ege konut kiraları

ege konut kiraları

TSKB Gayrimenkul Değerleme Ege bölgesinde yer alan konutların kira ücretlerini değerledi. 

Konut sahipleri ve kiracılar dikkat! İşte o istisnalar!

Kovid-19 salgını sürecinde konut kiraları arttı. Kiralarını düzenli ödeyenlerin, kira artışını yapan kiracıların kontrat devam ederken tahliye edilemeyeceğine dikkat çeken hukukçular, istisnai durumları anlattı.

Kovid-19'la ev fiyatları uçtu!

Konut kiraları ve ev satış fiyatlarında, özellikle senenin ilk günlerinden beri yükselişler sürüyor. Konut sektörüne ilişkin duyurulan her yeni veri, bir konutta oturmanın vatandaş için daha da pahalılaştığını gözler önüne seriyor. Peki fiyatlarda son durum ne? İşte ayrıntılar...

Kiralık ev fiyatlarına Kovid-19 dopingi!

Konut satışlarında hareketlenme beklenirken, kiralık evlerin fiyatları artışını sürdürüyor. İstanbul’da konut kiraları ise enflasyonun üzerinde artış gösterdi.

Ev kiraları hangi bölgelerde arttı?

EVA Gayrimenkul Değerleme Lisanslı Değerleme Uzmanı Serkan Bal konut sektörüne ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Konut kiralarını değerlendiren Bal, Kira fiyatlarındaki yükselişin satış fiyatlarını da etkilediğini belirtti.

Konut satış fiyatları ve kiraları en çok hangi bölgelerde arttı?

Koronavirüs salgını sebebiyle evde geçirilen süreler arttı. Uzaktan çalışmanın yaygın hale gelmesiyle de birlikte gayrimenkul sektörü canlandı. Peki Türkiye genelinde konut fiyatları ne oldu? İşte konut satış fiyatları ve ev kiralarında en çok artış yaşanan bölgeler...

Almanya'da yüksek konut kiraları protesto edildi!

Almanya'nın çeşitli şehirlerinde çok sayıda kişi, artan konut kiraları ve konut politikalarına karşı protesto yapıldı. 

Almanya'daki ev kiraları cep yakıyor!

Almanya’daki ev kiraları ve emlak fiyatı artışlarında Münih liderliğini yine korudu. Konut kiralarıyla ilgili istatistik verilerini yayımlayan statista’nın son yaptığı açıklamaya göre Bavyera’nın başkenti Münih’te ortalama kira bedeli metrekare başına 18 euro 61 cent oldu.

O ilçede konut kiralarına yüzde 61 zam!

İzmir Karaburun ilçesi, konut kiralarındaki artışla ülke genelinde öne çıktı. Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, “İlgi sevindiriyor ancak doğal dokunun bozulmasına izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

Bu ay iş yeri ve konut kiralarına ne kadar zam gelecek?

Güncel düzenlemelere göre işyeri ve konut kiralarındaki artış oranları belli oldu. Enflasyon oranlarının açıklanmasıyla birlikte ev sahipleri ve kiracıların merakla beklediği kira artış oranları açıklandı. Peki güncel düzenlemelere göre iş yeri ve konut kiralarındaki artış oranları ne oldu?

Deprem fırsatçıları iş başında! İzmir'de konut kiraları arttı!

İzmir’de yıkıma sebep olan 6.9 büyüklüğündeki depremin ardından, Karşıyaka tarafındaki bazı ev sahiplerinin kira fiyatlarını yükselttiği ileri sürüldü.

Konut kiraları son bir yılda yüzde 15,07 arttı!

Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksacom’un güncel verilerine göre, konut kiraları son bir senede Türkiye'de yüzde 15,07 arttı

Bu ilde evi olanlar kiradan kazandı! 1 yılda yüzde 26 arttı!

Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksa'nın güncel verilerine göre, konut kiraları son bir yılda Türkiye genelinde yüzde 12 artış gösterdi. O illerde yaşayanlar kiradan kazandı...

Bu ilde evi olan yaşadı! Konut kiraları yüzde 110 arttı!

Türkiye genelindeki emlak istatistiklerine göre, 3 yıllık kira değişimleri incelendiğinde en yüksek kira artışının yüzde 110 ile Edirne'de olduğu açıklandı.

ege konut kiraları Haberi

ege konut kiraları

Koronavirüs salgını ile birlikte Ege bölgesine göçün artması ile kira ücretlerinde artış yaşandı. Milliyet'te yer alan habere göre;  Alaçatı ve Bodrum’da sezonluk villa kiraları geçen yıla oranla yüzde 30 yükselerek ortalama 125 bin TL'ye çıktı. TSKB Gayrimenkul Değerleme İzmir Şube Yönetici Yardımcısı Mustafa Alperen Yörük bu bölgede sezonluk kira bedellerin 90-110 bin TL arasında değiştiğini söyledi.

Urla’da da villaların 80-100 bin lira arasında ücretlerle kiralanabileceğini açıklayan söyleyen Yörük, “Alaçatı’daki villaların sezonluk kiraları 100-125 bin lira mertebesinden başlayıp villanın niteliğine ve konumuna göre 250 bin seviyelerine kadar çıkabiliyor. Bodrum’da, tercih edilen bölgelerdeki lüks villaları kiralamak için ise sezonluk olarak 250-300 bin lira arasında bütçe ayrılması gerekiyor” dedi. Yörük, “Yeni kent merkezinde ofis kira bedelleri; konuma, bina yaşına, yapı kalitesine göre...