Ekonomik Güven Endeksi

Ekonomik Güven Endeksi

Kovid-19 ile mücadelede normalleşme adımlarının atıldığı haziran ayında, ekonomiye güven yüzde 19,1 artışla 73,5'e çıktı.

Ekonomik güven endeksi arttı!

Ekonomik güven endeksi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında yeni normalleşme dönemine geçilen haziran ayında aylık bazda yüzde 19,1 artışla 73,5 değerine yükseldi.

Ekonomik güven endeksi arttı!

Ekonomik güven endeksi, şubat ayında geçen aya kıyasla yüzde 0,5 yükseliş göstererek 97,5'e çıktı.

Ekonomiye güven 20 ayın zirvesinde!

Ekonomik güven endeksi, hükümetin ve ekonomi yönetiminin aldığı tedbirler ve uyguladığı politikalarla ocak ayında 97,1'e yükseldi.

Ekonomik güven endeksi arttı!

Ekonomik güven endeksi, ocak ayında geçen aya kıyasla yüzde 0,6 yükselerek 97,1'e çıktı.

Ekonomiye güven yaklaşık 1,5 yılın zirvesinde!

Ekonomik güven endeksi aralık ayında geçen yılın aynı ayına göre 11,8 puan artışla yaklaşık 1,5 yılın zirvesi olan 93,8'i gördü.

Ekonomik güven endeksi arttı!

Ekonomik güven endeksi, aralık ayında geçen aya kıyasla yüzde 2,6 yükselerek 91,3'ten 93,8'e çıktı.

Ekonomik güven endeksi arttı!

Ekonomik güven endeksi, kasım ayında geçen aya kıyasla yüzde 1.7 yükseliş göstererek 89.8'den 91.3'e ulaştı.

Ekonomik güven endeksi arttı!

Ekonomik güven endeksi, ekim ayında bir önceki aya göre yüzde 4,5 artış göstererek  86'dan 89,8'e yükseldi.

 İnşaat sektörü güven endeksi 2019 Mart'ta 54,1 değerine yükseldi!

Ekonomik güven endeksi Mart ayında bir önceki aya göre yüzde 3,1 artarak 79,4'ten 81,9'a çıktı. Mart ayında inşaat sektörü güven endeksi 54,1 değerine yükseldi...

İnşaat sektörü güven endeksi Eylül'de geriledi!

Ekonomik güven endeksi, Eylülde geçen aya kıyasla yüzde 3 azalarak 106'dan 102,8'e geriledi. İnşaat sektörü güven endeksi ise 83,5 değerine geriledi.

İnşaat sektörü güven endeksi geriledi!

TÜİK, nisan ayına ilişkin ekonomik güven endeksini açıkladı. inşaat sektörü güven endeksi de yüzde 0,2'lik azalışla 85,8'den 85,7'ye geriledi.

İnşaat güven endeksi Aralık'ta yüzde 0,7 arttı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), aralık ayına ilişkin ekonomik güven endeksini açıkladı. İnşaat sektörü güven endeksi yüzde 0,7 artarak 85,11 değerine yükseldi. ,

İnşaat sektörü güven endeksi yüzde 0,5 geriledi!

Ekonomik güven endeksi arttı. Hizmet sektörü güven endeksi eylüle göre yüzde 0,1 yükselerek 97,63, inşaat sektörü güven endeksi ise yüzde 0,5 gerileyerek 80,02 oldu.

Hükümet yoksa, ekonomiye güven de yok!

Siyaseten ortaya çıkan karmaşanın ekonomiyi nasıl vurduğunu, ekonomideki güvenin nasıl tahrip olduğunu görmek için piyasaya bakmak, ekonomideki aktörlere kulak vermek yeterli sayılır.

İnşaat sektörü güven endeksi yüzde 33,1 yükselişle 78'e çıktı!

Ekonomik güven endeksi, koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında yeni normalleşme dönemine geçilen Haziran ayında aylık bazda yüzde 19,1 artarak 73,5 değerine çıktı.

Ekonomik güven endeksi arttı!

Ekonomik güven endeksi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında yeni normalleşme dönemine geçilen haziran ayında aylık bazda yüzde 19,1 artışla 73,5 değerine yükseldi.

Ekonomik güven endeksi arttı!

Ekonomik güven endeksi, mayıs ayında aylık bazda yüzde 20,4 artarak 61,7'e yükseldi.

İnşaat sektörü güven endeksi yüzde 31,1 yükseldi!

Ekonomik güven endeksi, Mayısta aylık bazda yüzde 20,4 artarak 61,7'e ulaştı. İnşaat sektörü güven endeksi ise yüzde 31,1 artış gösterdi...

İnşaat sektörü güven endeksi Nisan'da yüzde 42,2 azaldı!

Türkiye İstatistik Kurumu, Nisan ayına ilişkin ekonomik güven endeksi verilerini açıkladı. Verilere göre, inşaat sektörü güven endeksi Nisan'da yüzde 42,2 azaldı...

Ekonomik güven endeksine koronavirüs etkisi!

Ekonomik güven endeksi, birçok sektörde çalışmalara ara verildiği veya uzaktan çalışma yöntemiyle yürütüldüğü nisan ayında bir önceki aya göre yüzde 44,1 azalış göstererek 51,3'e geriledi.

İnşaat sektörü güven endeksi Nisan'da yüzde 42.2 düştü!

Mevsim etkilerinden arındırılan güven endeksi Nisan ayında, geçtiğimiz aya göre; hizmet sektöründe yüzde 50.1, perakende ticaret sektöründe yüzde 26.0 ve inşaat sektöründe yüzde 42.2 düşüş gösterdi.

Ekonomik güven endeksi geriledi!

Ekonomik güven endeksi, mart ayında aylık bazda yüzde 5,9 azalarak 91,8'e düştü.

İnşaat sektörü güven endeksi yüzde 3,7 arttı!

Tüketici güven endeksi bir önceki aya göre yüzde 1,7 artarak 58,2 ve inşaat sektörü güven endeksi ise yüzde 3,7 artarak 77,2 değerine ulaştı.

İnşaat sektörü güven endeksi Mart’ta yüzde 3,7 arttı!

Türkiye İstatistik Kurumu, mart ayına ilişkin sektörel güven endekslerini açıkladı. İnşaat sektörü güven endeksi mart ayında bir önceki aya göre yüzde 3,7 arttı…

Tüketici güven endeksi martta arttı!

Tüketici güven endeksi mart ayında geçen aya göre yüzde 1,7 artış göstererek 58,2 oldu.

Ekonomik güven endeksi arttı!

Ekonomik güven endeksi, şubat ayında geçen aya kıyasla yüzde 0,5 yükseliş göstererek 97,5'e çıktı.

İnşaat sektörü güven endeksi Şubat'ta yüzde 5,7 azaldı!

TUİK şubat ayı ekonomik güven endeksi verilerine göre, inşaat sektörü güven endeksi aynı dönemde yüzde 5,7 düşüş gösterdi.

Ekonomik Güven Endeksi

Ekonomik Güven Endeksi Ekonomik Güven Endeksi

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında alınan önlem ve sınırlamaların normalleşme süreciyle kademeli olarak kaldırıldığı haziranda, ekonomik güven endeksi aylık bazda yüzde 19,1 artarak 73,5'e ulaştı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Çin'den tüm dünyaya yayılan Kovid-19 salgınının etkilerini azaltmak için alınan önlemler, küresel ekonomiyi olumsuz etkilerken, bu durum açıklanan verilerde de etkisini gösterdi.

Bu yılın ocak ayında 97,1 seviyesinde bulunan ve şubatta 97,5'e çıkan ekonomik güven endeksi, salgının Türkiye ekonomisi üzerinde etkilerinin en fazla görüldüğü nisanda 51,3'e kadar geriledi.

Hayata geçirilen destek mekanizmalarının olumlu etkileriyle bu seviyeden yükselişe geçen ekonomik güven endeksi, normalleşme sürecinin başlamasıyla toparlanmasını hızlandırdı. Ekonomik güven endeksi haziranda, mayıs ayına göre yüzde 19,1 artışla 73,5'e çıktı.

"Kredi faizlerinin düşmesi yarım kalan işlerin sürmesine imkan tanıdı"

A1 Capital Yatırım Menkul...