27 / 03 / 2023

dominiklilerin türkiyedeki tapu işlemleri

dominiklilerin türkiyedeki tapu işlemleri

Dominik vatandaşları Türkiye'ye gelerek buradan gayrimenkul sahibi olabilir mi? Dominikliler Türkiye'den ev alabilir mi? Dominikliler Türkiye'den arsa alabilir mi? Dominikliler Türkiye'den iş yeri alabilir mi?

Kimler tapu harcı ödemez?

Tapu harcı muafiyeti, ev almak isteyenleri rahatlatmaktadır. TBMM sunulan yeni tapu harcı muafiyeti düzenlemesi hakkındaki kanun teklifi ile ev alacaklar rahatlıyor. İşte Kimler tapu harcı ödemez? Sorusunun yanıtı ve tapu harcı muafiyetine dair bilinmesi gerekenler!

Web tapu nedir? Web tapu randevu nasıl alınır?

Web tapu, tüm tapu işlemlerinizi tapu müdürlüğüne gitmeden internet üzerinden gerçekleştirebilme imkanı sunan bir sistemdir. Peki, Web tapu randevu nasıl alınır? İşte Web tapu hakkında tüm merak edilenler..

Evi de internetten aldık!

Tapudaki işlemler artık internet ortamına taşındı. Koronavirüs sürecinde tüm tapu işlemlerimizi web tapu üzerinden hallettik. 2020 Mart ayından yılbaşına kadar 1 milyon 350 bine yakın satış web tapudan yapıldı.

Tapu işlemlerinde yeni dönem!

Farklı il veya ülkelerde bulunan alıcı ve satıcıların bir araya gelmeden tapu işlemi yapmasına imkan sağlayan uygulama 15 Eylül'den itibaren tüm tapu müdürlüklerinde hizmete girecek.

Tapudaki memurun dikkati Kocaeli'deki sahtekarlığı ortaya çıkardı!

Kocaeli Kandıra’da 800 bin TL'lik arsayı satmak üzere filmlere konu olacak bir sahtekarlığa kalkıştılar. Tapu memurunun dikkati dolandırıcılığı ortaya çıkardı...

2019’da konut satışları düştü!

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) tapu kayıtlarına dayanan verilerine göre, 2019’da konut satışları yüzde 1,9 oranla düştü.

Türklerin tapu aşkı devam ediyor!

Urban Land Institute (ULI) İcra Kurulu Üyesi Berra Doğaner  Avrupa gayrimenkulüne Türk yatırımcıların ilgisinin devam ettiğini söyleyerek, "Türkler Avrupa'da yatırım yapıyor" dedi.

Türkiye tapu kaydı sıralamasında dünyada 27. sıraya yükseldi!

Yatırım ortamının iyileştirilmesi çalışmalarında, uluslararası yatırımcılar tarafından referans kaynak olarak görülen "Dünya Bankası İş Ortamı 2020 Raporu"nda Türkiye, tapu kaydı sıralamasında 27. sıraya çıktı.

Ev ekspertiz hizmetini kimler almalı?

Malatya’da konut ekspertiz hizmeti sunan Tapu Eksperi şirketi, vatandaşların gayrimenkulle akıllarında olan tüm sorular yanıt buluyor. Tapu Eksperi Genel Müdürü Engin Yalçın: “Ekspertiz hizmetini herkesin internet üzerinden birkaç dakika içerisinde sipariş verebileceği şekilde sunduk." dedi...

Tapuda fotoğraf kalktı, yük azaldı!

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından yürütülen tapu senetlerinin üzerine fotoğraf yapıştırılması şartının kaldırılmasıyla 158 milyon lira tasarruf edilecek.

Tapu harcı indirimi 2019'a uzayacak mı?

Bu senenin Mayıs ayında Hükümet tarafından başlatılan tapu harcı indirimi kampanyası 31 Aralık 2018 tarihine kadar uzatılmıştı. Peki, tapu harcı indirimi tekrar 2019'a uzayacak mı?

Net brüt alanlar tapu senedine de yazılmalı!

Ticaret Bakanlığı tarafından geçen hafta internet sitelerinde tüketicilere yönelik tanıtımlarda gayrimenkullerin bağımsız bölümlerinin brüt ve net alanlarına yer verilmesi gereği sektör ile paylaşıldı.

Tapu harcı indirimi son günü 2018!

Konut alıcı ve satıcılarını sevindiren Bakanlar Kurulu'nun tapu harcı indirim kararı ile oranlar binde 20'den binde 15'e düştü. Peki, tapu harcı indiriminde son gün ne zaman?

dominiklilerin türkiyedeki tapu işlemleri Haberi

dominiklilerin türkiyedeki tapu işlemleri

Dominikliler Türkiye'den ev alabilir mi?

Dominik Cumhuriyeti, Karayiplerdeki Hispanyola adasında yer alan bir ülkedir. Hispanyola, Porto Riko'nun batısında, Küba ve Jamaika'nın doğusunda yer alır. Venezuela ile deniz sınırı vardır. Adanın batı kısmında Haiti bulunur. Dominik Cumhuriyeti ile Dominika karıştırılmamalıdır.


Dominik Cumhuriyeti Avrupalıların Amerika kıtalarında ilk oluşturdukları yerleşimdir. Başkenti, Santo Domingo da Amerika'lardaki ilk sömürge başkentiydi. Bağımsızlığının büyük bir bölümünde ülkede siyasi buhran yaşanmış, halkı temsil etmeyen ve baskıcı pek çok hükümet tarafından idare edilmiştir. 1961'de diktatör Rafael Leonidas Trujillo Molina'nın ölümünden sonra Dominik Cumhuriyeti temsili demokrasiye geçmiştir.


Peki, Dominik vatandaşları Türkiye'ye gelerek buradan gayrimenkul sahibi olabilir mi? Dominikliler Türkiye'den ev alabilir mi? Dominikliler Türkiye'den arsa alabilir mi? Dominikliler Türkiye'den işyeri alabilir mi?


Türkiye'de Tapu Kanununda yapılan düzenlemelere göre, yabancı uyruklu vatandaşlar mütekabiliyet şartı...