dubaii kuleleleri

dubaii kuleleleri

Dubai Kuleleri'nin yapılacağı eski İETT arazisinin Sama Dubai Gayrimenkul A.Ş'ye satışının iptal edilmesiyle ilgili Mimarlar Odası ve İnşaat Mühendisleri Odası'nın açtığı dava reddedildi.

Acunkent mağdurları eyleme hazırlanıyor!

Uluhan Grup Acunkent projesi için ilk kazmayı Mart 2010’da vurmuştu. Ancak Uluhan Grup’ta işler yolunda gitmedi ve önce Babil Kuleleleri sonra da Acunkent’e haciz geldi. Hak sahipleri Acunkent projesini ve evlerini kurtarmak için harekete geçti...

dubaii kuleleleri Haberi

dubaii kuleleleri


İstanbul Büyükşehir Belediyesi dün yaptığı açıklamada, Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi ile İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi'nin, eski İETT arazisi ile ilgili olarak İstanbul 7. İdare Mahkemesi'ne açtıkları davanın reddedildiği bildirildi.


Şişli Mecidiyeköy ile Kâğıthane taşınmazların arsa satışı yoluyla ihale edilmesine ilişkin işlemin iptali istemiyle İstanbul Büyükşehir Belediyesine karşı açılan davada mahkeme, davacı meslek kuruluşlarının 'ehliyetlerinin bulunmadığı' sonuç ve kanaatine varıldığı belirtildi.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski İETT arazisini ihaleyle satışa çıkartmış ve araziyi Sama Dubai Gayrimenkul A.Ş. 705 milyon dolara satın almıştı.


Ancak Sama Dubai, ihale bedelini süresi dolmasına parayı ödememiş, belediyeden, açılmış olan davalar sonuçlanıncaya kadar süre istemişti.


Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şube Başkanı Eyüp Muhcu ise mahkemenin, ihalenin iptaliyle ilgili açılan davayı reddettiğini, arsanın imar planlarının iptali için açtıkları...