dünyanın en yüksek binası

dünyanın en yüksek binası

Suudi Arabistan dünyanın en uzun binasını inşa etmek için kolları sıvadı. Dünya rekorunu kıracak Cidde Kulesi tam 1 kilometre uzunluğunda olacak.

Gökdelenlerin üzerinde yürüyüş keyfi!

ABD'nin Chicago kentindeki dünyanın en yüksek gökdelenlerinden Willis Kulesi, 103. katında bulunan cam balkon sayesinde her yıl 1,7 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlıyor.

İşte dünyanın en yüksek binaları!

Binlerce yıl önce yapılan piramitler, günümüzde yapılan dev gökdelenler hep bu arzunun bir yansıması olarak ortaya çıkan dünyanın en yüksek binaları. Bu yarış, teknolojinin de yardımıyla şimdi daha da kızıştı. İşte dünyanın en yüksek binaları...

Dubai'deki bin metrelik gökdelenin 26'ncı katına gelindi!

Dünyanın en uzun binası olan Dubai'deki 827 metrelik Burç Halifenin tahtı sallanıyor.2020'de bitmesi hedeflenen gökdelenin inşası 2.2 milyar dolar tutacak. Çalışmaları önceden başlayan gökdelen inşaatında 26. kata gelindi.

2006 yılında Dubai Towers'a 36 penthouse daire!

2006 yılında Levent'teki eski İETT garajı arsası üzerine yapılacak Dubai Towers'ta 36 penthouse daire olacakmış. Dubai Towers projesinde yer alacak toplam 516 dairenin yanında kulenin 30 katı otele ayrılacakmış.

2004 yılında İstanbul'un Eyfel'i 150 milyon dolara dikilecekmiş!

2004 yılında Mehmet Hattat, Maslak'ta İstanbul'un Eyfel'ini 150 milyon dolara dikecekmiş. Diamond of İstanbul adı verilen proje, Maslak'ta 12 dönüm arazi üzerinde yükselecekmiş ve 50 kat ve 200 metrenin üzerinde olacakmış.

Dünyanın en yüksek ikinci binası Çin'de!

Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki 828 metrelik Burç Halife'den sonra en yüksek ikinci bina olacak Çin'in Şanghay kentindeki bina, önümüzdeki günlerde açılacak.

Cidde'de 1 kilometrelik gökdelen inşa ediliyor!

Cidde'de inşa edilen Kingdom Tower 1 kilometrelik yüksekliğiyle Burç Halife'nin rekorunu kıracak. İnşaat 2018'de bitecek. Dünyanın en yüksek binası olma özelliği taşıyan Dubai'deki Burç Halife'nin rekoru kırılmak üzere.

Dünyanın en yüksek binası Krallık Kulesi'nin inşasına başlanıyor!

Suudi Arabistan'ın Cidde kentinde yapılacak olan 'Krallık Kulesi' tamamlandığında 1 kilometre yükseklikte olacak. İnşaatında 80 bin ton çelik kullanılacak gökdelenin maliyeti ise 1,23 milyar dolar...

Kingdom Tower'ın yüksekliği 1 kilometrenin üzerinde olacak!

Kingdom Tower'ın yüksekliği 1 kilometrenin üzerinde olacak. İnşaat çalışmaları bu ayın sonunda başlayacağı Kingdom Tower, Burj Halife'nin unvanını elinden alacak. Binanın inşaatı 63 ay sürecek.

Emaar Burj Dubai, 'en yüksek bina' unvanını aldı

TÜRKİYE'de Toskana Vadisi Evleri'nin mimarı olan Emaar Properties'in inşa ettiği Burj Dubai, 158'inci katını çıkarak dünyadaki en çok katlı bina unvanını aldı.

''Dünyanın en yüksek binası'' ünvanı yakında el değiştiriyor!

Gökdelen ve bina yüksekliği meraklıları bu haber sizin için. ''Dünyanın en yüksek binası'' ünvanı el değiştiriyor. 101 katlı Taipe'deki binanın ünvanını hangi ülkedeki, hangi bina elinden alıyor?

Dünyanın en yüksek binasına 3 katlı asansör yapılacak!

Kraliyet Kulesi 1000 metre yüksekliğiyle dünyanın en yüksek binası olacak, projede dünyada ilk kez 3 katlı asansör kullanılacak

Çinliler, Dubai'deki Burç Halife'den de yüksek binayı 90 günde bitirecek!

Çin dünyanın en yüksek binasını inşa etmek için yola çıktı. Çinli mimar ve mühendisler 838 metrelik binayı 90 günde bitirebileceklerini iddia ediyor

Dünya'nın en yüksek olan Sky Tree Tokya'da açıldı!

Dünyanın en yüksek kulesi, Japonya'nın başkenti Tokyo'da açıldı.Açılış gününde 634 metre yüksekliğindeki Sky Tree'yi yaklaşık 8 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyo

Dünyanın en yüksek 25 gökdeleni!

Günümüzde Uzak Doğu ve Orta Doğu'da çokça örneğine rastlayabileceğimiz gökdelenler hayata geçirildikleri kentlerin adeta birer simgesi haline gelip turistlerin ilgi odağı oldu İşte dünyanın en yüksek 25 gökdeleni...

Dünyanın en yüksek rakımlı karayolu tüneli trafiğe açıldı!

2015 yılında Mila Dağı'nda inşasına başlanan dünyanın en yüksek rakımlı karayolu tüneli 26 Nisan Cuma günü trafiğe açıldı.

Dünyanın en yüksek ahşap binasının inşaatı bitti!

Dünyanın en yüksek ahşap binasının inşaatı tamamlandı. Norveç'te yapılan bina 18 katlı ve 85 metre uzunluğunda olacak.

Dünyanın en pahalı gökdeleni Lahta Center Türklerin eseri!

St.Petersburg’da Rönesans İnşaat’ın ana müteahhidi olduğu, “Lahta Center”, Dubai’deki Burj Khalifa’yı geride bırakarak dünyanın en yüksek maliyetli gökdeleni oldu.

Dünyanın 24 katlı en yüksek milli kütüphanesi Cakarta'da!

Endonezya Milli Kütüphanesi, 24 katıyla dünyanın en yüksek kütüphane binasına sahip olma özelliğine sahip. 

Dünyanın en yüksek gökdelenleri Çin'de!

Dünyayı yüksek bina furyası sardı. En çok gökdelen inşa eden ülke Çin oldu. Yüksek binalar sadece Asya ve Amerika'da değil, dünyanın neredeyse tüm metropollerinde bulunuyor.

İşte Arizona'daki dünyanın en yüksek müstakil evi!

Arizona'daki Falcon Nest adını taşıyan ev 124 feet uzunluğunda. Bu ev dünyanın en yüksek müstakil evi olarak biliniyor.

Dünyanın en yüksek ikinci viyadüğü Hadim'e yapılıyor!

Konya-Alanya arasını 2 saate düşürecek olan Eğişte viyadüğü inşaatı için şantiye kurulumu tamamlandı. Hadim Belediye Başkanı Ahmet Hadimioğlu "Eğişte Viyadüğü Projesi dünyada en yüksek ikinci viyadük olma özelliğini taşıyor" dedi.

Dünyanın en yüksek çevre yolu Çin'de yapıldı!

Çin, dünyanın en yüksek rakımlı çevre yolunun yapımını tamamladı. Deniz seviyesinden 3 bin 600 metre yükseklikte yapılan çevre yolu, haziranda açılacak.

Dünyanın en yüksek ikiz kuleleri Kamboçya'da yapılacak!

Çinli iki şirketin oluşturduğu konsorsiyum, Kamboçya'da dünyanın en yüksek ikiz kulelerini yapmak üzere anlaşma imzaladı.

Dünyanın en yüksek köprüsü Çin'de açıldı!

Çin Halk Cumhuriyeti’nde bulunan Yunnan eyaletinde dünyanın en yüksek köprüsü unvanını alan Beipanjiang hizmete açıldı.

İşte dünyanın en yüksek binaları!

Binlerce yıl önce yapılan piramitler, günümüzde yapılan dev gökdelenler hep bu arzunun bir yansıması olarak ortaya çıkan dünyanın en yüksek binaları. Bu yarış, teknolojinin de yardımıyla şimdi daha da kızıştı. İşte dünyanın en yüksek binaları...

Dünyanın en yüksek cam köprüsü kapatıldı!

Çin'de dünyanın en yüksek ve en uzun cam zeminli köprüsü, açılışından 13 gün sonra kapatıldı. 3,4 milyon dolara inşa edilen köprünün ne zaman açılacağı ise bilinmiyor.

dünyanın en yüksek binası Haberi

dünyanın en yüksek binası

Dünyanın en uzun gökdeleni ünvanını Suudi Arabistan alacak. 1 kilometre uzunluğunda olacak Cidde Kulesi'nin görüntüleri yayınlandı. 

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre Cidde Kulesi için 1.2 milyar dolarlık bir fon ayrıldı. Projenin 2.2 milyar dolara mal olması bekleniyor.

1 kilometrelik Cidde Kulesi, Paris'teki Eyfel Kulesi'ni 3'e katlayacak. Dünya rekoru kıracak binanın 56 asansörü bulunacak. 

Burj Khalifa tahtından olacak

Dubai'de yer alan 829.9 metrelik dünyanın en uzun binası olan Burj Khalifa, Cidde Kulesi ile tahtından olacak. Kulede restoranlar, otel odaları, daireler ve alışveriş merkezleri bulunacak. 

Binanın 157'nci katında dünyanın en yüksekte bulunan seyir terası yer alıyor. Bu ABD'deki Özgürlük Kulesi'nin seyir terasından 55 kat daha yukarı demek.