10 / 08 / 2022

el salvador alt yapı projeleri

el salvador alt yapı projeleri

El Salvador, altyapı projelerinde Türk müteahhitler ile işbirliği yapmayı planlıyor. El Salvador Cumhurbaşkanı Nayib Bukele, "Türk müteahhitlerin ününü duydum" diye konuştu.

Bitcoin'deki sert düşüş devam ederken kripto para uzmanlarından korkutan uyarılar: Hemen kaçın!

Bitcoin'deki sert düşüş piyasaya yatırım yapan 44 ülkeyi harekete geçirdi. El Salvador'da 44 ülkenin katılımıyla Bitcoin toplantısı gerçekleştirilecek. Öte yandan kripto para uzmanları kripto paraların getirdiği risklere karşı uyarılarını tekrarladı.

A101 bayram öncesi indirimli ürünlerini açıkladı! İşte A101 30 Nisan 2022 aktüel ürünler kataloğu fiyat listesi...

A101 bu haftanın indirimli ürünlerini 30 Nisan 6 Mayıs 2022 aktüel ürünler kataloğunda "Haftanın Yıldızları" başlığı altında satışa sundu. Peki, A101’de bugün hangi ürünler indirime girdi? İşte 30 Nisan 2022 fiyat listesi...

Bitcoin o ülkenin resmen para birimi oldu! Vergi için de kullanılacak

Kripto para birimi Bitcoin, Orta Afrika Cumhuriyeti’nde resmi para birimi oldu. Orta Afrika Cumhuriyeti, dünya üzerinde El Salvador'dan sonra bitcoini resmi para birimi olarak kabul eden ikinci ülke oldu.

A101 30 Nisan aktüel ürünlerde büyük indirim! Salam, sucuk, pastırma, yumurta... İşte 30 Nisan 2022 fiyat listesi

A101 bu haftanın indirimli ürünlerini 30 Nisan 2022 aktüel ürünler kataloğunda "Haftanın Yıldızları" başlığı altında satışa sundu. Peki, A101’de hangi ürünlerde indirim yapıldı? İşte 30 Nisan 2022 A101 Haftanın Yıldız ürünleri ve fiyat listesi...

200 bin TL altına alınabilecek en iyi ikinci el SUV araçlar!

Eğer uygun fiyatlı SUV araç satın almak istiyorsanız bu listeye bakmadan kararınızı vermeyin. Bizde sizler için 200 bin Türk Lirası altında olan en iyi SUV modellerini derledik. Detaylar haberimizde...

İnşaat sektöründe son durum: Çimento fiyatları el yakıyor, demir fiyatları 100 lira düştü!

Türkiye genelinde konut fiyatları sert yükseliş dönemine girdi. Konut fiyatlarının yükselmesinin altında döviz kurları yer alıyor. Döviz kurları başta demir olmak üzere beton ve çimento fiyatlarını vurdu. Demire son zamanlarda indirim gelirken çimento fiyatları el yakıyor...

IMF'den El Salvador'a kripto para uyarısı!

Uluslararası Para Fonu (IMF), El Salvador'a kripto paralara ilişkin riskleri göz önüne alarak Bitcoin'i resmi para birimi olarak kullanmama uyarısı yaptı.

Türk müteahhitlere El Salvador fırsatı!

El Salvador, altyapı projelerinde Türk müteahhitler ile işbirliği yapmayı planlıyor. El Salvador Cumhurbaşkanı Nayib Bukele, "Türk müteahhitlerin ününü duydum" diye konuştu.

El Salvador, 150 Bitcoin daha aldı!

El Salvador, kripto para piyasasında dün gerçekleşen düşüşü yine fırsata döndürdü. El Salvador, 150 Bitcoin aldı.

Vergiden muaf Bitcoin şehri kuruluyor!

Dünya üzerinde kripto para Bitcoin'i yasal ödeme aracı şeklinde onaylayan ilk ülke olan El Salvador'un devlet başkanı Nayib Bukele, vergiden muaf bir Bitcoin şehri inşa edeceğini ve 10 seneik Bitcoin tahvilleri edeceklerini duyurdu. 

El Salvador Bitcoin'den kazandığı gelirle 20 okul yaptıracak!

Bitcoin'i resmi para birimi olarak kabul eden El Salvador, Bitcoin sayesinde kazandığı gelirle 20 okul inşa edeceğini açıkladı. 

El Salvador, 420 Bitcoin aldı: Bir günde 683 bin dolar kar etti!

El Salvador hükümeti en son 20 Eylül tarihinde 150 Bitcoin alımı yapmıştı. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, dün yaptığı bir açıklamada 25 milyon dolar bedelle 420 Bitcoin daha aldıklarını duyurdu.

Volaris El Salvador'da Bitcoin'i kabul edecek!

Havayolu firması  Volaris, El Salvador'da Bitcoin ile ödemeyi kabul edeceğini açıkladı.

el salvador alt yapı projeleri Haberi

el salvador alt yapı projeleri

Türkiye temaslarını sürdüren El Salvador Cumhurbaşkanı Nayib Bukele, ülkesinde gerçekleştirmeyi planladıkları alt ve üstyapı projeleri için iş birliği fırsatlarını değerlendirmek amacıyla Türkiye Müteahhitler Birliği’ni (TMB) ziyaret etti. Ziyaret sırasında TMB üyelerinin de katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Bukele’nin 2019'da iktidara geldiğinde ülkedeki refah düzeyini yükselterek ülkenin gelişmesine hız kazandıracak “Cuscatlan Planı” kapsamında hayata geçirilmesi öngörülen 262 projeden öne çıkanlar ile El Salvador’un iş ve yatırım ortamına ilişkin görüş alışverişi yapıldı. 

Toplantıda açıklamalarda bulunan El Salvador Cumhurbaşkanı Nayib Bukele, küçük bir ülke olmakla beraber ekonomik refah düzeyinin yükseltmekte olduğunu paylaştığı El Salvador’un havalimanından liman ve demiryollarına, metrodan konut ve idari yapılara kadar çok sayıda alt ve üst yapı yatırımına gereksinim olduğuna dikkat çekti. Bukele, bu çerçevesinde hayata geçirilecek olan projelerde ününü duymuş...