düşük gelirliye ev

düşük gelirliye ev

Türkiye genelinde hane halklarının yaptığı tüketim amaçlı harcamalar içinde en yüksek payı, yüzde 27.2 oranıyla konut ve kira harcamaları aldı. TÜİK, '2006 Hanehalkı Tüketim Harcaması Sonuçlarını' açıkladı.

TOKİ Kırşehir Merkez Kındam alt gelir başvuruları başladı!

Dar ve orta gelirli aileleri düşük peşinatlarla ev sahibi yapan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Kırşehir Merkez Kındam alt gelir grubu projesi satışa çıktı.

Fırsatçı emlakçıların ucuz ev oyunu!

Emlakçılar gerçek dışı düşük fiyatlı ilanlarla tüketiciyi mağdur ediyor. Amaç ev alma arifesinde olanları ofislere yönlendirmek. Alıcı, ilan sitelerindeki bilgilere inanarak ofise gittiğinde beğendiği evin satıldığı yalanı söyleniyor ve daha yüksek fiyatlı evler sunuluyor.

Ucuza ev sahibi olmak isteyenler dikkat!

Haziran'da kamu bankaları tarafından başlatılan düşük konut kredisi faiz oranları ev almak isteyenleri harekete geçirmişti. Vatandaşlar icradan satılık evleri araştırmaya başladı...

Yeni asgari ücretle kaç yılda ev alınıyor?

Milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücret belli oldu. 2021 yılında en düşük maaş 2 bin 825 lira 90 kuruş oldu. Peki asgari ücret kazanan vatandaşın ev alabilmesi için "yemeden içmeden" ortalama kaç yıl çalışması gerekiyor? Yeni asgari ücretle kaç yılda ev alınıyor?

Düşük faizli konut kredisi kampanyası ev satışlarını nasıl etkiledi?

Konut kredisinde olağanüstü avantaj sunan koşullar sona erince ipotekli satışlar yavaşladı. Peki yaz aylarında hayata geçirilen düşük faizli konut kredisi kampanyası ev satışlarını nasıl etkiledi?

TOKİ'den dar gelirliye 461 TL taksitle ev sahibi olma fırsatı!

TOKİ'den dar gelirli vatandaşlara müjde açıklama geldi. Dar gelirliye ayda 461 TL taksitle kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı sunuldu.

Ev'de 1 milyon aşıldı!

Kamu bankalarının düşük faiz kampanyası konut satışlarına olumlu yansıdı. 2020 yılının ilk 8 ayında satışlar tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüse rağmen geçtiğimiz yıla göre yüzde 42.6 arttı. Ülke genelinde 8 ayda 1 milyon 24 bin 534 kişi ev sahibi oldu.

Ev alacaklar dikkat! Konut kredisi faizleri düşecek mi?

Normalleşme süreciyle birlikte kamu bankaları tarafından hayata geçirilen düşük faizli konut kredisi kampanyasında faiz oranları güncellendi. Ev alacak vatandaşlar konut kredisi faizlerinin bundan sonra nasıl seyredeceğini araştırıyor. Peki konut kredisi faizleri düşecek mi?

Düşük faizli konut kredisi nasıl hesaplanır 2020?

Ev satışlarında rekor kırılırken konut sahibi olmak isteyenler de düşük faizli konut kredisinin nasıl hesaplandığını araştırıyor. Peki düşük faizli konut kredisi nasıl hesaplanır? işte detaylar...

Düşük faiz oranlı konut kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Ev satışlarında rekor kırılırken konut sahibi olmak isteyenler de düşük faizli konut kredisi şartlarını araştırıyor. Peki konut kredisi başvurusu nasıl yapılır? Başvuru için gerekenler neler?

Haziran'da 200 binden fazla ailemiz ev sahibi oldu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Vatandaşlarımızın tarihin en düşük maliyetli ve uzun vadeli finansmanıyla ev sahibi olabilmesini temin ettik. Bu sayede Haziran ayında tarihi bir rekorla, 200 binden fazla ailemizin ev sahibi olmasına imkan sağladık" dedi...

Emlakçılardan ev almak isteyenlere çağrı!

Emlakçılar, kamu bankalarının düşük faizli kredi vermeye başlamasından sonra fırsatçılık yaparak ev fiyatını yükseltenlere tepki gösterdi. Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, faiz oranlarda yaşanan tarihi fırsatın kaçırılmaması gerektiğini söyledi.

Ev almayı düşünenlere 'düşük maliyetli konut kredisi' müjdesi!

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından orta gelir grubunu ev sahibi yapacak ucuz konut kredisi bugün devreye alınıyor. Kredi paketiyle, konutta, orta gelirlilere kira öder gibi ev sahibi olma imkanı sunulacak...

düşük gelirliye ev Haberi

düşük gelirliye ev

2006 yılı Hanehalkı Bütçe Araştırmasından elde edilen sonuçlara göre, Türkiye genelinde hanelerin tüketim amaçlı yaptığı harcamaların yüzde 24.8'i gıda ve alkolsüz içeceklerden oluştu. Böylece kira ve yiyecek içecek için yapılan harcamaların toplamı hane gelirlerinin yüzde 52'sine ulaştı. Türkiye genelinde yapılan harcamalar içinde eğitim hizmetleri harcamalarının payı da yüzde 2.1 olarak belirlendi.

ORTALAMA HARCAMA 1.225 YTL: Türkiye'de hanehalkı başına aylık ortalama tüketim harcaması 1225 YTL olarak tahmin edilirken, bu rakam kentsel yerlerde 1364 YTL, kırsal yerlerde ise ortalama 973 YTL olarak öngörüldü. 2006 yılında gıdaya ayrılan pay önemli ölçüde değişmezken, konut harcamalarına ayrılan...