dask Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması

dask Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması

DASK Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması'nda final günü yaklaşıyor. 47 üniversiteden 75 takımın başvurduğu yarışmanın finali, 9 Nisan'da Osmanlı Arşivleri Kağıthane Binası'nda yapılacak.

2018 DASK Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması'nda final heyecanı!

Türkiye'de depreme dayanıklı bina bilincini artırmak adına DASK tarafından bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması'nda üç gün sürecek final heyecanı başladı.

Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması'nda final heyecanı!

43 üniversiteden 85 takımın başvurduğu DASK Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması'nın finali yapıldı.

Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması'na rekor başvuru!

Türkiye'de ilk kez DASK tarafından düzenlenen Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması'nın bu yıl üçüncüsü için rekor başvuru geldi. Ön elemeden geçen 28 takım 7-9 Mayıs'ta düzenlenecek büyük finalde yarışacak.

Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması başlıyor!

DASK Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması'nın ön kayıt dönemi başladı. Yarışmada en dayanıklı bina tasarımlarını yapan 3 takıma toplamda 30 bin lira ödül verilecek.

DASK Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması'nın finali yapıldı!

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından ikincisi düzenlenen Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması’nın finali için Türkiye’nin dört bir yanından 155 üniversite öğrencisi ve danışman öğretim üyesi İstanbul’da buluştu.

Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması finali İstanbul'da başlıyor!

Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun (DASK) 2015’te “Dünya sallansın, sen sağlam dur” sloganıyla ikincisini düzenlediği Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması’nda final heyecanı İstanbul'da başlıyor.

Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması'na 66 başvuru geldi!

DASK tarafından düzenlenen ‘Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması’ 29 üniversiteden 66 başvuru geldi. irinci olan takım üniversitesine akademik çalışmalarda kullanılmak üzere depremi simüle eden sarsma masası kazandıracak..

29 üniversite depreme dayanıklı binayı tasarlıyor!

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından düzenlenen DASK Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması 26 farklı şehirdeki 29 üniversiteden 66 başvuru alarak rekora imza attı.

DASK Bina Tasarımı Yarışması ödülü 10 bin lira!

Doğal Afet Sigortaları Kurumu'nun (DASK) düzenlediği DASK Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yanşması için son başvuru tarihi 4 Mayıs.

DASK Bina Tasarım Yarışması son başvuru tarihi 4 Mayıs!

DOĞAL Afet Sigortalan Kurumu (DASK) depreme dayanıklı bina tasarım yarışması başvuruları devam ediyor. Depreme dayanıklı bina bilincini artırmak için düzenlenen yarışmaya üniversitelerin inşaat mühendisliği okuyan lisans öğrencilerinin takınılan başvurabi

DASK Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması son gün ne zaman?

DASK Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması başlıyor. DASK, geleceğin inşaat mühendislerinde depreme dayanıklı bina tasarımı becerisini geliştirmeye yönelik Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması'nın ikincisini düzenleyecek.

DASK Bina Tasarımı Yarışması başlıyor!

DASK Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması ’ nın ikincisi başlıyor. İnşaat mühendisi adayları yarışacak, binası sağlam kalan kazanacak.

DASK Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması sonuçlandı!

Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması, Doğal Afet Sigortalan Kurumu nım (DASK) inşaat mühendisliği ve mimarlık bölümü öğrencileri başta olmak üzere üniversitelilerde depreme karşı dayanıklı yapı bilincini geliştirmek için düzenlendi.

DASK, 6.4 milyon konutu güvenceye aldı!

Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması'nın finalinin açılışında konuşan DASK Başkanı Selamet Yazıcı, yarışmayı düzenlemekteki temel amacın, güvenli yapılaşmaya dikkat çekmek ve deprem sigortası yaptırmayı teşvik etmek olduğunu söyledi...

Depreme dayanıklılıkta önemli olan zemine uygun evlerin yapılması!

Jeofizik Mühendisi Ali İlker Bulut, depreme dayanıklılıkta önemli olan unsurun binanın zemine uygunluğu olduğunu belirtti. Bulut, depremde zeminin etkisini anlattı.

Elazığ Şehit Fevzi Mahallesi'nde depreme dayanıklı konutlar inşa edilecek!

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, geçtğimiz yıl Elazığ'da meydana gelen depremden etkilenen merkez Battalgazi ilçesi Şehit Fevzi Mahallesi'nde depreme dayanıklı, modern konutlar inşa edileceğini söyledi.

Depreme dayanıklılık için 7 adım!

TMB 7 adımda depreme dayanıklı yapı inşa etmek için önerilerini açıkladı. Peki dayanıklı yapı üretimi için neler yapılmalı? İşte TMB'nin tespit ve önerileri...

Balıkesir'de depreme dayanıklı itfaiye binaları inşa ediliyor!

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi kent genelindeki itfaiye binalarını yeniliyor. Şehir içerisinde bunulan binalar depreme dayanıklı hale getiriliyor. 

Depreme dayanıklı bina nasıl olmalı?

İTÜ Mimarlık Fakültesi, Yapı ve Deprem Mühendisliği Birimi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oğuz Cem Çelik, binaların depreme karşı nasıl güçlendirildiğini anlatarak, depreme dayanıklı binaların özelliklerini anlattı. 

Depreme dayanıklı ve sıfır evlere talep arttı!

TÜİK Kasım ayı verilerini değerlendiren Birikimevim Yönetim Kurulu Başkanı Osman Telli, ''Ev sahibi olmak isteyenler depreme dayanıklı ve yeni yapılara yöneliyor'' dedi.

Adliye binalarının depreme dayanıklılığı TBMM'nin gündeminde!

Adliye binalarının depreme dayanıklılığı meclis gündemine taşındı. CHP'li Erbay, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

İmar Barışı depreme dayanıklılık önkoşulu gözetilerek güncellenmeli!

İmar Barışı uygulamasının revize edilmesi gerektiğini dile getiren Araştırmacı Yazar Yüksek Mimar Hüseyin Demir, ’Depreme dayanıklı yapıların iptal edilen yapı kayıt belgeleri geri verilmeli ve elde edilen gelir depreme dayanıksız binaların dönüşümü için kullanılmalıdır’ diye konuştu.

Faruk Özlü: Yapmamız gereken depreme dayanıklı konutlar inşa etmektir!

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü yaptığı açıklamada, "Yapmamız gereken depreme dayanıklı konutlar inşa etmektir" dedi.

Şehirlerde öncelik depreme dayanıklı yapılar olmalı!

Türkiye İMSAD, ‘8 Kasım Dünya Şehircilik Günü’ kapsamında yaptığı açıklamada, Türkiye’nin tüm şehirlerinde depreme dayanıklı, çevre dostu yapılarla can ve mal güvenliğinin sağlanmasına öncelik verilmesi gerektiğine dikkat çekti. 

Öğrenci yurtları depreme dayanıklı değil!

İzmir depreminin yaraları sarılmaya çalışılırken, Sayıştay raporları depreme ne kadar hazırlıksız olduğumuzu bir kez daha gündeme getirdi. Uyarılara rağmen karayolları deprem yönetmeliğine göre yapılmamış, öğrenci yurtları da depreme dayanıklı değil. 

Oturduğunuz bina depreme dayanıklı mı?

Olası İstanbul depremi yeniden gündemde. Şiddeti 7 ve üzeri olacak bir depremde metropolde büyük bir yıkım olabileceği söyleniyor. Vatandaşların aklında 'oturduğum bina depreme dayanıklı mı' sorusu var. Peki binasından şüphelenenler ne yapmalı?

Yaşadığınız bina depreme dayanıklı mı?

İzmir’i derinden sarsan ve can kayıplarına neden olan deprem sonrasında gözler yeniden konutların güvenirliliğine çevrildi. Peki yaşadığınız bina depreme dayanıklı mı?

dask Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması Haberi

dask Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması

2019 DASK Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması finali, 9 Nisan günü gerçekleşecek. Yarışmada derece alanlar, ödüllerini Osmanlı Arşivleri Kağıthane Binası'nda yapılacak olan ödül töreninde alacaklar. 

Yarışmanın amacı dayanıklı bina bilincini artırmak

Yarışma kapsamında elemeleri geçen 24 takımın tasarladığı bina maketleri sarsma masasında test edildi. Yarışma kurallarına göre; deprem testinden başarıyla geçen ve fayda-maliyet hesabı sonucunda en yüksek toplam yıllık kazancı sunan tasarımın sahibi olan takım birincilik ödülünü kazanacak. 

DASK tarafından Türkiye'de depreme dayanıklı bina bilincini artırmak amacıyla yapılan ve bu yıl beşincisi düzenlenen "Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması"'nda üç gün sürecek final heyecanı başladı. Elemeleri geçen 24 takımın bina model maketleri, 8 Nisan'da İstanbul Osmanlı Arşivleri Kağıthane Binası'nda yapılan finalde depremi simüle eden sarsma masasında test edildi.
 
Yarışma Başkanı Prof. Dr....