deprem sigortası zorunlu mu

deprem sigortası zorunlu mu

DASK tarafından açıklanan rakamlara göre; ülke genelinde 7 milyon konutun deprem sigortası bulunmuyor. 17.6 milyon civarında olan konutların sadece yüzde 56.70'sinin zorunlu deprem sigortası bulunuyor.

Deprem sigortasına en çok talep hangi bölgede?

Büyük can ve mal kaybına sebep olan 17 Ağustos 1999'daki Marmara Depremi'nden sonra zararların en aza indirgenmesi için getirilen Zorunlu Deprem Sigortası, Türkiye'deki 17 milyon 682 bin 80 konuttan sadece yüzde 56,70'inde var.

DASK'tan deprem sigortası çağrısı!

Doğal Afet Sigortaları Kurumu yaptığı açıklamada, ülke genelinde sigortalılık oranının yüzde 57 olduğu ve bu rakamın yüzde 100'e çıkarılması gerektiği belirtildi.

Her 100 konuttan 57'si sigortalı!

Türkiye genelinde sigortalılık oranının yüzde 57 olduğunu hatırlatan DASK, 10 milyonu aşkın konutun güvence altına alındığını dile getirdi. 

DASK hangi durumlarda zorunludur?

17 Ağustos 1999 depreminden sonra kamu yararı amacıyla kurulan Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) kapsamında 2012 yılından sonra konutların sigortalanması zorunlu hale geldi. Peki hangi durumlarda DASK zorunludur?

Zorunlu deprem sigortasına sahip konut oranı yüzde 51.7!

17 Ağustos 1999 Marmara depreminde yaşanan büyük zararlara rağmen, zorunlu deprem sigortasına sahip konut oranı henüz yüzde 51.7.

Her iki konuttan biri depreme karşı sigortalandı!

Deprem sigortasının önemi Çanakkale, Yalova ve Antalya’da meydana gelen sarsıntılar ve depremler sonrası gündeme geldi...

Deprem sigortasız konut kalmayacak!

Zorunlu deprem sigortası yaptıranların oranının yüzde 2 seviyesinde olduğunu belirten Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Düzenli, süreklilik arz edecek şekilde deprem sigortası yaptırılması ve bunun tüm ülkeyi kapsayacak seviyeye çıkarılması amacıyla Hazine olarak çalışma başlatıyoruz." dedi.

Türkiye'de zorunlu deprem sigortalı konut sayısı 7,2 milyona ulaştı!

Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik Faaliyetleri Hakkında Raporu yayımlandı. Buna göre Türkiye'de zorunlu deprem sigortalı konut sayısı 7,2 milyona ulaştı.

Ahmet Kara konutlara deprem sigortası yapılması konusunda uyardı!

Çorum İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), 1-7 Mart günleri arasında kutlanan "Deprem Haftası" etkinlikleri kapsamında bir takım etkinlikler düzenledi. Çorum Valisi Ahmet Kara etkinlikte açıklamalarda bulundu.

Deprem sigortası her yıl zorunlu mu?

Deprem sigortası, depremin ve deprem sonucu meydana gelen yangın, infilak, tsunaminin doğrudan neden olacağı maddi zararları, nakit olarak karşılayan sigorta türü oluyor. Peki, deprem sigortası her yıl zorunlu mu?

Depreme karşı konut sigortası yaptırılmalı!

Liberty Sigorta Genel Müdürü Türkeş, çoğu yaşam ve sanayi bölgesinin deprem riski altında bulunduğunu, deprem sigortası yapılması gerektiğini söyledi.

DASK başlı başına bir sosyal sorumluluk projesi!

Depremden sonra vatandaşların en az zararla ve en kısa zamanda normal hayatlarına dönmelerine destek olmayı hedefleyen Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), bu amaçla önemli sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiriyor

Depremde 12 milyar TL hasar ödeyecek büyüklükteyiz!

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) Yönetim Kurulu Üyesi Can Akın Çağlar, DASK’ın fon miktarının 2,9 milyar TL olduğunu ve dünyanın en büyük sigorta havuzlarından biri haline geldiklerini söyledi.

Konutların 3'te 2'sinin deprem sigortası yok!

Konutların 3'te 2'sinin deprem sigortası yok. Deprem kuşağında yer alan Türkiye'de, 17 milyon 661 bin 690 konuttan 10 milyon 921 bin 302'sinin zorunlu deprem sigortası bulunmuyor.

Zorunlu deprem sigortasında doğru bilinen yanlışlar neler? 

30 Ekim'de İzmir'de meydana gelen deprem sonrasında deprem sigortasına olan talep arttı. Peki, zorunlu deprem sigortası neleri kapsıyor? Doğru bilinen yanlışlar neler işte detaylar...

Zorunlu Deprem Sigortası bulunan meskenler için azami teminat tutarı ne kadar?

Zorunlu Deprem Sigortası kapsamında bir mesken için verilebilecek azami teminat tutarı 240 bin TL'den 268 bin TL'ye çıkartıldı.

Zorunlu Deprem Sigortası Tarife ve Talimat Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Tebliğ!

Zorunlu Deprem Sigortası Tarife ve Talimat Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Tebliğ bugünkü 31369 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Ayda 15 TL'ye Zorunlu Deprem Sigortası yaptırabilirsiniz!

Ayda ortalama 15 Türk Lirası gibi bir tasarrufla Zorunlu Deprem Sigortası yaptırarak konutlar güvenceye alınabiliyor...

Zorunlu deprem sigortası mecliste!

Zorunlu deprem sigortası meclis gündemine taşındı. İYİ Parti'li Kabukcuoğlu, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Türkiye'deki 8 milyon konutun Zorunlu Deprem Sigortası yok!

Marmara Depremi'nin 21. yıldönümünde Türkiye'de zorunlu deprem sigortalı konut sayısı ancak 9.6 milyona ulaşıyor, zorunlu deprem sigortasına sahip konut oranı yüzde 55 olarak açıklandı.

9 adımda Zorunlu Deprem Sigortası!

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) internet sitesi üzerinden yaptığı duyuru ile Zorunlu Deprem Sigortası’nı 9 adımda anlattı. İşte 9 adımda Zorunlu Deprem Sigortası...

Zorunlu deprem sigortasında teminat tutarı yükseltildi!

Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) her yıl yapı maliyetine bağlı olarak belirli bir teminat tutarı sunuyor. Yeni yapılan değişiklikle mesken teminat tutarı arttı...

Zorunlu Deprem Sigortası Tarife ve Talimat Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ!

Zorunlu Deprem Sigortası Tarife ve Talimat Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Zorunlu deprem sigortası fiyatları ne kadar oldu? 

Zorunlu deprem sigortası fiyatları yaşanan İstanbul depremi sonrası en çok aratılan konular arasında yer alıyor. Peki zorunlu deprem sigortası fiyatları ne kadar oldu? 

Türkiye’nin yarısında zorunlu deprem sigortası yok!

Türkiye'deki 17 milyon 661 bin 690 konutun sadece yüzde 52.40'ının zorunlu deprem sigortası bulunuyor.

İstanbul'da en düşük deprem sigortası 110 TL!

Zorunlu Deprem Sigortası Tarife ve Talimat Tebliğinde değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yeni yapılan değişiklik ile İstanbul'daki en düşük deprem sigortası 110 TL oldu. 

Zorunlu Deprem Sigortası Tarife ve Talimat Tebliği'nde değişiklik!

Zorunlu Deprem Sigortası Tarife ve Talimat Tebliği'nde değişiklik yapılmasına daire tebliğ bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. İşte tebliğ kapsamında yapılan düzenlemeler..

deprem sigortası zorunlu mu Haberi

deprem sigortası zorunlu mu

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), ülke genelinde 7 milyon konutta deprem sigortasının olmadığını açıkladı. Milliyet'te yer alan habere göre; Türkiye’deki 17 milyon 682 bin 80 konuttan sadece yüzde 56.70’inin sigortası bulunuyor.

760 milyon TL ödeme 

Devletin güvence olarak sunduğu DASK, konutları depreme ve depremin neden olduğu yangın, infilak, yer kayması ve tsunami gibi afetlere karşı güvence altına alıyor.

Zorunlu Deprem Sigortası uygulamasının başladığı 27 Eylül 2000’den itibaren toplumda sigorta bilincini artırmak amacıyla çok sayıda kampanya düzenlendi. DASK verilerine göre, ülkede en yoğun kentleşmenin yaşandığı ve 6 milyon 14 bin 550 konutun yer aldığı Marmara, deprem sigortasına en fazla ilgi gösteren bölge oldu. Bölgede yüzde 68’lik oranla 4 milyon 90 bin 777 konutun Zorunlu Deprem Sigortası bulunuyor.

Marmara Bölgesi’ni yüzde 56.80 ile...