Deprem sigortası nedir

Deprem sigortası nedir

Koronavirüs salgını sürecinde Marmara depremi geri planda kaldı. Salgınla depremin unutulmaması gerektiğini belirten Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mehmet Şencan, deprem sigortasının ihmal edilmemesine dikkat çekti...

Depremle mücadelenin en önemli parçası sigorta!

Koru Sigorta Genel Müdürü Soner Şahin yaptığı açıklamada toplumun tüm platformlarında deprem ile nasıl baş edilebileceğinin çok iyi bir şekilde anlatılması gerektiğini belirterek, “Depremle mücadelenin de önemli parçalarından bir tanesi Zorunlu Deprem Sigortaları” dedi.

PTT'den Deprem Sigortası uyarısı!

PTT Müdürlüğünden yapılan açıklamada deprem sigortası ile ilgili şu bilgiler verildi: İlimizin jeolojik özellikleri nedeniyle doğal afetlerin sıklıkla yaşandığı bilinmektedir.

Depreme karşı en önemli tedbir deprem sigortası!

Deprem tehlikesi hemen hemen çoğumuzun en büyük korkularından. Devletimiz bu tehlikenin bilinciyle çeşitli tedbirler alıyor. Bu tedbirlerden en önemlisi deprem sigortası.

Depreme karşı konut sigortası yaptırılmalı!

Liberty Sigorta Genel Müdürü Türkeş, çoğu yaşam ve sanayi bölgesinin deprem riski altında bulunduğunu, deprem sigortası yapılması gerektiğini söyledi.

Deprem sigortası nerelerde yaptırılır?

Deprem sigortası, devlet tarafından zorunlu tutuluyor. 1 yıllık deprem sigorta süresinin dolması halinde zorunlu deprem sigortasının yenilenmesi gerekli oluyor. Peki, deprem sigortası nerelerde yaptırılır?

Türkiye'de 17 milyon konuttan 10 milyonu depreme karşı sigortasız!

Deprem kuşağında yer alan ve birçok bölgesi 7 şiddetinin üzerinde deprem üretme riski bulunan Türkiye'de, 17 milyon 661 bin 690 konuttan 10 milyon 921 bin 302'si depreme karşı sigortasız.

Deprem sigortası bilinci artıyor!

Doğal Affet Sigortalan Kurumu ( DASK ) Koordinatörü İsmet Güngör: " Türkiye' de hane halkının yüzde 35' i zorunlu deprem sigortasına sahip " dedi. 13 yılda 6 milyon hane poliçelendirildi...

Türkiye'de üç konuttan biri deprem sigortalı!

Elektrik ve su abonelik işlemlerinde de deprem sigortası gösterme zorunluluğu etkisini gösterdi. 17 milyon konutun yüzde 28,3’ü sigortalı hale geldi. Birinci derece deprem bölgesi olan Marmara Bölgesi’nde sigortalılık oranı yüzde 37’ye dayandı...

Deprem sigortası kapsamına giren 17 milyon konut bulunuyor!

Doğal Afet Sigortaları Kurumu ( DASK ) Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Yazıcı, Türkiye' de Zorunlu Deprem sigortası kapsamına giren yaklaşık 17 milyon Konut bulunduğunu belirtti..

Türkiye’de her iki konuttan birinin deprem sigortası yok!

Türkiye, topraklarının yüzde 98’i aktif ve farklı deprem bölgesinde yer alıyor. Deprem sigortası ile depreme karşı tedbir alınabiliyor. Fakat, Türkiye’de her iki konuttan birinin deprem sigortası yok...

Ayda 15 TL'ye Zorunlu Deprem Sigortası yaptırabilirsiniz!

Ayda ortalama 15 Türk Lirası gibi bir tasarrufla Zorunlu Deprem Sigortası yaptırarak konutlar güvenceye alınabiliyor...

Deprem sigortası neleri kapsıyor? Hangi binalar güvence altında?

İzmir'de toplam 1 milyon 10 bin 220 olan evlerin yüzde 56'sı yani 634 bini deprem sigortalı. Peki deprem sigortası neleri kapsıyor? Deprem sigortasında hangi binalar kapsam dışı kalıyor?

Zorunlu deprem sigortası mecliste!

Zorunlu deprem sigortası meclis gündemine taşındı. İYİ Parti'li Kabukcuoğlu, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Türkiye'de her 100 konuttan 55'inin deprem sigortası var!

Türkiye'deki 17 milyon 682 bin sigorta yapılabilir konutun 9 milyon 719 bin 372'sinin zorunlu deprem sigortası mevcut.

9 adımda Zorunlu Deprem Sigortası!

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) internet sitesi üzerinden yaptığı duyuru ile Zorunlu Deprem Sigortası’nı 9 adımda anlattı. İşte 9 adımda Zorunlu Deprem Sigortası...

Zorunlu Deprem Sigortası Tarife ve Talimat Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ!

Zorunlu Deprem Sigortası Tarife ve Talimat Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Zorunlu deprem sigortası fiyatları ne kadar oldu? 

Zorunlu deprem sigortası fiyatları yaşanan İstanbul depremi sonrası en çok aratılan konular arasında yer alıyor. Peki zorunlu deprem sigortası fiyatları ne kadar oldu? 

İstanbullular 4 günde 40 bin deprem sigortası yaptırdı!

İstanbul’da, 26 Eylül 2019 tarihinde Marmara Denizi Silivri açıklarında meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki deprem, vatandaşları harekete geçirdi. İstanbullular 4 günde 40 bin deprem sigortası yaptırdı...

Türkiye’nin yarısında zorunlu deprem sigortası yok!

Türkiye'deki 17 milyon 661 bin 690 konutun sadece yüzde 52.40'ının zorunlu deprem sigortası bulunuyor.

Deprem sigortası, afet sonrası mali yükü azaltıyor!

İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Berrin Dinç, zorunlu deprem sigortası DASK'ı anlattı. İşte tüm detaylar...

İstanbul'da en düşük deprem sigortası 110 TL!

Zorunlu Deprem Sigortası Tarife ve Talimat Tebliğinde değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yeni yapılan değişiklik ile İstanbul'daki en düşük deprem sigortası 110 TL oldu. 

Zorunlu Deprem Sigortası Tarife ve Talimat Tebliği'nde değişiklik!

Zorunlu Deprem Sigortası Tarife ve Talimat Tebliği'nde değişiklik yapılmasına daire tebliğ bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. İşte tebliğ kapsamında yapılan düzenlemeler..

Deprem sigortası nedir

Deprem sigortası nedir Deprem sigortası nedir


Türkiye'nin bir deprem ülkesi olduğu yaşanan depremlerle tekrar tekrar görülüyor. Fakat son aylarda yaşanan koronavirüs salgınının etkisiyle bu gerçek her ne kadar göz ardı edilse de gerekli önlemler alınıp depremle yaşamaya alışmak gerekiyor. 

Kovid-19 salgını sürecinde iş dünyası ve sosyal hayatta değişen önceliklerin ve yaşanan dönüşümün altını çizen Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mehmet Şencan da koronavirüs salgını gölgesinde, beklenen Marmara depremi gerçeğinin unutulmaması konusunda uyarılarda bulundu. Posta Gazetesi'nde yer alan habere göre; etkisi süren koronavirüs salgını ile birlikte tüm iş dünyası ve sosyal hayattaki dönüşüme, değişen öncelikleri vurgulayan Şencan, pandemi sebebiyle beklenen Marmara depremi gerçeğinin ikinci plana atılmaması gerektiğine dikkat çekti. 

Şencan, şunları söyledi: 

“Depremin etkilemesi beklenen bölgede ulusal sanayi üretiminin yaklaşık yüzde 50’si gerçekleştiriliyor. 1999 depreminden kaynaklanan fiziksel hasarın GSMH’nın...