diyarbakır yatırımları

diyarbakır yatırımları

Diyarbakır'a bugüne 41 milyar yatırım yaptıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan,  kentte eğitim, spor, sağlık, altyapı, ulaşım, alanında hayata geçirilen yatırımlar ve sosyal yardımlar hakkında bilgi verdi.

Diyarbakır'a iki yılda 543 milyonluk yatırım!

Diyarbakır'a son iki yolda 543 milyon liralık yatırım yapıldı. Kent adeta Doğu ve Güneydoğu'nun parlayan yıldızı oldu.

Diyarbakır Hanımlar Lokali ve Spor Merkezi açıldı!

Kentteki çalışmalarına devam eden Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, içinde kütüphane, spor merkezi, anasınıfı, oyun odası, kuaför ve el sanatları atölyelerinin yer aldığı ‘Hanımlar Lokali ve Spor Merkezi’ni açtı.

Diyarbakır'a 720 milyon TL'lik OSB yatırımı!

Diyarbakır'da yeni yatırımların ve projelerin temeli atılıyor. 3 etap OSB’nin bulunduğu bölgede 4. etabın yapımı için çalışmalar başladı.

Diyarbakır OSB'ye 390 milyon TL'lik yatırım!

Diyarbakır'da yatırım yapmak isteyen yatırımcılar sıraya girdi. Diyarbakır OSB için 30 firma, 390 milyon TL'lik yatırım çalışması yapıyor.

Cumali Atilla, Diyarbakır'daki yatırımlara hız kattı!

Etimesgut Kaymakamı Cumali Atilla, Diyarbakır'da 20 yıldır hayata geçirilemeyen projeleri tek tek hayata geçirmeye başladı

Diyarbakır kentsel dönüşümle ihya edilecek!

Diyarbakır'da kısa ve uzun vadeli projeler Belediye Başkanı Cumali Atilla'ya sunuldu. Projelerin içinde çarpık kentleşme alanları olan Şehitlik, Bağlar ile Seyrantepe alanlarının ihya edilmesi de yer alıyor.

Diyarbakır yatırımcıları bekliyor!

Diyarbakır’da iş çevreleri, Cazibe Merkezleri kapsamında gelecek yatırımcıları bekliyor. "Yatırımcıyı bekliyoruz" diyen TÜMSİAD Şube Başkanı Oğulmuş "Gelsinler yatırım yapsınlar, ortakları da oluruz. Her şeylerine kefiliz” şeklinde konuştu.

Diyarbakır'daki 85 proje hizmete açıldı!

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Diyarbakır'da hayata geçirilen 85 projenin açılışını gerçekleştirdi. Açılış törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

Diyarbakır'daki 288.3 milyon TL'lik 85 projenin açılışı bugün!

Diyarbakır'da hayata geçen 85 proje bugün hizmete açılacak. 288 milyon 3315 bin TL değerine dahip projelerin açılış törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılacak.

Diyarbakır'da 290 milyon TL'lik 85 proje tamamlandı!

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy yaptığı açıklamada, Diyarbakır'daki 249 projeden yapımı tamamlanan 85 yatırımın açılışının 1 Nisan'da gerçekleşeceğini söyledi.

Diyarbakırlı işadamları yatırım için kente geliyor!

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy gurbette yaşayan Diyarbakırlı işadamlarını kente davet etti. Yarın Diyarbakır'da buluşacak işadamlarına kentteki iş fırsatları ve işbirliği olanakları anlatılacak.

Diyarbakır'a yeni sağlık kampüsü geliyor!

DÜ Rektörü Prof. Dr. Gül, "Dicle Üniversitesinin yapacağı çalışmalarla Diyarbakır, yeniden Ortadoğu'nun kültür ve medeniyet başkenti haline gelecek." dedi.

Diyarbakır Silvan Barajı yapılacak!

Başbakan Binali Yıldırım, terör örgütü ne yaparsa yapsın Silvan Barajı'nın da yapılacağını, toprakların suyla buluşacağını belirtti..

Diyarbakır Kültür ve Kongre Merkezi önümüzdeki ay tamam!

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, 50 milyon TL’ye mal olacak bölgenin en büyük Kültür Kongre Merkezi’nin inşaatını önümüzdeki ay tamamlamaya hazırlanıyor.

Diyarbakır katı atık yönetim projesi başlıyor!

Diyarbakır katı atık yönetim projesinin başlangıç toplantısı 3 Temmuz 2015 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı AB Yatırımları Dairesi Başkanı Ferruh Parmaksız’ın ve teknik ekibin katılımıyla yapılacak.

Diyarbakır Ortadoğu’nun merkezi haline gelecek!

Kalkınma Bakanı ve Diyarbakır Milletvekili Adayı Cevdet Yılmaz, Diyarbakır’daki bir otelde düzenlenen “Devam eden kamu Yatırımları Lansmanı” toplantısına katıldı. Yılmaz: Diyarbakır hem bölgenin hem de Ortadoğu’nun merkezi haline gelecek." dedi.

Forum Diyarbakır’ın basın toplantısı yarın!

Avrupa’nın bir numaralı perakende devi Multi Turkey, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki ikinci yatırımı olan Forum Diyarbakır’ı hizmete açıyor. Multi Turkey'in yeni yatırımları ve projeleri hakkında bilgi vereceği basın toplantısı yarın düzenlenecek.

Diyarbakır'da altyapı çalışmaları sürüyor!

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürü Yaşar Sarı. Büyükşehirler Yasası ile sorumluluk alanlarına giren 13 ilçede yapılacak altyapı yatırımları ile ilgili projelendirme, ihale aşamalarının çoğunun tamamlandığını bildirdi.

Mardin, Şanlıurfa ve Diyarbakır’a 5 yıldızlı otel yatırımı!

Barış süreci ilk meyvelerini turizmde vermeye başladı. Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerinden peş peşe otel yatırımı haberleri geliyor. Mardin, Şanlıurfa ve Diyarbakır’da 5 yıldızlı otel yatırımları gün sayıyor…

Anadolu Aslanı'ndan Diyarbakır 'a 100 milyon dolarlık yatırım!

Anadolu Aslanı Yapı, 100 milyon dolar yatırımla Diyarbakır 'da Kırklardağı Konakları 'nı inşa ediyor. Proje, Kürtçe ve Türkçe ilanlarla dikkat çekti. Anadolu Aslanı Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Eser Subaşı, “Bizi kabul etmeleri ve kolay anlamaları iç

Diyarbakır'da otistik çocuklar için okul yapılacak!

Diyarbakır Valiliği,  kentte 12 derslikli bağımsız bir OÇEM kurulması için çalışma başlattı. Valilik, Şair Nesimi İlköğretim Okulunda 12 derslik ve müştemilatının onarımını gerçekleştirerek kuracağı bağımsız  bir okul yapmak istiyor...

Diyarbakır'da inşaat çöktü, 9 işçi yaralandı!

Diyarbakır'da, bir inşaatın çökmesi sonucu 9 işçi yaralandı. Edinilen bilgiye göre, Diyarbakır Şanlıurfa Karayolunun 15. kilometresinde yapımı devam eden bir inşaat, birinci kata beton harcı döküldüğü sırada çöktü.Çöken inşaatın altında kalan 9 işçi yaral

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 20 dükkanı satışa sunuyor!

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Diyarbakır İli, Yenişehir İlçesi, Kayapınar Mahallesi ve Yukarı  Nasırlar Mahallesi'nde yer alan 20 dükkanı satışa sunuyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 4 dükkan, 9 arsa satıyor!

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Yenişehir Mahallesi'ndeki 4 dükkanı toplam 180 bin TL ve 9 arsayı toplam 2 milyon 901 bin TL muhammen bedel ile ihale yoluyla satışa çıkardı. İhale ilanı bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı

Diyarbakır Üçkuyular 2. Etapta konutlar teslim ediliyor!

Diyarbakır Üçkuyular 2. Etapta yoksul grubu konut projesi kapsamında İdare stoklarında bulunan 12 konut teslim ediliyor. 40 metrekare 9 adet 1+1 konutun fiyatları 30 bin TL ile 35 bin TL arasında değişiyor

TOKİ Diyarbakır Üçkuyular 2.Etap'ta kuralar sonuçlandı!

Diyarbakır Üçkuyular 2.Etap yoksul grubu konut projesi kapsamında yer alan 12 konutun kura çekilişinin sonuçları yayınlandı. çekiliş ile ilgili detaylı bilgi haberimizin içinde...

Açılım geldi Diyarbakır marka şehir oldu!

Demokratik açılımdan sonra bölgede değişen gündem Diyarbakır'ı ekonomi liginde 42 basamak yükseltip 13'üncü yaptı. Diyarbakır son 3 yıldır en hızlı yükselen şehirler listesinin zirvesinde...

diyarbakır yatırımları

diyarbakır yatırımları diyarbakır yatırımları

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Diyarbakır İl Başkanlığınca İstasyon Meydanı'nda gerçeklştirilen mitingde yaptığı konuşmada, kentin şehrin kaynaklarını çukura, hendeğe gömen değil yatırıma, işe, aşa, istihdama dönüştüren ehil belediye başkanlarıyla yönetilmeyi hak ettiğini söyleyerek Diyarbakır'ın 31 Mart'ta tercihini bu yönde yapacağına inandığını belirtti.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Erdoğan, Türkiye'nin tüm şehirlerinin olduğu gibi Diyarbakır'ın da bir geri kalmışlık meselesi olduğunu belirterek, "Biz 17 yıldır gece gündüz çalışarak ülkemizin ve bölgemizin diğer şehirleriyle birlikte Diyarbakır'ı da geçmişte eşi benzeri görülmemiş hizmetlere kavuşturduk." dedi.

Diyarbakır'a bugüne 41 milyar yatırım yaptıklarını söyleyen Erdoğan,  kentte eğitim, spor, sağlık, altyapı, ulaşım, alanında hayata geçirilen yatırımlar ve sosyal yardımlar hakkında bilgi verdi.

Diyarbakır'da toplam bin 242 yataklı 17 hastaneden oluşan 46 tesis...