaja aldı. Çinli enerji devi CMEC de yatırım için son aşamaya geldi.

Pana Yapı, 2015 yılının 'En Çok Satış Yapanlar' listesine girdi!

Gayrimenkul sektörünün başarılı firmalarından Pana Yapı, sektörü mercek altına alan ‘’Real Estate Stars Türkiye’nin Gayrimenkul Liderleri Zirvesi 2016’’ kapsamında 2015 yılının ciro bazında en çok satış gerçekleştiren firmaları arasında yerini aldı.

Çok uluslu firmalar istanbul finans merkezi Haberi

Çok uluslu firmalar istanbul finans merkezi

Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu, İFM projesinin çok uluslu firmaların istanbul'da merkez kurmayı düşünmesine neden olduğunu duyduklarını belirterek, "Dolayısıyla, söz konusu projenin ulusal boyutta istihdamın ve yurtiçi piyasaların geliştirilmesine yönelik fayda sağlayacağını düşünüyoruz" dedi. 


Çalışanlarımızın birçoğu şimdiden İstanbul'a geldi Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu İstanbul Finans Merkezi'nin tamamlanmasının Türkiye için önemli bir kazanım olacağını belirterek, "ÎFM'nin sektöre doping etkisi yaratacağına ve sektörün "marka algısına" küresel boyutta ciddi bir katkı sağlayacağına inanıyorum. İFM projesinin çok uluslu firmaların İstanbul'da merkez kurmayı düşünmesine neden olduğunu duyuyoruz. Dolayısıyla, bu projenin ulusal boyutta istihdamın ve yurtiçi piyasaların geliştirilmesine yönelik fayda sağlayacağını düşünüyoruz" dedi. 


İLK FİNANS MERKEZİ KAPALIÇARŞI 


Dünyadaki ilk uluslararası finans merkezi olarak değerlendirilen Kapalı Çarşı'yı örnek gösteren Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu, "Kapalıçarşı'yı...