deprem sigortalı konut satışı

deprem sigortalı konut satışı

Depremde yaklaşık 4 bin kişinin hayatını kaybettiği Sakarya'da, son yıllarda yapılan çalışmalar sonucu zorunlu deprem sigortası bulunan konut sayısı arttı.

Sosyal konut üretirken depreme karşı tedbirli şehir olmayı hedefliyoruz!

Ekrem İmamoğlu, KİPTAŞ Silivri 4. Etap Sosyal Konutları’nın kura çekiliş töreninde konuştu. İmamoğlu, “Bizim burada amacımız dar gelirli ailelerimizi mülk sahibi yapmak. Hayatımızın bir gerçeği deprem. Sosyal konut üretirken aslında depremle ilgili de tedbirli şehir olmayı hedefliyoruz" dedi.

Bingöl'de deprem sigortalı konut sayısı Elazığ depremiyle arttı!

Bingöl’de meydana gelen 5.8’lik deprem, hasara yol açtı. Fakat Bingöl'de yaralar hızlı sarılacak. Zira Bingöl’de her dört konuttan üçünün deprem sigortası bulunuyor. Şehirde zaten yüksek olan sigortalılık oranı Elazığ depremiyle daha da arttı

Mavera Comfort fiyat listesi!

Başakşehir Belediyesi, Makro İnşaat ve Akyapı ortaklığıyla, Türkiye’nin ilk deprem izolatörlü konut projesi olma özelliğine sahip Mavera Comfort, birçok özel daire tipleri ile 16 Mart’ta satışa çıkıyor. Peki Mavera Comfort fiyat listesi açıklandı mı? İşte merak edilenler haberimizde…

Van’da yıkılan 254 konuttan 15’i sigortalı!

2011'de yaşanan depreminin ağır yıkıma neden olduğu Van’da, sigortalı konut sayısının azlığı sigortacıları bile şaşırttı...

TESK'ten deprem bölgesinde konut kredisi borçlarına erteleme talebi!

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Elazığ ve Malatya'da yaşanan deprem sonrasında ev ve iş yerlerini kaybeden vatandaşların kamu ve özel bankalara olan kredi borçlarının faizsiz ertelenmesi talebinde bulundu.

Deprem sigortalı konut sayısı 20 kat arttı!

Türkiye genelinde deprem sigortalı konut sayısı, 20 yılda yaklaşık 20 kat arttı ve 500 binden 9,5 milyona çıktı...

Van'da büyük deprem sonrası 25 bin 170 konut inşa edildi!

Van'da 23 Ekim 2011'de yaşanan büyük deprem sonrası, şehirde 25 bin 170 konut depremzedelere teslim edildi, 139 iş merkezi, 17 okul, 33 cami, 9 alışveriş merkezi ve 3 bin 194 ahır inşa edildi...

Konut sigortası neleri kapsar?

Türkiye’deki sigortalı konut sayısı her gün artmaya devam etse de hala yeterli seviyede değil. Konut sahipleri evlerini güvence altına almak için birçok olumsuz durumu kapsayan konut sigortasını yaptırıyorlar.  Peki konut sigortası neleri kapsıyor?

Gürkan Akoğlu: Deprem değil uygunsuz konut öldürür!

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Çorum Temsilciliği Tms. Yrd. Gürkan Akoğlu, 17 Ağustos 1999 depreminin 20. yıl dönümü nedeniyle açıklamalarda bulundu. Akoğlu, "Deprem değil uygunsuz konut öldürür" diye konuştu.

Türkiye'de deprem sigortalı konut sayısı 9 milyonu aştı!

Deprem bölgesinde bulunan Türkiye'de, konutların yüzde 52'si Zorunlu Deprem Sigortası kapsamında bulunuyor 

Zorunlu deprem sigortasına sahip konut oranı yüzde 51.7!

17 Ağustos 1999 Marmara depreminde yaşanan büyük zararlara rağmen, zorunlu deprem sigortasına sahip konut oranı henüz yüzde 51.7.

Konut alırken deprem gerçeğine dikkat!

Türkiye’nin lokomotif sektörleri arasında yer alan inşaat sektöründe konut inşa edilirken deprem gerçeğinin unutulmaması gerekiyor. Bu kapsamda Çimento ve Hazır Beton Fiyat Artışlarının Bina Maliyetine Etkisi Raporu hazırlandı. 

Deprem sigortası bulunan konut sayısı arttı!

Depremde yaklaşık 4 bin kişinin hayatını kaybettiği Sakarya'da, son yıllarda yapılan çalışmalar sonucu zorunlu deprem sigortası bulunan konut sayısı arttı.

deprem sigortalı konut satışı

deprem sigortalı konut satışı deprem sigortalı konut satışı

17 Ağustos 1999'daki Marmara Depremi'nde yaklaşık 4 bin kişinin hayatını kaybettiği Sakarya'da, son yıllarda yürütülen çalışmalar sonucu zorunlu deprem sigortası oranında artış kaydedildi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, merkez üssü Kocaeli'nin Gölcük ilçesi olan 7,4 büyüklüğündeki Marmara Depremi'nin üzerinden 19 sene geçti. Yaklaşık olarak 4 bin kişinin hayatını kaybettiği, yüzlerce kişinin yaralandığı Sakarya'da birçok ev yıkıldı, binlerce ev de hasar gördü.

Devletin mağduriyetleri gidermek için 2001 yılında hayata geçirdiği Doğal Afet Sigortalar Kurumu'na (DASK) müracaat sayısında son yıllarda yürütülen çalışmalarla ciddi artış oldu.

Buna göre, Sakarya'da 194 bin 190 sigorta yapılabilir konuttan 145 bin 540'ın da zorunlu deprem sigortası bulunurken vatandaşlar 48 bin 650 konutta ise sigortasız yaşıyor. 3 sene önce yaklaşık 100 bin evin sigortalı olduğu Sakarya, şimdi yüzde 74,9'luk oranla sigorta...