02 / 07 / 2022

Değerli konut vergisi ödemeleri ne zaman

Değerli konut vergisi ödemeleri ne zaman

Emlak vergisi ödemelerinde ikinci taksit dönemi Ağustos'ta başlıyor. Değeri 5 milyon 227 bin lirayı geçen evler için de yeni rayiç bedeller belirleniyor. 

Değerli konut vergisinde yeni dönem başladı!

Emlak vergisinde yeni dönem olan 'değerli konut vergisi' uygulaması başladı. Taşınmazın değeri 5 milyon 227 bin TL'den fazla olan mülk sahipleri değerli konut vergisi ödemeye başlayacak. 

Değerli konut vergisinde ilk taksit ödemeleri bu ay! 

Değerli konut vergisinde taksit ödemeleri bu ay içerisinde yapılıyor. 5 milyon TL üzerinde konut sahibi olanları ilgilendiren vergi ödemeleri için beyanname süresi 22 Şubat'a kadar uzatıldı.

Değerli konut vergisi ödemeleri 3 ay sonra!

Türkiye'de yer alan mesken konumundaki taşınmazlar için değerli konut vergisi alınıyor. Peki değerli konut vergisini kimler öder? Değerli konut vergisi ne zaman ödenecek?

Değerli konut vergisinde muafiyet şartları neler?

Dünya Gazetesi köşe yazarı Bumin Doğrusöz, bugünkü köşesinde Değerli Konut Vergisi'ndeki muafiyetleri kaleme aldı. İşte Bumin Doğrusöz'ün 'Değerli konutlar vergisinde muafiyetler' başlıklı yazısı...

Değerli konut vergisinde 2022 tarifesi!

Dünya Gazetesi köşe yazarı Bumin Doğrusöz, bugünkü köşesinde değerli konut vergisini kaleme aldı. İşte Bumin Doğrusöz'ün 'Değerli konutlar vergisinde 2022 uygulaması' başlıklı yazısı...

Değerli konut vergisi arttı!

Değerli konut vergisine tabi matrah, yüzde 18,1 oranında yükseldi. Buna göre değeri 6 milyon 173 bin Türk Lirası ile 9 milyon 260 bin Türk Lirası arasında olanlardan 6.173 TL'yi geçen kısım binde 3 oranında vergiye tabi tutulacak.

Değerli konut vergisinden 22 milyon TL toplandı!

Değeri 5 milyon 227 bin Türk Lirası'nı geçen 150 bin konut sahibinden bu sene 350 milyon TL Değerli Konut Vergisi alınması planlanıyordu fakat toplanan rakam 22 milyon TL oldu. 

Değerli konut vergisinde sürpriz artış yaşanabilir!

Dünya Gazetesi köşe yazarlarından Nevzat Saygılıoğlu bugünkü köşe yazısında değerli konut vergisinde artışı kaleme aldı. 

Evi değerli olanların vergisi arttı!

Bu sene ilk kez yeni bir vergi tahsilatı yapılıyor. Konutlarının emlak vergi değeri 5 milyon 227 bin Türk Lirası'nı geçenler Değerli Konut Vergisi'ni ödüyor. Kakıcı - Şimşek Hukuk Bürosu kurucularından Av. Elvan Kakıcı Şimşek, değerli konut vergisinde bilinmeyenleri anlattı...

Değerli Konut Vergisi’yle ilgili ilk özelgeler neler?

Dünya Gazetesi köşe yazarlarından Recep Bıyık bugünkü köşe yazısında, Değerli Konut Vergisi'yle ilgili ilk özelgeleri kaleme aldı. 

Değerli konut vergisinde yeni dönem başladı!

Emlak vergisinde yeni dönem olan 'değerli konut vergisi' uygulaması başladı. Taşınmazın değeri 5 milyon 227 bin TL'den fazla olan mülk sahipleri değerli konut vergisi ödemeye başlayacak. 

Değerli konut vergisi tahsilatının yüzde 90.5’i İstanbul'dan!

Değeri 5 milyon 227 bin TL üzerinde olan taşınmazlar için uygulanan değerli konut vergisinde ilk ödemeler başladı. Açıklanan rakamlara göre; ülke genelinde değerli konut vergisi tahsilatının yüzde 90,5'i İstanbul'dan yapıldı.

Değerli konut vergisinden 9,6 milyon TL gelir elde edildi!

Değeri 5 milyon 227 bin TL üzerinde olan taşınmazlar için uygulanan değerli konut vergisinde ilk taksit ödemeleri başladı. Şubat ayında değerli konut vergisinden  9,6 milyon TL gelir elde edildi. 

Konutu 'değerli' olanlar daha fazla vergi verecek!

Değeri 5 milyon 227 bin TL üzerinde olan taşınmazlar 'değerli konut vergisi'ne tabi oluyor. Her yıl değişen vergi oranı taşınmazın sahibi olan malik tarafından ödenecek...

Değerli konut vergisi 2021 ne zaman ödenecek?

2021'in yeni vergisi olan değerli konut vergisinde ayrıntılar belli oldu. Peki değerli konut vergisi 2021 ne zaman ödenecek? İşte tüm merak edilenler...

Değerli konut vergisi sorgulama e-Devlet!

Değeri 5 milyon 227 bin TL'yi aşan konutlar için alınacak değerli konut vergisi ilk taksit ödemeleri başladı. Peki değerli konut vergisi ne kadar? Değerli konut vergisi sorgulama e-Devlet üzerinden nasıl yapılır? İşte tüm merak edilenler...

Değerli konut vergisi ödemeleri ne zaman Haberi

Değerli konut vergisi ödemeleri ne zaman

2021 yılında ev sahipleri tarafından yeni bir vergi ödenmeye başladı: Değerli Konut Vergisi (DKV). Posta'dan Meltem Kara Söyleyenoğlu'nun haberine göre; bina vergi değeri 5 milyon 227 bin lirayı geçen mesken nitelikli gayrimenkulleri başka bir deyişle lüks konutları ilgilendiren bu verginin beyannameleri Şubat itibarıyla alındı ve ilk taksit ödemeleri bitti. Ağustos ayı itibarıyla bu verginin ikinci taksit ödemeleri başlıyor.

Tek konut muaf

Villa, rezidans, yalı gibi rayiç değeri 5 milyon 227 bin lirayı geçen tüm konutlar bu verginin kapsamı içerisinde yer alıyor. Türkiye genelinde DKV’nin kapsamında bulunan yaklaşık 150 bin mülk olduğu öngörülüyor. Değeri ne olursa olsun tek konut için vergi alınmıyor. Birden fazla evi olanların da en düşük değere sahip olan evi muafiyet şartlarından faydalanıyor. 

Müteahhit devir etmeli 

Müteahhitler ise henüz satış...