elektrik faturası düşürme yöntemleri

elektrik faturası düşürme yöntemleri

Evde kullanılan enerjiden tassaruf sağlanması için başlatılan proje kapsamında 21 ilde 34 bin kadına ulaşıldı. Tasarruf yöntemlerini uygulayan kadınlar, elektrik faturalarında 20-35 TL arasında bir düşüş sağladı

Kabarık elektrik faturasına önlem geliyor!

Bazı elektrik dağıtım şirketlerinin sayaç okumayıp faturayı 2015’e sarkıtarak ek finans elde etmeye çalıştığı haberiyle ilgili EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, “Bu tür manipülatif girişimler bekliyorduk. Hazırlıklıydık” dedi

Elektrik faturanızı düşürün!

Yüksek elektrik tüketen fırın, ütü, çamaşır ve bulaşık makinesi gibi ev aletlerinin 22.00 ve 06.00 saatleri arasında kullanılması faturalarda 4 kata kadar düşüş sağlıyor.

Amerika'daki güneş bahçeleri ile elektrik maliyetleri düşüyor!

Elektrik maliyetlerini düşürmek isteyen bir Amerikalının, küçük ve gölgeli olan çatısı nedeniyle güneş enerjisi sistemi kuramadığı; bunun yerine yaşadığı eyalette bir ‘ortak güneş bahçesi’ne katılmayı düşündüğü anlatılıyor.

Teklif geldi: Elektrik faturaları hafifletilecek!

CHP tarafından hazırlanan kanun teklifinde elektrik faturasındaki KDV oranları yüzde 18’den yüzde 1’e düşürülecek, TRT payı olmayacak, kayıp-kaçak ve sayaç okuma masrafları vatandaşın faturasına yansıtılamayacak...

Elektrik faturasının 118 lirasını devlet karşılıyor! Hemen başvurun!

Devlet tarafından dar gelirli ailelere sağlanan elektrik faturası desteği pandemi sürecinde de devam ediyor. 2 milyon aile bu destekten faydalanıyor. Ödemeler PTT'den yapılıyor, böylece elektrik faturasının 118 liralık kısmı devlet tarafından ödenmiş oluyor.

Promim Yapı Mimarlık İnşaat Otomotiv Makine Bilgisayar Elektrik İç Ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Promim Yapı Mimarlık İnşaat Otomotiv Makine Bilgisayar Elektrik İç Ve Dış Ticaret Limited Şirketi bugün Fatih'te 10 bin TL sermaye bedeli le M.Mustafa Doğan tarafından kuruldu.

Dar gelirliye elektrik müjdesi! Devletten elektrik faturası yardımı alabilirsiniz!

Aile Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Yardımlaşma Genel Müdürlüğü'nün belirlediği şartların sağlanması koşuluyla vatandaşların aylık elektrik kullanım ihtiyaçlarına yönelik destek sağlıyor.

Meral Akşener'den kira stopajı açıklaması!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yaptığı açıklamada, "İktidarda olsak esnafımızı zorlayan elektrik faturası, kira stopajı ve sigorta primlerini, Mart 2020'den başlayarak 2021 sonuna kadar yüzde 25 düşürürdük" dedi.

Kiyaş Kimya İnşaat Hırdavat Metal Elektrik İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Kiyaş Kimya İnşaat Hırdavat Metal Elektrik İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi bugün Pendik'te 1 milyon TL sermaye bedeli ile Eray Yılmaz tarafından kuruldu.

Gisaş Metal Hırdavat İnşaat Kimya Elektrik İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Gisaş Metal Hırdavat İnşaat Kimya Elektrik İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi Tuzla'da 1 milyon TL sermaye bedeli ile Cuma Davulcu tarafından kuruldu.

Türkiye'de rüzgardan elektrik üretiminde rekor kırıldı! 

Türkiye'de rüzgardan elektrik üretiminde dün rekor kırıldı. Günlük bazda 132 bin 902 megavatsaatle rekor gerçekleşmiş oldu. 

Rusya'da konut kredi faizleri yüzde 10'un altına düştü!

Rusya’da Merkez Bankası’nın faiz indirimi sonrası en büyük kamu bankası Sberbank da faizlerini düşürme kararı aldı.

Faizi düşürme fırsatını yakaladık!

Küresel piyasa koşulları Türkiye lehine değişti. Yaşanan gelişmeler, politika faizlerini arka arkaya ve toplamda 4-5 puana varacak şekilde düşürme fırsatı veriyor...

Anis İnşaat ve İnşaat Malzemeleri Elektrik Elektronik İç Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Anis İnşaat ve İnşaat Malzemeleri Elektrik Elektronik İç Dış Ticaret Limited Şirketi bugün Esenyurt'ta 1 milyon TL sermaye bedeli ile Anis Kharatti tarafından kuruldu.

Topkapı Sarayı'nın imar kararı iptal edildi!

İstanbul 4 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu, Topkapı Sarayı'nı 1. derece arkeolojik sit alanından 3. dereceye düşürme kararı almıştı. Bu karar çok konuşulmuştu. 

Binaların çatılarında üretilen elektrik faturayı düşürecek!

Kamuoyunda çatı mevzuatı olarak bilinen düzenlemeyle, Türkiye'de binaların çatı ve cephelerine kurulacak güneş panellerinden sağlanacak enerjiyle tüketicilerin elektrik faturaları düşecek..

elektrik faturası düşürme yöntemleri Haberi

elektrik faturası düşürme yöntemleri


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Enerji Verimliliği Derneği'nin, enerji tasarrufu verimliliği sağlanması için başlattığı "Enerji Hanım Projesi" ile özellikle ev içinde kullanılan enerjiden tasarruf edilmesi konusunda bugüne kadar 21 ilde 34 bin kadına ulaşıldı. Enerji Hanım'ın verdiği eğitimlerde anlatılanları evlerinde kesin olarak uygulayan kadınlar, elektrik faturalarında 20-35 TL arasında bir düşüş sağladı. Su faturalarını da indiren bu formülleri uygulayarak yılda 240 ile 420 lira arasında bütçeye katkı sağlamak mümkün.


Evde tasarruf yöntemleri 

Fırın

* Fırın kapağını sık sık açıp kapatmayın ve kapağı uzun süre açık bırakmayın. 

* Cam ve seramik kaplar kullanın, böylece fırın sıcaklığını 15 derece düşürülebilirsiniz. 

* Pişirme süresinden birkaç dakika önce fırını kapatın, yemeğiniz pişmeye devam eder. 

* Gerekli olmadıkça ön ısıtma yapmayın. 

* Fırında birden fazla...