Ekonomik Reform Merkezi

Ekonomik Reform Merkezi

Berlin'e Prusya sarayının yeniden inşası, Londra'yı Budapeşte'ye bağlayacak hızlı tren hattı gibi pahalı inşaat projeleri kriz nedeniyle durduruldu

Türkiye, Güney Kore için lojistik merkezi olabilir!

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Kore İş Konseyi Başkanı Ali Kibar, "Türkiye, Güney Kore için lojistik merkezi olabilir" dedi.

OECD İstanbul Merkezi kuruluyor!

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) ile 31 Mayıs 2018 tarihinde Paris'te imzalanan "İstanbul Merkezi Kurulmasına İlişkin Mutabakat Zaptı" onaylandı.

Çimento sektöründen yeni ekonomik programına onay!

Çimento, Cam ve Seramik İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz, yeni ekonomik programın, son 2 ayda üst üste atılan hayati adımlardan bir yenisi olarak gördüklerini ve çimento, cam, seramik sektörü olarak reform paketini memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi olacak!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Uluslararası Ekonomik Gelişme Zirvesi-Çin ve Hindistan Üzerinden Global Krize Bakış ve Türkiye konferansına katıldı. Ağbal, İstanbul’u Uluslararası Finans Merkezi yapmayı istediklerini söyledi.

Naci Ağbal'dan yeniden yapılandırma açıklaması!

Maliye Bakanı Ağbal, yeniden yapılandırma, ekonomik reform paketi gibi gündeme ilişkin konular hakkında konuştu. Ağbal, yapılandırma ile ilgili ''Son şans, mutlaka borcunuzu ödeyin" dedi.

TOKİ'den Erciş'e ticaret merkezi!

TOKİ Van Erciş'i inşa ettiği yeni ticaret merkeziyle ekonomik anlamda canlandıracak. İnşa edilen ticaret merkezi 408 dükkan ve 48 ofisten oluşuyor.

FETÖ Ödemiş'i ekonomik potansiyel merkezi mi seçti?

İzmir'in Ödemiş ilçesinde FETÖ/PDY'ye düzenlenen operasyonlarda ele geçirilen belgelerden, terör örgütünün, finansal potansiyeli nedeniyle merkez seçtiği ilçede yıllık 20 milyon liraya yakın gelir sağladığı belirlendi.

Kayseri Yeşilhisar Kadın ve Gençlik Merkezi açıldı!

KAYSERİ Büyükşehir Belediyesi tarafından Yeşilhisar’da yaptırılan Kadın ve Gençlik Merkezi hizmete açıldı. Çelik, ilçeleri sadece ekonomik anlamda değil sosyal ve kültürel anlamda da geliştirmenin gayreti içinde olduklarını söyledi.

İran'daki Kiş Adası turizm merkezi olacak!

İran’ın güneyinde Basra Körfezi’nde bulunan ve Şah Muhammed Rıza Pehlevi döneminde kumarhane ve tatil merkezi olarak öne çıkan Kiş Adası, ülkeye yönelik ekonomik ambargoların kalkmasının ardından tekrar turizm merkezi olmaya hazırlanıyor.

Beylikdüzü cazibe merkezi haline geldi!

Emlak İstasyonu Özgün Ofis Brokerı Özlem Bayrak, ekonomik ve kaliteli ev almak isteyenler için Beylikdüzü 'nün cazibe merkezi haline geldiğini söyledi.

TMB: İnşaat sektöründe ekonomik ve sosyal reformlar uygulanmalı!

TMB bu yılın üçüncü çeyreğine ilişkin "İnşaat Sektörü Analizi'nde, etkin bir ekonomik ve sosyal reform programının uygulamaya konulmasının, sektörde hem altyapı yatırımlarının sürekliliği hem ele uluslararası finansman boyutu açısından kritik önem taşıdığ

Gediz Cadde İş Merkezi inşaatı devam ediyor!

Gediz Belediyesi tarafından Cumhuriyet Caddesi üzerinde iki adet ekonomik ömrünü tamamlamış binanın yıkılması ile kazanılan alanda Cadde İş Merkezi yapımı devam ediyor.

Almanya'da Ekonomik Güven Endeksi Temmuz'da 4,7 puan azaldı!

Avrupa Ekonomik Araştırmalar Merkezi (ZEW) Ekonomik Güven Endeksi, Almanya'da ağustosta temmuz ayına oranla 4,7 puan azalarak 25 puana geriledi.

Ekonomik Reform Merkezi

Ekonomik Reform Merkezi Ekonomik Reform Merkezi

Avrupa´nın Berlin´de bir Prusya sarayını yeniden inşası, Lizbon´u Berlin´e bağlayacak hızlı tren hattı, Britanya´nın en önemli tarihi mekânlarından Stonehenge´e yapılacak yeni ziyaretçi merkezi gibi önemli projeler devletlerin borç krizinin kurbanı oldu. Yıllardır ayaklarını yorganlarına göre uzatmayıp milyarlarca avroluk borç yükü altında ezilen Avrupa ülkeleri şimdi pahalı inşaat projelerinden ve hızlı tren yatırımlarından vazgeçiyor.

Gündemden düştüler

Artık Avrupa´yı bir uçtan bir uca hızlı tren hatlarıyla bağlama projeleri hayal oldu. Demiryolu vizyonerlerinin yıllarca ön gündeme getirdiği ve Fransa ve Almanya´nın mevcut hızlı tren hatlarından da yararlanarak Lizbon´u Kiev´e, Londra´yı Budapeşte´ye bağlamaya yönelik projeler gündemden çoktan düştü.
Portekiz ise kamuda inşaat yatırımlarını durdurdu. Macaristan´a yeni demiryolu yatırımları yapmak bir yana başladıklarından da vazgeçiyor. Fransa´nın ünlü hızlı tren üreticisi Alstom artık Avrupa´da değil...