elazığda yıkılan evler

elazığda yıkılan evler

8 Mart'taki depremin ardından köydeki 102 haneden sadece 4'ü ayakta kaldı

İTÜ'nün Elazığ raporu: Ev inşaatı askerde öğretilsin!

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Deprem Mühendisliği ve Afet Yönetimi Enstitüsü, Elazığ depremi ile ilgili rapor hazırladı

Elazığ'daki betonarme evler depremi hasarsız atlattı

Elazığ'daki depremin en çok zarar verdiği Okçular köyünde felaketin ardından iki farklı tablo ortaya çıktı

Van'da yıkılan evlerin yerine çelik konstrüksiyonlu yeni evler yapılacak!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada, merkez üssü İran'ın Hoy kenti olan deprem sebebiyle Van'da yıkılan ve ağır hasar gören evlerin yerine, çelik konstrüksiyonlu yeni evlerin yapılacağını dile getirdi.

Osman Işık: Ordu'da toplu konut arazi yeri arayışımız devam ediyor!

Ordu’da son haftalarda kar yağışı ve sağanak yağışlar nedeniyle heyelanlar meydana geldi. Ordu AFAD Müdürü Osman Işık, "Geçen yıl heyelanda yıkılan evler vardı, ilgili çalışmalar devam ediyor, 26 vatandaşımızın yerleşecekleri yer seçimini yaptık. Kendi uygun yeri olmayan vatandaşlarımız için toplu k

Ankara Etimesgut'ta kamulaştırma sonrası mutlu son!

Ankara Büyükşehir Belediyesi,Etimesgut Etiler Mahallesi'nde İstasyon Caddesi'ne alternatif yol projesi kapsamında gerçekleştirilen kamulaştırma sonrası yıkılan evler yerine yenilerini inşa ediyor.

Batman’daki kerpiç evler yıkılıyor!

Batman’ın köylerinde bulunan 150-200 yıllık tarihi kerpiç konakları yıkılıyor. Yıkılan eskiş yapıların yerine beton evler inşa ediliyor.

Musul'da yıkılan evler yeniden inşa ediliyor!

Musul kent merkezinin batı yakasında yıkılan ve büyük zarar gören evler yeniden inşa ediliyor. Siviller, evlerini hükümetten yardım beklemeden kendi imkanlarıyla yeniden yapıyor.

Nusaybin'de yıkılan evler yeniden yapılacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bölgede terör örgütü PKK mensuplarının saldırılarına ilişkin, "Çatışma yaşanan bütün bölgelerde en geç bir seneye kadar evi yıkılmış herkesin evini yapabilecek durumdayız." dedi.

İzmir Basmane'deki harabeye dönen tarihi evler tehdit ediyor!

İZMİR'de mutluluklara, acılara tanıklık eden ancak zamana yenilen tarihi evler, dökülen sıvaları, kopan taşları, çöken çatıları ve yıkılan iskeletleri ile çevredekilerin can güvenliğini tehdit ediyor.

Van halkından Hakkari'de yıkılan evlere destek!

Sokağa çıkma yasakları kapsamında Hakkari'nin Nusaybin, Cizre, Gever ve Sur İlçeleri'nde yıkılan evler yeniden inşa edilmeye çalışıyor. Rojava Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyesi Behice Abi, “Van halkı isterse kışa kadar Yüksekova halkının ev malzemelerini hepsini temin eder.'' dedi.

Kentsel dönüşümde yıkılan evler arsa olarak kalabilir mi?

Vatandaş Kentsel dönüşüm kapsamında yıkılan binasının yerine yeni bir bina yapmak istemiyor. Arsa seklinde bırakmak istiyor. Böyle bir uygulama mümkün mü? Kentsel dönüşümde yıkılan evler arsa olarak kalabilir mi?

54 Evler 'de 160 dairelik kentsel dönüşüm projesi yapılacak!

Barbaros Mahallesinde bulunan 54 Evler Sitesinde yıkım işlemleri tamamlandı. Depreme dayanıklı olmadığı için yıkılan konutların yerine 160 dairelik yeni bir konut projesi uygulanacak. Proje 1 yılda tamamlanacak.

Sakarya'daki prefabrik evler kaldırılıyor!

17 Ağustos 1999 Marmara depreminde Sakarya’da evleri yıkılan depremzedeler için Dernekkırı ve Alancuma bölgelerine kurulan prefabrik evler, depremin 14. yıl dönümünde kaldırılıyor. 14 yıldır tüm uğraşlarına rağmen prefabrikler tamamen kaldırılamamıştı...

Recep Tayyip Erdoğan: Bin 474 afet konutunu teslim ettik!

Erdoğan: Depremde yıkılan evler, ocaklar dedik ki daha güzeliyle, yeni, yepyeni, modern bir şekilde inşa edilecek. Nihayet 7 Kasım’da TOKİ tarafından sadece sekiz ay gibi bir sürede kullanıma hazır hale getirdik...

Kale Özgür Evler´de 222 bin TL´ye 3+1!

Kale Özgür Evler projesinde 3+1 dairelerin fiyatları 222 bin TL´den başlıyor...

elazığda yıkılan evler

elazığda yıkılan evler elazığda yıkılan evler

Elazığ'da 8 Mart'taki depremden sonra enkazın kaldırılması ile köylerin depremle yerle bir olduğu gerçeği gözler önüne serildi. 102 hane, 1 cami ve 1 okulun bulunduğu Yukarı Kanatlı Köyü'nde ağır hasar gören 98 ev, okul ve cami yıkılıp enkazı kaldırılınca, köyde sadece ayakta 4 ev kaldı. Deprem bölgesine yapılacak yeni konutlar için depremzedelerden tapu istenmesi tepkiyle karşılandı. Depremzedeler köylerde tapulularının bulunmadığını belirterek, "Bu durumda yeni evler yapılamaz" dedi.

Elazığ'da 8 Mart'ta saat 04.32'de 42 kişinin ölümüne neden olan merkez üssü Karakoçan İlçesi Başyurt Beldesi olan 6.0 büyüklüğündeki depreminde ardından hasar gören binaların enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor. DSİ ve İl Özel İdaresi'ne bağlı iş makineleri depremin etkili olduğu Yukarı Kanatlı, Aşağı Kanatlı, Tabanözü, Durmuşlar, İncedal ve Yeni Çam köylerinde hasar tespit...