diyarbakır kentsel dönüşüm

diyarbakır kentsel dönüşüm

Bir dönem terörle anılan Diyarbakır, kötü günlerini geride bıraktı. Vali Hasan Basri Güzeloğlu, “Huzuru sağladık, 2015-2018 arasında yüzde 50 büyüdük. Şimdi hedef 2 yılda 25 bin kişiye istihdam sağlamak” dedi.

Diyarbakır'daki riskli 2 bin 500 bağımsız bölüm için dönüşüm müjdesi!

Diyarbakır'da risk taşıyan 2 bin 500 bağımsız bölüm için kentsel dönüşüm projesi başlatılacaklarını söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bölgede hayata geçirilecek çalışmaları ve projeleri anlattı.

Diyarbakır'da kentsel dönüşüm başlayacak!

Vatandaşlarla bir araya gelen Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, "Diyarbakır'da kentsel dönüşümü yapacağız." diye konuştu.

Yeni Diyarbakır Evleri 2019'da teslim edilecek!

Sur ilçesinde başlatılan kentsel dönüşüm çalışmalarında sona gelindi. Boyutu Diyarbakır surlarını aşmayan yeni Diyarbakır evlerinin ilk etabını oluşturan 293 konut 2019’un Haziran ayında sahiplerine teslim edilecek.

Sur'da kentsel dönüşüm çalışmalarında sona gelindi!

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde başlatılan kentsel dönüşüm çalışmalarında sona gelindi. 293 ev 2019'un Haziran ayında teslim edilecek..

Sur’da Alipaşa ve Lalebey mahallelerinde yıkım başladı!

Diyarbakır’da kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yıkımı planlanan Alipaşa ve Lalebey mahallelerine ek olarak kentte 2 mahallede daha yıkımın başlayacağı belirtildi.

Diyarbakır Sur'da kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor!

Diyarbakır’ın Sur ilçe Belediye Başkan Vekili Bilal Özkan, Alipaşa ve Lalebey mahallelerinde devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarını anlattı.

Diyarbakır kentsel dönüşümle yenileniyor!

Habertürk Gazetesi köşe yazarı olan Serpil Yılmaz, 39. Girişim ve İş Dünyası Konseyi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yılmaz, Diyarbakır'daki imarı, kentsel dönüşüm ve projeleri anlattı.

Diyarbakır kentsel dönüşümle ihya edilecek!

Diyarbakır'da kısa ve uzun vadeli projeler Belediye Başkanı Cumali Atilla'ya sunuldu. Projelerin içinde çarpık kentleşme alanları olan Şehitlik, Bağlar ile Seyrantepe alanlarının ihya edilmesi de yer alıyor.

Devlet, Diyarbakır Sur'u yeniden inşa ediyor!

PKK'lı teröristlerin geçen yıl yaşamı da hiçe sayan saldırılarında zarar gören Diyarbakır'ın tarihi Sur ilçesinin adeta yeniden inşası için başta Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile TOKİ olmak üzere ilgili kurumlar yoğun çalışma yürütüyor

Diyarbakırlı müteahhitler yüzde 25 emsal artırımı istiyor!

Diyarbakır’ın birçok ilçesinde kentsel dönüşüm kapsamında yıkılan binalar yapılmadığı için vatandaşlar mağdur olmaya devam ederken müteahhitler yüzde 25 emsal artırımı talep ediyor.

Diyarbakır otantik haliyle yeniden inşa edilecek!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Diyarbakır'ı otantik haliyle yeniden inşa edilmesi için birçok arkadaşımızı görevlendirdik. Ben de yapılacak ihya ve inşa faaliyetiyle ilgili detaylı brifing alacağım."dedi.

Doğu'daki kentsel dönüşüm Silopi'den başlayacak!

Bölgede süren operasyonların ardından hükümet hemen kentsel dönüşüme başlamayı hedefliyor. İlk olarak Silopi’den başlayacak dönüşümde sosyal alanlara geniş yer ayrılacak, Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki silüeti bozan yapılar traşlanacak.

Fatma Güldemet Sarı: Suriçi bölgesi kentsel sit alanıdır!

Sarı: "Suriçi bölgesi kentsel sit alanıdır. . Kültür ve tabiat varlıklarımızla birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığımız ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın ortak çalışmasıyla burada tarihi dokuyu koruyacak bir çalışma yapılacaktır" dedi.

Diyarbakır'da kentsel dönüşümle tarihi binalar restore edilecek!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, Sur, Cizre ve Silopi'deki sivil vatandaşların acil ihtiyaçlarının giderilmesi için 5 kentteki yöneticilerini görevlendirdiklerini söyledi.

Bağlar'ın kentsel dönüşüm raporu bakanlığa sunuldu!

Diyarbakır'ın Bağlar Belediyesi, ilçe için hazırladığı kentsel dönüşüm raporu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na sunuldu. Projenin onaylamasıyla ilgili çalışmalara önümüzdeki aylarda başlanması planlanıyor.

Diyarbakır Kayapınar'da kentsel dönüşüm kararı!

Bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı gereğince Diyarbakır Kayapınar'da bazı alanlar kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı olarak ilan edildi...

Sur'da kentsel dönüşüm çalışmaları tam gaz!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki kentsel dönüşüm çalışmalarını inceledi.

Sur'da kentsel dönüşüm çalışmalarında sona gelindi!

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde başlatılan kentsel dönüşüm çalışmalarında sona gelindi. 293 ev 2019'un Haziran ayında teslim edilecek..

Sur'un 2 mahallesinde kentsel dönüşüm!

Diyarbakır'ın merkez Sur ilçesi Belediye Başkan Vekili Kaymakam Bilal Özkan, Ali Paşa ve Lalebey mahallelerinde yapılan kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Diyarbakır Sur'da kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor!

Diyarbakır’ın Sur ilçe Belediye Başkan Vekili Bilal Özkan, Alipaşa ve Lalebey mahallelerinde devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarını anlattı.

Diyarbakır Sur'da kentsel dönüşüm tam gaz devam!

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde Koruma Amaçlı İmar Planı doğrultusunda yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Lalebey ve Alipaşa mahallelerinde yıkım çalışması devam ediyor.

Diyarbakır kentsel dönüşümle yenileniyor!

Habertürk Gazetesi köşe yazarı olan Serpil Yılmaz, 39. Girişim ve İş Dünyası Konseyi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yılmaz, Diyarbakır'daki imarı, kentsel dönüşüm ve projeleri anlattı.

Mehmet Ergün Turan: Sur'da 2009'dan beri kentsel dönüşüm var!

TOKİ Başkanı Ergün Turan, terör örgünü PKK'nın hedef aldığı Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 2009'dan beri kentsel dönüşüm olduğunu belirtti. Ergün Turan, Sur'un 3 mahallesinde kentsel dönüşüm yapıldığını belirtti.

Diyarbakır için büyük bir kentsel dönüşüm projesi hazırlanıyor!

HDP'li belediyelere yönelik eleştirilerini sürdüren Davutoğlu, Diyarbakır için büyük bir kentsel dönüşüm projesi hazırladıklarını açıkladı.

Sur'un kentsel dönüşüm planlarına tepki!

TMMOB Şehir Plancıları Odası Diyarbakır şubesi şube binasında dün yaptıkları bir basın açıklaması ile Sur'da yaşanan olayları ve Sur ilçesine yönelik 'Kentsel dönüşüm' planlarını değerlendirdi.

Diyarbakır'da kentsel dönüşüm rıza ile yapılacak!

Kentsel Dönüşüm Mevzuatının yürürlüğe girmesiyle ortaya atılan bazı iddialara açıklık getiren DİKENT Yönetim Kurulu üyesi Sabit Şeker, vatandaşın rızası alınmadan dönüşüm yapılamayacağını söyledi.

Diyarbakır'da kentsel dönüşüm ne durumda?

Kentsel dönüşüm hakkında değerlendirmelerde bulunan Diyarbakır Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Derneği (DİKENT) Başkanı Mehmet Ali Elbey, halkın kentsel dönüşüm hakkında bilgiye sahip olmadığını belirtti.

diyarbakır kentsel dönüşüm

diyarbakır kentsel dönüşüm diyarbakır kentsel dönüşüm

Bir dönem adı, kazılan hendekler ve yoğun terör olaylarıyla anılan Diyarbakır, aradan geçen dört yılda yaralarını hızla sararak ayağa kalktı. Diyarbakır'ın artık bir terör şehri değil, huzur adası olduğunu söyleyen Diyarbakır Valisi ve altı aydır da şehrin Büyükşehir Belediye Başkanlığı Vekilliği görevini yürüten Hasan Basri Güzeloğlu, "Diyarbakır değişirse Türkiye değişir" düşüncesiyle şehri ekonomik olarak da kalkındırmak için yoğun bir mesai ayırıyor. Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre; bölgede yıllar boyunca süren terörün izlerini sildiklerinden bahseden Vali Güzeloğlu, "Toplumsal huzuru sağladık, sıra ekonomik kalkınmada. Vatandaşlarımızın iş talebi var. 2 yıl içinde 25 bin kişiye istihdam sağlayacak yatırımlarımız sürüyor" şeklinde konuştu. Her koltuğunda bir Diyarbakır karpuzu taşıdığından bahseden Vali Güzeloğlu ile şehrin ekonomisinde meydana gelen gelişmelerden bahsetti.
 
Diyarbakır yakın zamana...