elektrik faturası nasıl düşer

elektrik faturası nasıl düşer

Elektrik faturası, elektrik dağıtım şirketi tarafından kullanıcın kullandığı elektrik miktarına göre hesaplanıyor. Kış mevsiminde daha çok enerjinin kullanılması nedeni ile elektrik faturaları ortalamanın üstünde olabiliyor. Peki, elektrik faturası nasıl

İşte elektrik faturasını düşürme yöntemleri!

Evde kullanılan enerjiden tassaruf sağlanması için başlatılan proje kapsamında 21 ilde 34 bin kadına ulaşıldı. Tasarruf yöntemlerini uygulayan kadınlar, elektrik faturalarında 20-35 TL arasında bir düşüş sağladı

Kabarık elektrik faturasına önlem geliyor!

Bazı elektrik dağıtım şirketlerinin sayaç okumayıp faturayı 2015’e sarkıtarak ek finans elde etmeye çalıştığı haberiyle ilgili EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, “Bu tür manipülatif girişimler bekliyorduk. Hazırlıklıydık” dedi

Elektrik faturasını düşürmek için nelere dikkat etmeli?

Elektrikte serbest piyasaya geçiş süreci kapsamında serbest tüketici limitlerinin düşmesiyle yaklaşık 1 milyon 100 bin abone elektrik aldığı şirketi değiştirdi. Limitin daha da düşeceği beklentisi pazarda rekabeti kızıştırdı...

Amerika'daki güneş bahçeleri ile elektrik maliyetleri düşüyor!

Elektrik maliyetlerini düşürmek isteyen bir Amerikalının, küçük ve gölgeli olan çatısı nedeniyle güneş enerjisi sistemi kuramadığı; bunun yerine yaşadığı eyalette bir ‘ortak güneş bahçesi’ne katılmayı düşündüğü anlatılıyor.

Elektrik faturasının 118 lirasını devlet karşılıyor! Hemen başvurun!

Devlet tarafından dar gelirli ailelere sağlanan elektrik faturası desteği pandemi sürecinde de devam ediyor. 2 milyon aile bu destekten faydalanıyor. Ödemeler PTT'den yapılıyor, böylece elektrik faturasının 118 liralık kısmı devlet tarafından ödenmiş oluyor.

Serbest elektrik evlere yayılıyor!

Aylık ortalama elektrik faturası 82 lira olanlar, bu yıl itibariyle serbest tüketici olma ve elektrik aldığı şirketi seçme, onlarla pazarlık etme hakkı kazandı.

Katarlı Şeyh Thani oteline gelen elektrik faturasına itiraz etti!

Marmaris'teki beş yıldızlı oteline gelen elektrik faturasına itiraz eden Katarlı Şeyh Thani, davayı kazandı. Şeyh, 3 yıl geriye dönük olarak 248 bin 400 lira kayıp kaçak bedelini aldı

Elektrik faturası sorgulama 2016!

Ev veya işyerinde elektrik kullanan abonelerin faturalarını zamanında ve eksiksiz bir şekilde ödemesi gerekiyor. Gecikmiş faturalar ise, tahsilat anlaşması olan tüm bankalar tarafından tahsil edilebiliyor. Peki, elektrik faturası nasıl sorgulanır?

Elektrik güvence bedeli nasıl ödenir?

Elektrik güvence birim bedelleri, EPDK’nın Elektrik Piyasası Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği’nde yer alıyor. Peki, elektrik güvence bedeli nasıl ödenir? Elektrik güvence bedeli 2016 ne kadar?

ELDER elektrik faturalarında tasarruf yöntemlerini açıkladı!

Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) elektrik faturalarında tasarruf sağlamanın yollarını açıkladı. Peki, Elektrik tasarrufu nasıl yapılır? Elektrik faturasını düşürmenin yolları nelerdir? İşte madde elektrik faturasının düşürmenin yolları...

Doğalgaz faturası nasıl az gelir?

Kışın yaşam alanlarında sıcaklığın sağlanması ve korunması aynı zamanda da çok yüksek olmayan doğalgaz faturalarının gelmemesi için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekiyor. Peki, doğalgaz faturası nasıl az gelir?

Elektrik aboneliği iptali nasıl yapılır?

Elektrik aboneliği ile ilgili işlemler, elektrik dağıtım şirketinde yapılıyor. Abonelik başvurusu ve abonelik iptali gibi işlemler için kişilerin bireysel olarak şirkete müracaat etmesi gerekiyor. Peki, elektrik aboneliği iptali nasıl yapılır?

Elektrik tarifesi nasıl değiştirilir?

Mesken ve işyerlerinin elektrik faturaları mevcut tarifeleri üzerinden kullanım miktarına göre hesaplanıyor. Peki, elektrik tarifesi değiştirilir mi? Elektrik tarifesi nasıl değiştirilir? İşte elektrik tarifesi değişiklikleri..

Dövizdeki artış gayrimenkul sektörünü nasıl etkiledi?

Türkiye’nin en dinamik sektörü gayrimenkul, döviz kuru ve faiz oranlarındaki artışlardan nasıl etkileniyor? Dolar kurunun artmasıyla birlikte yükselen maliyetlere, belirginlik kazanan erken seçim faturası da eklenmesi sürpriz olmayacak.

Elektrik bağlantı başvurusu nasıl yapılır?

Yeni bir tesis veya kullanım yeri için elektrik dağıtım sistemine bağlanmak suretiyle elektrik enerjisi temin etmek isteyenler ne yapmalı? Elektrik bağlantı başvurusu nasıl yapılır?

Su faturasını kaybettim nasıl öderim?

Su faturası, yetkili fatura ödeme merkezlerinden, PTT'den ödenebiliyor. Peki, henüz ödemediğiniz su faturasını kaybettiğinizi düşünelim. Bu durumda, su faturasını kaybettim nasıl öderim diyorsanız işte yanıtı..

Kesilen elektrik nasıl açtırılır?

Elektrik faturasını son ödeme tarihine kadar ödemeyenlerin elektriği belli bir süre sonra kesiliyor. Peki, elektrik abonesi elektriğini açtırabilir mi? Kesilen elektrik nasıl açtırılır? İşte yanıtı..

elektrik faturası nasıl düşer Haberi

elektrik faturası nasıl düşer

Elektrik faturası nasıl azaltılır?

Elektrik faturası, elektrik dağıtım şirketi tarafından kullanıcın kullandığı elektrik miktarına göre hesaplanıyor. Elektrik faturası üzerinde, ödenecek bedel ve bedelin ödeneceği tarihler de yer alıyor. Ancak, fatura kapsamında bazı giderler de tahsil ediliyor. 


Kış mevsiminde daha çok enerjinin kullanılması nedeni ile elektrik faturaları ortalamanın üstünde olabiliyor. Peki, elektrik faturası nasıl azaltılır?


Elektrik faturasını azaltmak için sunulan öneriler şu şekilde sıralanıyor;


Elektrik faturası düşürmenin yolları..

"Buzdolabı; Buzdolabının kapağını çok uzun süre açıp tutmamak gerekiyor. Açık kalınca içeri dolan sıcak havanın soğutulması için harcanacak enerji miktarı artıyor.


Buzdolabında çok boş alan bırakmak zorunda kalıyorsanız, ağzı bantlı kutularla dolabı doldurarak enerji kullanımını azaltabilirsiniz.


Lambalar; Kullandığınız lambaları mümkün oluduğu kadar kaliteli ve kompaktlardan seçin.


Klima; Klima çalıştırmadan önce varsa evdeki panjurları kapatmak gerekiyor. Panjur yoksa açık renk perdelerle...