DASK neleri kapsar

DASK neleri kapsar

Posta Gazetesi köşe yazarı Can Kantar bugünkü köşesinde DASK ve konut sigortası arasındaki farkı kaleme aldı. İşte Can Kantar'ın 'Sigortasız olmak artık bir lüks' başlıklı yazısı...

Depreme karşı konut değil bina sigortalanmalı!

Türk Reasürans'ın Genel Müdürü Selva Eren, "Konut yerine “bina” sigortalanmalı. Bir deprem anında, o bina komple yeniden yapılacak şekilde tazminata konu olmalı" dedi ve "Bizim verdiğimiz tazminat ile bina yeni ve güvenilir halde yerini bulmalı" açıklamasında bulundu.

DASK neleri kapsıyor?

İzmir'de meydana gelen deprem sonrasında Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından hasar ödemeleri başladı. Ödemeler hakkında bilgi veren CBU UBF Uluslararası Ticaret Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özge Ayan, bu ödemelerin 240 bin TL'yi aşmayacağını dile getirdi. 

Evde bulunan eşyalar DASK kapsamına giriyor mu?

30 Ekim'de İzmir'de meydana gelen deprem sonrasında Doğal Afet Sigortaları Kurumu(DASK)'na talep arttı. DASK yaptıran birçok vatandaşın en çok merak ettiği konulardan biri, evde bulunan eşyaların sigorta kapsamına girip girmediği oldu. 

DASK neleri karşılar?

Posta yazarı Tamer Heper 'Binamızdaki yönetici binamıza ait Zorunlu Deprem Sigortası’nı (DASK) yaptırmıyor. Böyle bir durumda ben kendi dairemi yaptırsam, site içindeki ortak alanlar buna girer mi? Yöneticinin sorumluluğu nedir?' sorusunu yanıtladı.

Zorunlu deprem sigortası hangi binalara uygulanır?

Deprem ve deprem nedeniyle oluşacak yangın, infilak ve yer kayması hasarlarının binanıza vereceği maddi zararları teminat altına almak için zorunlu deprem sigortası yapılması gerekiyor. Peki, zorunlu deprem sigortası hangi binalara uygulanır?

DASK sigortası kapsamı!

Zorunlu deprem sigortası yaptırdığınız takdirde hangi hasarlar karşılanıyor, merak ediyorsanız DASK sigortası kapsamı için haberimizi inceleyebilirsiniz...

DASK poliçesi neleri kapsar?

Zorunlu Deprem Sigortası olan DASK için her yıl DASK bedelinin ödenmesi gerekiyor. Peki olası bir depremde DASK poliçesi neleri kapsar, hangi masrafları karşılar? Yanıtı haberimizde...

DASK nerede yaptırılır?

Zorunlu Deprem Sigortası olan DASK nerede yaptırılır? Merak ediyorsanız yanıtı için haberimizi inceleyebilirsiniz...

DASK her sene yenilenir mi?

Senelik olarak yatırılan DASK her sene yenilenir mi? Merak ediyorsanız detayları için haberimizi inceleyebilirsiniz...

Mirastan feragat sözleşmesi neleri kapsar?

Posta Gazetesi Tamer Heper'e gelen soruda, altı kardeş olduklarını belirten okuyucu babasının kız çocuklarına birer saire verdiğini ve mirastan feragat ettiklerine ilişkin belge imzalattığını belirtti. Babasının vefat ettiğini aktaran okuyucu, annelerine ait mallardaki haklarını sordu.

Gayrimenkul sahibi hangi giderlerden sorumludur?

Bina malikinin kusursuz sorumluluğu neleri kapsar? Bakım ve onarımdan gayrimenkul sahibi sorumlu mudur? İşte ayrıntılar...

Konut sigortası hangi hasarları karşılamıyor?

Evlerde meydana gelebilecek hasarlar konut sigortasıyla güvence edilebiliyor. Peki konut sigortası nedir, neleri kapsar neleri kapsamaz? İşte ayrıntılar.

DASK neleri kapsıyor?

İzmir'de meydana gelen deprem sonrasında Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından hasar ödemeleri başladı. Ödemeler hakkında bilgi veren CBU UBF Uluslararası Ticaret Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özge Ayan, bu ödemelerin 240 bin TL'yi aşmayacağını dile getirdi. 

Sitelerde ortak alan sigortasına dikkat!

Eşyalar ve elektronik cihazlar DASK kapsamına girmez. DASK sadece evinize, binanıza gelecek zararları kapsar. Peki DASK sitelerin ortak alanlarında neleri kapsıyor?

Konut sigortasının avantajları nelerdir? Neleri kapsar?

İzmir’de geçtiğimiz gün yaşanan 6.6 büyüklüğündeki depremde 112 kişi yaşamını yitirirken yüzlerce kişi yaralandı. Olay sonucunda birçok bina yıkılırken, birçok bina da ağır hasar aldı. Depremle beraber vatandaşlar konut sigortası ile ilgili araştırmalara başladı.

DASK neleri karşılar?

Posta yazarı Tamer Heper 'Binamızdaki yönetici binamıza ait Zorunlu Deprem Sigortası’nı (DASK) yaptırmıyor. Böyle bir durumda ben kendi dairemi yaptırsam, site içindeki ortak alanlar buna girer mi? Yöneticinin sorumluluğu nedir?' sorusunu yanıtladı.

Konut sigortası hangi hasarları kapsar?

Son dönemlerde konut sigortasına talep arttı. Peki konut sigortası neleri kapsar? İşte detaylar...

DASK için başvuru nereye yapılır?

Devlet tarafından taşınmaz mülk sahipleri için zorunlu olan DASK (Doğal Afet Sigortaları Kurumu) sigortası, deprem sonrasında oluşan tüm doğal afetleri kapsar. Peki DASK için başvuru nereye yapılır? İşte DASK başvurusu ile ilgili detaylar...

Kira geliri vergisinde götürü gider yöntemi tercih edilebilir mi?

Kira geliri olan 1 milyon 982 bin 524 vatandaş 25 Mart’a kadar beyanname verecek. Kira gelirlerinin saptanmasında kanun mükelleflere, “götürü gider yöntemi” ve “gerçek gider yöntemi” sundu. Peki bu yöntemler neleri kapsar? İşte bu yöntemlerin içeriği...

Konut sigortası neleri kapsar?

Türkiye'de en çok yaptırılan sigorta türleri arasında konut sigortası başta geliyor. Geniş poliçe kapsamı sebebi ile konut sigortası evlerini güvence altına almak isteyen vatandaşlar tarafından tercih ediliyor. Peki konut sigortası genel şartları nelerdir? İşte merak edilen soruların cevapları...

Konut sigortası neleri kapsar?

Türkiye’deki sigortalı konut sayısı her gün artmaya devam etse de hala yeterli seviyede değil. Konut sahipleri evlerini güvence altına almak için birçok olumsuz durumu kapsayan konut sigortasını yaptırıyorlar.  Peki konut sigortası neleri kapsıyor?

Konut sigortasıyla ilgili tüm merak edilenler!

Konut sigortası, konut olarak kullanılan mülkleri ve içindeki eşyaları zarar görme ihtimaline karşı güvenceye alma amacıyla hazırlanan poliçelerden biridir. Peki konut sigortası nasıl yaptırılır, neleri kapsar?

DASK neleri kapsar Haberi

DASK neleri kapsar

Posta Gazetesi köşe yazarı Can Kantar bugünkü köşesinde DASK ve konut sigortası arasındaki farkı kaleme aldı. "Sigortaya ihtiyaç ne zaman duyulur? Evin yanarsa, otomobilini çarparsan, fabrikanda patlama olur ya da yağmur çok yağarsa veya dolu yağarsa" değerlendirmesinde bulunan Kantar'ın 'Sigortasız olmak artık bir lüks' başlıklı yazısının devamı şu şekilde:

Evet iklim değişiklikleri riskleri artırdı. Sigortasız olmak artık bir lüks. Geçtiğimiz günlerde bir sosyal medya paylaşımına rastladım.

Evi yanmış bir kişi paylaşım yapmış. Gerçek mi çok anlamadım. Evin çatısı yanıyor, evin sahibi evinin fotoğrafını çekiyor. Allah korusun benim başıma gelse evimde yangın sıçramamış yerlerden özel eşyalarımı kurtarmaya çalışırım. Sosyal medya öyle yozlaştı ki artık hangisine inanacağımıza şaşırdık. Neyse konumuz bu değil elbet. Ama bu paylaşımın altına yazılanlar ne yazık ki gerçek. Biri soruyor,...