dask hasar ödemeleri

dask hasar ödemeleri

Şimdiye kadar gerçekleştirdiği hasar ödeme tutarının ise 1,1 milyon Türk Lirası'na ulaşan DASK, hasar ödemelerini yükseltti! İşte tüm ayrıntılar...

DASK neleri kapsıyor?

İzmir'de meydana gelen deprem sonrasında Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından hasar ödemeleri başladı. Ödemeler hakkında bilgi veren CBU UBF Uluslararası Ticaret Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özge Ayan, bu ödemelerin 240 bin TL'yi aşmayacağını dile getirdi. 

DASK hasar ödemeleri nasıl yapılır?

Zorunlu Deprem Sigortası mesken ve işyerleri yaptırılıyor. Ödenen poliçe doğrultusunda yaşanan olası bir afetten sonra hasar ihbarı yapılıyor. Daha sonra hasar ödemeleri yapılıyor. Peki, DASK hasar ödemeleri nasıl yapılır?

DASK hasarın ne kadarını karşılar?

Meydana gelen depremden sonra, hasar ihbarı yapılıyor. Deprem sonrasında hasar ihbarı yapıldıktan sonra olay yerine bağımsız hasar tespit görevlileri gönderiliyor. Peki, DASK hasarın ne kadarını karşılar?

DASK hasar ödemelerini yükseltti!

Şimdiye kadar gerçekleştirdiği hasar ödeme tutarının ise 1,1 milyon Türk Lirası'na ulaşan DASK, hasar ödemelerini yükseltti! İşte tüm ayrıntılar...

DASK’ın yaptığı toplam hasar ödemesi 1.1 milyar TL’ye ulaştı! 

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) , 30 Ekim 2020 tarihinde İzmir'de yaşanan 6,6 büyüklüğündeki depremin yıldönümünde önemli açıklamalar yaptı. 

DASK'tan 900 milyon TL hasar ödemesi!

Merak edilen konulara açıklık getiren DASK Koordinatörü Erdal Turgut yaptığı açıklamada, "DASK’ın kuruluşundan bugüne yaptığı toplam hasar ödemesi tutarı 900 milyon TL’ye yükseldi." şeklinde konuştu.

Evine yıkım kararı çıkan DASK’a koşuyor!

İzmir depreminde konutu zarar görenleri DASK ödemeleri yapıldı. Şimdilerde depremzedeler, yeniden DASK’a başvuruda bulunarak, zararlarını karşılanmasını talep ediyor. Peki, bu durumda DASK ödeme yapacak mı?

DASK hangi hasarları karşılar?

Deprem Sigortası. Zorunlu Deprem Sigortası, olası bir deprem anında yaşanabilecek tsunami, yangın, evin yıkılma ya da hasar görmesi sonucu ortaya çıkabilecek maddi kayıp ve hasarlar için yapılan sigortadır. Peki, DASK nasıl yapılır, DASK poliçe sorgulama nasıl yapılır?

2021 DASK ücretleri! 

Zorunlu deprem sigortası DASK kısmen ya da tamamen hasar görmüş binalarda vatandaşların zararının bir ksımını karşılıyor. Peki DASK fiyatları 2021 ne kadar? İşte 2021 DASK ücretleri...

DASK'ın hasar ödeme gücü 40 milyar liraya yükseltildi!

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkanı Türker Gürsoy, DASK'ın hasar ödeme gücü 40 milyar liraya yükseltildiğini söyledi.

DASK İzmir depreminde 170 milyon TL hasar ödemesi yaptı!

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, DASK'ın İzmir depreminin ardından Zorunlu Deprem Sigortası sahiplerine 170 milyon TL, Zorunlu Deprem Sigortası sahibi olmayanlara ise 15 milyon TL hasar ödemesi gerçekleştirdiğini belirtti.

DASK İzmir depreminin ardından 125 milyon TL tazminat ödedi!

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), 30 Ekim tarihinde İzmir'de meydana gelen depremden sonra geçen bir aylık sürede 15 bin 600 hasar dosyasının incelemesini tamamlayarak 125 milyon TL tazminat ödemesi gerçekleştirdi.

DASK neleri kapsıyor?

İzmir'de meydana gelen deprem sonrasında Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından hasar ödemeleri başladı. Ödemeler hakkında bilgi veren CBU UBF Uluslararası Ticaret Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özge Ayan, bu ödemelerin 240 bin TL'yi aşmayacağını dile getirdi. 

İzmir'deki depremin adından DASK'tan 55 milyon TL'lik ödeme!

İzmir’de 30 Ekim tarihinde meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından Doğal Afet Sigortaları Kurumu’na (DASK) 20 bini aşkın hasar ihbarı yapıldı. 

Bina artçı depremde yıkılırsa DASK ne olur?

Asıl depremde yıkılmayan binalar artçı depremde hasar görebiliyor hatta yıkılabiliyor. Peki, artçı depremde yıkılan binalarda nasıl yol izlenmeli? Milliyet Gazetesi köşe yazarlarından Erol Ulusoy, DASK hakkında bilinmesi gereken kritik noktaları açıkladı. 

Depremde sadece DASK yeterli değil!

DASK depremde  yıkılan veya hasar gören binanızı tekrar inşa ettirebilmeniz için daha önce metrekare maliyeti belli olan tutarlardan bir tazminat öder. Daha geniş teminatlı bir poliçe ise konut sigortasıyla yapılabilir.

dask hasar ödemeleri Haberi

dask hasar ödemeleri

Türk Reasurans , DASK'n teknik işleticisi olarak en temel hedefi olan tüm konutlan Zorunlu Deprem Sigortası güvencesi altına alma hedefinde deprem sonrası çalışmaların hızın arttırdı! Şirket, 2020 senesinde yaşanan iki büyük depremde en kısa sürede sahaya çıkarak halka destek verdi. Türk Reasurans'ın; Ocak 2020 yılında gerçekleşen Elazığ depremlerinin ardından 392 milyon Türk Lirası, 2020 yılının ekim ayında gerçekleşem Izmir depreminde ise 435 milyon Türk Lirası hasar ödemesi yaptığı kaydediliyor DASK'in şimdiye kadar gerçekleştirdiği hasar ödeme tutarının ise 1,1 milyon Türk Lirası'na ulaştığı söyleniyor.

HASAR ÖDEME KAPASİTESİ ARTTIRILDI

Capital Dergisi'nde yer alan habere göre; DASK , tüm planlarını olası büyük İstanbul depremine göre hazırlamış durumda. Hasar ödeme kapasitesi 25 milyar Türk Lirası'ndan 46 milyar Türk Lirası'na arttırılırken yurtdışına ödenen Euro...