01 / 04 / 2023

dominik vatandaşları türkiyeden ev alabilir mi

dominik vatandaşları türkiyeden ev alabilir mi

Dominik vatandaşları Türkiye'ye gelerek buradan gayrimenkul sahibi olabilir mi? Dominikliler Türkiye'den ev alabilir mi? Dominikliler Türkiye'den arsa alabilir mi? Dominikliler Türkiye'den iş yeri alabilir mi?

Türkiye'de oturma izinli yabancı sayısı yüzde 657 arttı! Yabancı ülke vatandaşları Türkiye'ye yerleşiyor!

Türkiye'de oturma izinli yabancı sayısı 2005'ten bu güne yüzde 657 arttı. İşte ayrıntılar...

Dikkat bu haber herkesi ilgilendiriyor! Aldığı ürünü şikayet eden vatandaşların yarısı kazandı!

Aldığı üründen şikayetçi olan tüketicilerin yarısının kazandığı ortaya çıktı. 2022 senesinde aldığı üründen memnun olmayan vatandaşlar, tüketici hakem heyetlerine geçtiğimiz sene 635 bin 363 başvuru yaparken, ele alınan uyuşmazlıkların yaklaşık yüzde 50'sinin tüketiciler lehine karara bağlandığı ort

Dar gelirli vatandaşlar dikkat! Parayı alması bu kadar basit! Aile Bakanlığı ödeyecek

Dar gelirli vatandaşlara yönelik destek paketleri tüm hızıyla devam ediyor. Aile Bakanlığı tarafından yine dar gelirli vatandaşlar için hazırlanan destek ödemelerini almak da çok basit. İşte detaylar...

Yabancıların Türkiye'deki gayrimenkullere ilgisi katlandı! En çok hangi ülke vatandaşları mülk alıyor? 

Son 20 senede  yabancı ülke vatandaşlarının arsa ve konut alımları artarken adını bile duymadığımız ülkelerin vatandaşları da Türkiye'den mülk aldı. İşte ayrıntılar...

Bu ilimizdeki vatandaşlar elektriği bedavaya kullanıyor, hem de yasal! Ağzınız açık kalacak

Elektrik fiyatlarının yükselmesiyle birlikte vatandaşların en çok yakındığı konulardan biri olan faturalar hakkında gelen bir haber herkesi şaşkınlık içerisinde bıraktı. İşte ilgi yaratan haberle ilgili tüm detaylar...

En çok hangi ülke vatandaşları Türkiye'den konut alıyor?

Geçtiğimiz Ağustos ayında yabancı vatandaşlara yapılan konut satışları göre %10,1 azalarak 5 bin 273 oldu. Uyruklara göre en çok konut satışı yapılan ülke Rusya oldu. İşte haberin devamı…

Vatandaşlar borçlarını ödeyemiyor! İcra dosya sayısı 25 milyona yaklaştı

Enflasyon ile başa çıkamayan vatandaşların borçları günden güne artıyor.  Borçlarını ödeyemeyen vatandaşların sayısı ise; 2021 sonunda 22 milyon 571 bin olan icra dosyası sayısı, bu ay itibari ile 24 milyon 77 bin 828’e çıktı. İşte detaylar…

Antalya'da en çok konut alan ülke vatandaşları belli oldu

Türkiye'de gayrimenkul almak isteyen yabancılar İstanbul'dan sonra en fazla Antalya'yı tercih ediyor. Yapılan araştırmalar neticesinde Antalya'dan en çok konut satın alan ülke vatandaşları belli oldu.

Yabancıların gayrimenkulde Türkiye'ye ilgisi tam gaz! Katar ve BAE vatandaşlarının gayrimenkul alımları katlandı!

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Kit Komisyonu üyesi Orhan Sümer, Katar ve Arap Emirlikleri vatandaşlarının Türkiye’ye gayrimenkulde yoğun ilgisi olduğunu belirtti.

TOKİ, yurt dışında yaşayan vatandaşları ev sahibi yapacak!

Yeni yatırımlar için düğmeye basan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları için mega kent İstanbul'da 420 yeni konut inşa edecek.

En çok hangi ülke vatandaşları Türkiye'den konut alıyor?

TÜİK tarafından açıklanan rakamlara göre; 2021'in ilk 10 ayında yabancılara yapılan konut satışı 10 ayda 2020 senesinin tümünü geride bıraktı. Bu sene içerisinde En çok İran vatandaşı Türkiye'den konut aldı. 

Suriye vatandaşları Türkiye'den gayrimenkul alabilecek mi?

Alemdağ Merkez Emlak Yönetim Kurulu Başkanı ve Gayrimenkul Yatırım Uzmanı İsa Demir, ülkemizde taşınmaz edinebilecekler arasında Suriye vatandaşlarının yer almadığını belirterek, konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Haziran 2021'de en çok konutu hangi ülke vatandaşları aldı?

Devlet, 2013'te hayata geçirdiği uygulamayla 1 milyon dolar ve üzerinde değerlerde gayrimenkul satın alan yabancıların T.C. vatandaşlığı alabilmesine karar verdi. Peki Haziran 2021'de en çok konutu hangi ülke vatandaşları aldı?

dominik vatandaşları türkiyeden ev alabilir mi Haberi

dominik vatandaşları türkiyeden ev alabilir mi

Dominikliler Türkiye'den ev alabilir mi?

Dominik Cumhuriyeti, Karayiplerdeki Hispanyola adasında yer alan bir ülkedir. Hispanyola, Porto Riko'nun batısında, Küba ve Jamaika'nın doğusunda yer alır. Venezuela ile deniz sınırı vardır. Adanın batı kısmında Haiti bulunur. Dominik Cumhuriyeti ile Dominika karıştırılmamalıdır.


Dominik Cumhuriyeti Avrupalıların Amerika kıtalarında ilk oluşturdukları yerleşimdir. Başkenti, Santo Domingo da Amerika'lardaki ilk sömürge başkentiydi. Bağımsızlığının büyük bir bölümünde ülkede siyasi buhran yaşanmış, halkı temsil etmeyen ve baskıcı pek çok hükümet tarafından idare edilmiştir. 1961'de diktatör Rafael Leonidas Trujillo Molina'nın ölümünden sonra Dominik Cumhuriyeti temsili demokrasiye geçmiştir.


Peki, Dominik vatandaşları Türkiye'ye gelerek buradan gayrimenkul sahibi olabilir mi? Dominikliler Türkiye'den ev alabilir mi? Dominikliler Türkiye'den arsa alabilir mi? Dominikliler Türkiye'den işyeri alabilir mi?


Türkiye'de Tapu Kanununda yapılan düzenlemelere göre, yabancı uyruklu vatandaşlar mütekabiliyet şartı...