DAİB ihracat

DAİB ihracat

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) üyesi 17 ildeki firmalar tarafından 9 ayda yapılan ihracat geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 4,76 artış göstererek 1 milyar 340 milyon 406 bin dolar oldu.

Doğu'dan 190 ülkeye 1,67 milyar dolarlık ihracat gerçekleşti!

DAİB üyesi firmaları tarafından 17 ilden 11 ayda yapılan ihracat, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 3,44 artış gösterdi. Birlik üyesi firmalar, ocak-kasım dönemde en çok Irak'a ihracat yaptı.

DAİB üyesi firmalardan 1,5 milyar dolarlık ihracat!

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) üyesi firmalarca yapılan ihracat, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4,15 artış gösterirken, birliğin ihracatı ülkelere göre değerlendirildiğinde ilk sırada Irak yer aldı.

DAİB'den 1 milyar 340 milyon dolarlık ihracat!

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) üyesi 17 ildeki firmalar tarafından 9 ayda yapılan ihracat geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 4,76 artış göstererek 1 milyar 340 milyon 406 bin dolar oldu.

Hasat Gıda ve Hayvancılık İthalat İhracat Sanayi Ticaret Limited Şirketi Talha Emlak Emlak İnşaat Şubesi açıldı!

Hasat Gıda ve Hayvancılık İthalat İhracat Sanayi Ticaret Limited Şirketi Talha Emlak Emlak İnşaat Şubesi, Resul Erdal Şiren tarafından 150 bin TL'lik sermaye ile kuruldu.

Hasat Gıda ve Hayvancılık İthalat İhracat Sanayi Ticaret Limited Şirketi Talha Emlak İnşaat Peyzaj Şubesi açıldı!

Hasat Gıda ve Hayvancılık İthalat İhracat Sanayi Ticaret Limited Şirketi Talha Emlak İnşaat Peyzaj Şubesi, Resul Erdal Şiren tarafından 150 bin TL'lik sermaye ile kuruldu.

Mayıs ayında ihracat yüzde 5,8 artışla 13.4 milyar dolar oldu!

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, mayıs ayı ihracat rakamlarını Şanlıurfa'da açıkladı. Mayıs ayında ihracat yüzde 5,8 artışla 13.4 milyar dolar oldu. İlk 5 aylık ihracat 67 milyar 92 milyon dolara ulaştı

Rakkan İnşaat Taahhüt Turizm Tekstil İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Rakkan İnşaat Taahhüt Turizm Tekstil İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Cemal Saitoğlu, D. Abdul Hafid Abdul Karem tarafından 10 bin TL'lik sermaye ile kuruldu

Kayalar Kimya, TİM'in 2013 yılında ihracat yapan ilk 1.000 firma listesine girdi!

Endüstriyel mobilya boya ve vernik sektörünün lider üreticilerinden Kayalar Kimya, TİM'in “2013 yılında ihracat yapan ilk 1.000 firma” araştırmasına göre 60 bin ihracatçı üye arasından ilk 1000 şirket arasında yer alma başarısı gösterdi.

Standard and Poors: Türkiye’nin ihracat artışı olumlu!

Standard & Poors’un Başanalisti Frank Gill, Türkiye’nin bu yıl ihracat artışının çok olumlu olduğunu belirterek, Merkez Bankası’nın kurun önceye kıyasla artık daha istikrarlı olduğu düşüncesiyle faiz indirimine gitmiş olabileceğini söyledi.

Özvan İnşaat İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Özvan İnşaat İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Yunus Deşdemir tarafından 10 bin TL'lik sermaye ile 26 Mayıs'ta Küçükçekmece, Yeni Mahalle Mahallesi, Atılgan Sokak'ta kuruldu.

Merter Savaş: Ege Vitrifiye, 2014'te ihracat hacmini büyütecek!

Türk Vitrifiye sektörünün lider markalarından Ege Vitrifiye, 2014 yılında ihracat hacmini büyütmeyi hedefliyor. Ege Vitrifiye, 1 milyon 400 bin üretim kapasitesi ile müşterilerine ulaşmaya devam ediyor.

Sümer Teknik İnşaat İthalat İhracat Müteahhitlik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Sümer Teknik İnşaat İthalat İhracat Müteahhitlik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Mert Aras, Mediha Yadigar Kartal, Nada Khalil Ahmad Saleh Alnajam tarafından 50 bin TL'lik sermaye ile kuruldu.

Recep Tanrıverdi: Evteks sektöre 1.5 milyar dolarlık ihracat desteği sağlayacak!

Dünyanın en büyük ikinci ev tekstili fuarı olan ve bu yıl 20’ncisi düzenlenen Uluslararası Ev Tekstili Fuarı’nde (Evteks), 1.5 milyar dolarlık ihracat bağlantısı hedefi de aşılacak.

DAİB ihracat

DAİB ihracat DAİB ihracat

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) üyesi 17 ildeki firmalarca bu yılın ocak-eylül döneminde 1 milyar 340 milyon 406 bin dolarlık ihracat yapıldı.

DAİB verilerine göre, yılın 9 ayında birliğin faaliyet bölgesinde bulunan Ağrı, Ardahan, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Erzurum, Erzincan, Elazığ, Iğdır, Hakkari, Muş, Şırnak, Tunceli, Van, Kars ve Siirt'ten 181 ülkeye ihracat yapıldı. Bu dönemde birliğin 9 aylık ihracatı geçen yıla kıyasla yüzde 4,76 artarak 1 milyar 340 milyon 406 bin olarak kayıtlara geçti.

Geçen yılın 9 aylık döneminde tarım ürünlerinden 204 milyon 433 bin dolarlık, madencilik sektöründen 61 milyon 233 bin dolar ihracat yapan DAİB üyeleri, bu yılın aynı döneminde tarımda yüzde 8,17'lik artışla 221 milyon 129 bin, madencilik sektöründen yüzde 19,33'lük artışla 73 milyon 80 bin dolarlık dış...