ekonomi bakanı

ekonomi bakanı

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, çeşitli ziyaretlerde bulunmak ve programlara katılmak üzere dün İzmir'e geldi. İlk olarak Petkim'i ziyaret eden Bakan Elitaş, ardından AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.

Nihat Zeybekci: Seçim sonrası vizyon projeler hız kazanacak!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Seçim sonrası Kanal İstanbul, 3. havalimanı, 3. köprü gibi vizyon projeler hız kazanacak."

Nihat Zeybekci'den inşaatçılara ortak işler yapın çağrısı!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye'nin en önemli ihraç kalemlerinden bir tanesinin konut olduğunu dile getirerek inşaatçılara 'Ortak işler yapın' dedi.

Didim'e hastane yapılacak!

Nihat Zeybekçi, "Bölgenin en güzel kızı ve delikanlısı"olarak nitelendiği ilçenin hastane sorununu çözmek için düğmeye bastı; ayrıca turizmin 12 aya yayılmasını sağlamaya çalışacağını söyledi.

Yurtdışı müteahhitlik sektörünün proje değeri 300 milyar doları geçti!

EKONOMİ Bakanı Nihat Zeybekci, 1972 yılında Libya 'da liman projesi ile başlayan yurt dışı müteahhitlik sektörünün 2014 yılında 22.5 milyar dolarlık proje üstlendiğini bildirdi.

Nihat Zeybekci: Sath-ı ticaret ve ekonomi vardır!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, " Ticaret ve ekonomide de hatt-ı ticaret ve ekonomi yoktur, sath-ı ticaret ve ekonomi vardır. Bu satıh da bütün dünyadır " dedi.

Nihat Zeybekci: Türkiye 2014'te ihracatta tarihi bir rekor kırdı!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci 2 Ocak 2014'teki TİM toplantısında, 2013'ün ihracat rakamlarıyla ilgili manzaranın parlak olmadığını, aşağıya doğru birkaç yüz milyon dolarlık düşüş olan ihracat rakamlarını kamuoyuyla paylaştıklarını belirtti.

Zafer Çağlayan: Dünyayla sadece ticaret değil gönül köprüsü de kuruyoruz!

Ticaret Köprüsü’ yle çok önemli mesajlar verdiklerini belirten Ekonomi Bakanı Çağlayan, her toplantıda dünyayla biraz daha kaynaştıklarını söyledi. Çağlayan, Türkiye’ nin misafirperverliğine de dikkat çekti...

Zafer Çağlayan: Türk müteahhitlik sektörü Çin'den sonra 2.sırada!

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Polonya - Türkiye İş Forumu' nun kapanış oturumunda yaptığı konuşmada Türk müteahhitlik sektörünün dünyada Çin'den sonra ikinci sırada yer aldığına değindi...

ABD'li enerji şirketi Türkiye'ye 4 milyar dolarlık yatırım yapıyor!

Ekonomi Bakanı Çağlayan, “8. Yatırım Danışma Konseyi Toplantısı’na katılan öyle yatırımcılar var ki... 4 milyar dolarlık yatırım yapacak olan bir enerji şirketi, Amerikalı Allied firması var” açıklamasını yaptı...

100 liralık verginin 88'i yatırıma gidiyor!

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, "Türkiye'yi öyle bir noktaya getirdik ki toplanan her 100 liralık verginin 88 lirası şimdi yatırımlara, hizmete, millete ve devlete gidiyor" dedi...

Enerji, ulaştırma ve bilgi teknolojilerine 250 milyar dolarlık yatırım!

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Türkiye'nin 2023 hedeflerinin altyapısını oluşturmak adına gelecek 10 yılda sadece enerji, ulaştırma ve bilgi teknolojileri alanlarında 250 milyar dolar yatırım yapılacağını belirtti...

Sanayi üretimi 3. çeyreğe iyi başladı!

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, sanayi üretim endeksinin 3. çeyreğe iyi başladığını belirterek, ağustos ve eylül verisi de böyle gelirse 3. çeyrek büyümesinin beklenenden iyi gelebileceğini ifade etti...

Zafer Çağlayan: Türk müteahhitlik sektörü tam gaz ilerliyor!

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan: "Dünyayı inşa eden müteahhitlik sektörümüz tam gaz hedeflerine ilerliyor" dedi...

Zafer Çağlayan: Ticaretin gelişmesi için liman ağına yatırım yapılmalı!

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Türkiye ekonomisinin katlanması için demiryolu ve liman ağlarına yatırım yapılması gerektiğini söyledi...

Arjantin yabancı fonların ekonomi politikalarını belirlemesine izin vermeyecek!

Arjantin Ekonomi Bakanı Guzman, ülkenin derin bir ekonomik ve sosyal kriz yaşadığını belirterek, "Yabancı yatırım fonlarının ekonomi politikalarını belirlemesine izin verilmeyecek." dedi.

Yunanistan Ekonomi Bakanı kira yardımı sebebiyle istifa etti!

Yunanistan Ekonomi ve Kalkınma Bakanı Dimitris Papadimitriou, kabinede yer alan eşinin aldığı kira desteğinin tartışmalara neden olmasının ardından istifa etti. 

Fatma Güldemet Sarı, Ekonomi Bakanlığı'na vekalet edecek!

Bugün Amerika Birleşik Devletleri'ne gidecek olan Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş'ın dönüşüne kadar Ekonomi Bakanlığı'na, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı’nın vekâlet etmesine dair tezkere bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Bakanı Zeybekci: Konut alan yabancıya vatandaşlık verelim!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye’de konut alan yabancılara vatandaşlık verilmesi önerisini tekrarlayarak, “Türkiye’de yaşamak hayali varsa gelsin. Vatandaşlık verelim” dedi. Zeybekci, alt sınır getirilebileceğini belirtti.

Nihat Zeybekci: Sath-ı ticaret ve ekonomi vardır!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, " Ticaret ve ekonomide de hatt-ı ticaret ve ekonomi yoktur, sath-ı ticaret ve ekonomi vardır. Bu satıh da bütün dünyadır " dedi.

İnşaatçılardan Ekonomi Bakanı'na vergi indirim talebi!

Konut sektörü temsilcileri, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'den değer artış kazancının vergilendirilmesinde oranın düşürülmesini, konut kredi faizinin vergiden düşülmesini istedi.

Ekonomi Bakanı Zeybekci 2014 büyüme rakamını açıkladı!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci düzenlediği basın toplantısında, "Büyüme yıl sonu itibariyle revize edilen Orta Vadeli Program'a uygun olarak gerçekleşecek, yüzde 3,3'ler seviyesindebüyüme rakamına ulaşacağız" dedi.

Nihat Zeybekçi Kartepe Ekonomi Zirvesi'ni değerlendirdi!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile bir araya gelerek Kartepe Ekonomi Zirvesi ve inşaat sektörünün UR-GE kapsamına alınması konularını görüşen Başkan Özdağ ile beraberindeki heyet Ankara'dan takvimle döndü.

Ekonomi Bakanı: Konutta balon yok, ciddi talep var!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye’de konut balonu tartışmalarının aksine ciddi bir talep artışı olduğunu savundu. Zeybekci, “Türkiye genelinde konut satışlarında yüzde 25’lik artış var” dedi.

İzmir Ekonomi Zirvesi gerçekleşti!

Yeni Asır'ın önderliğinde gerçekleştirilen İzmir Ekonomi Zirvesi 'nde iş dünyası temsilcilerinin taleplerine destek veren Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "İzmir'in serbest bölgeler şehri olmasını istiyoruz" dedi

İzmir Ekonomi Zirvesi bugün gerçekleştirilecek!

İzmir iş dünyası bugün, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin katılımıyla gerçekleştirilecek "İzmir Ekonomi Zirvesi"nde bir araya gelecek. Zirvede kent ekonomisini yakından ilgilendiren tüm konular detaylarıyla konuşulup, önemli kararlar alınacak

İzmir Ekonomi Zirvesi 24 Temmuz'da yapılacak!

İzmir iş dünyasında, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin katılımıyla önümüzdeki 24 Temmuz'da gerçekleştirilecek teşvik zirvesinin heyecanı yaşanıyor. İş dünyası Zeybekci'nin konuyla ilgili açıklamalarını da yakından takip ediyor.

Nihat Zeybekci: Faiz oranları aşağı yönde çekilmeye devam edilmeli!

Ekonomi Bakanı Zeybekci "Gerek hazinenin gerek özel sektörün gerekse tüketicinin katlandığı faiz kabul edilebilir değil. Yıllık bazda faiz oranlarının cesaretli bir şekilde aşağı yönde çekilmeye devam edilmelidir" dedi.

ekonomi bakanı Haberi

ekonomi bakanı

Sonrasında ise Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Ege İhracatçılar Birliği (EİB) tarafından düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası etkinliklerine katıldı. İzmir'de 42 yıl önce sanayici olarak İzmir Enternasyonal Fuarı'nı gezdiğini belirten Elitaş, kentin çok güzel olduğunu ancak son yıllarda ihmal edildiğini söyledi. İzmir'de ahenk içinde olabilmesi gerektiğini vurgulayan Elitaş, "Ancak bizim görmediğimiz, bilmediğimiz ahenksizlik ve uyumsuzluk hakim gibi görünüyor. AK Parti İl Başkanı, milletvekilleri, bakanları, belediye başkanları bu toplumda yaşayan kanaat önderlerinin tek hedefi İzmir'in gelişmesi olması lazım. İzmir'i ihya etmenin Türkiye'yi yüceltmek olduğunu öğrenmeliyiz" dedi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun bazı yatırımların hükümetin vermediği ÇED raporu nedeniyle geciktirği yönündeki açıklamasına cevap veren Elitaş, "Harmandalı atık toplama merkezinin ÇED raporu için mutlaka prosedür vardır. İhtiyaç olan her şeye AK Parti...