Eko İnşaat iflas

Eko İnşaat iflas

Yarım asırdır aktif halde iş yapan Türkiye’de en büyük müteahhitlik firmalarından biri olan Eko İnşaat’ın iflası istendi.

Almanya'da 226 inşaat şirketi iflas başvurusu yaptı!

Almanya'da bu senenin şubat ayında bin 529 işletme iflas açıkladı. İflaslardan en fazla 255 iflas davasıyla motorlu taşıtların bakım ve onarımı dahil toptan ve perakende ticaret sektörü etkilendi. Bunu 226 iflas başvurusuyla inşaat sektörü takip etti.

İSMERT İnşaat iflas etti!

Ekonomideki dalgalanmalardan etkilenen inşaat sektöründen bir iflas haberleri daha geldi. İSMERT isimli şirket iflas ettiğini açıkladı.

Gündoğan İnşaat iflas mı ediyor?

Gebze Asliye Ticaret Mahkemesi, Gündoğan Konstrüksiyon İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin iflas ertelemesinin uzatılması hakkındaki davayı reddetti... 

ELS Elektrik Proje İnşaat'ın iflas kararı kaldırıldı!

2001 yılından bu yana onlarca projeyi hayata geçiren ELS Elektrik Proje İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'nin iflas kararının kaldırılmasına karar verildi.

Almanya'da 193 inşaat şirketi iflas başvurusu yaptı!

Almanya'da bu yılın ocak ayında iflas eden şirket sayısı, 2018 yılının aynı dönemine göre yüzde 5,7 artış gösterdi. Ülkede 193 inşaat şirketi iflas başvurusu yaptı.

Metag İnşaat iflas davası 31 Ocak'ta!

Başak Yıldırım Doğan, Metag İnşaat Ticaret A.Ş aleyhine iflas davası açtı. Davanın yargılaması 31 Ocak 2019 günü saat 10:35'e bırakıldı...

Burj Al Babas İnşaat iflas etti!

Bolu’da tartışmalara konu olan Burj Al Babas adlı projeyi hayata geçiren şirket için mahkeme iflas kararı verdi. 732 villa, AVM, otel ve iki kongre merkezinin yer aldığı projede, ödemelerin yapılmaması şirketi iflas eşiğine sürükledi.

ELS Elektrik Proje İnşaat iflas etti!

ELS Elektrik Proje İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi iflas etti. Bugüne kadar onlarca projeye imza atan şirketin iflas tasfiye işlemlerine başlanıldı...

Rengin İnşaat iflas mı ediyor?

Alan İnşaat’ın sahibi Metin Alan ve Güleryüz Nalburiye’nin eski ortağı Erhan Güleryüz tarafından kurulan Rengin İnşaat'ın bir süredir ekonomik kriz içinde olduğu belirtildi. İddialara göre, firma borç yüzünden şantiyelerini kapattı.

AST İnşaat iflas etti!

İflas eden Antalya’daki Mardan Palace Otel’in sahibi Azeri asıllı Rus işadamı Telman İsmailov’un oğullarına ait olan AST İnşaat Turizm A.Ş de iflasını açıkladı. Şirket, iflas eden ünlü otelin de mülk sahibiydi...

Olimpus İnşaat iflas etti!

2009 yılında hizmete açılan Mardan Palace Hotel'in işletmeci şirketi Olimpus İnşaat, yurtdışı kaynaklı yaklaşık 250 milyon dolarlık borcu nedeniyle iflas etti. İşte detaylar...

Öztaş Eko İnşaat Anonim Şirketi kuruldu!

Öztaş Eko İnşaat Anonim Şirketi Güler Öztaş tarafından 100 bin TL sermaye ile 11 Ağustos'ta kuruldu.

Eko İnşaat'ın iflası istendi!

Yarım asırdır aktif halde iş yapan Türkiye’de en büyük müteahhitlik firmalarından biri olan Eko İnşaat’ın iflası istendi.

Eko İnşaat iflas

Eko İnşaat iflas Eko İnşaat iflas

Türkiye’nin en büyük müteahhitlik firmalarından biri olan Eko İnşaat’ın iflası istendi. Eko İnşaat ve Tic. A.Ş. ve grup şirketi Prekons İnşaat San. ve Tic. A.Ş.’ye karşı iflas davası Ankara 3. Asliye Ticaret Mahkemesi'nde Arap Türk Bankası A.Ş.’nin (A&T Bank) tarafından açıldı. Şirket avukatları, Ankara İcra Müdürlüğü’nde açılan takibe itiraz etti ancak banka avukatı ise bu kez itirazın iptali ve şirketin iflası talebi ile dava açtı.


Eko İnşaat’ın, yurtiçi ve yurtdışı onlarca büyük projede imzası bulunuyor. NATO’nun Türkiye’deki bir çok tesisi de yine Eko İnşaat tarafından yapıldı.


2017 Temmuz başında açılan dava dosyasından edinilen bilgilere göre, anılan davanın açılmasına neden olan sürecin başında ise, nakde dönen 17 milyon 278 bin TL’lik bir teminat mektubu yer aldı.


Ankara Ticaret Mahkemesi’nde açılan davaya, Eko İnşaat...