elektrik fiyatları

elektrik fiyatları

Elektrik fiyat tarifeleri son sekiz ayda ciddi düzeyde arttı. Konutlarda kullanılan elektriğin fiyatlarını gösteren mesken tarifesinde bu artış oranı yaklaşık yüzde 33 olarak belirlendi.

Ahmet Ümit Danışman: Elektrikte otomatik fiyatlamaya dönülsün!

Akenerji Genel Müdürü Ahmet Ümit Danışman, enerji oyuncularının en büyük riskinin kur hareketleri olduğunu söyledi. Firmanın, Erzincan Kemah’taki inşaatı süren HES dışında sıfırdan yeni bir proje hazırlığı yok.

Elektriğe zam gelecek mi?

TETAŞ tarafından uygulanan aktif elektrik enerjisi bedeli, 1 Temmuz'dan itibaren kilovatsaat başına 17,30 kuruş olacak.

Elektrik tarife bedelleri açıklandı!

TETAŞ tarafından uygulanan aktif elektrik enerjisi bedeli, 1 Temmuz'dan itibaren kilovatsaat başına 17,30 kuruş olacak.

Elektrik ve doğal gaz fiyatlarında düzenlemeye gitmedik

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, "Şu anda, bu ay itibarıyla elektrik ve doğal gaz fiyatlarında yeni bir düzenlemeye gitmedik" dedi. İşte Bakan'ın Meclis'teki açıklaması...

Elektrik faturaları neden kabardı?

Bazı dağıtım şirketlerinin sayaç okuma sürelerini uzattığı gerekçesiyle bu ay abonelerin elektrik faturası şişti. Şirketler kendini ‘mevzuata uygun’ diye savunuyor. EPDK konuyu mercek altına aldı.

Elektrik fiyatları düşecek mi?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, '(Petrol fiyatları düşüyor, elektrik fiyatları düşmüyor mu ) Tabi ki petrol, doğalgaz ürünlerinden olan elektrik fiyatları bundan etkilenir' dedi.

Doğalgaz ve elektrik fiyatlarında değişiklik yok!

Doğalgaz ve elektrik fiyatlarında değişiklik yok. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Bugün itibariyle gelecek yaza kadar artık ne doğalgazda, ne de elektrikte fiyatlarında herhangi bir değişiklik öngörmüyoruz" dedi.

Konut elektriğinin fiyatı vatandaşı fena çarptı!

Konutlarda kullanılan elektrik enerjisinin fiyatı, sanayiye göre ortalama yüzde 51 daha pahalı. Doğal gazda ise konut ile sanayi fiyatları arasındaki fark yüzde 16 düzeyinde bulunuyor.

Elektrik ve doğalgaz fiyatlarında artış olacak!

Elektrik ve doğalgaz fiyatlarında artış olacak. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Elektrik ve doğalgaz fiyatlarında önümüzdeki aydan başlamak kaydıyla yüzde 9'luk fiyat artışına gidiyoruz" dedi.

Taner Yıldız: Doğalgaza ve elektriğe zam yok!

Temmuz ayına kadar elektrik fiyatlarının da aynı kalacağını vurgulayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Aylık değerlendirmemiz sonucunda doğal gazı ocak, şubat, mart aylarındaki fiyattan kullanacağımız belirtmek isteriz" diye konuştu.

Elektriğin birim fiyatı 1 TL'ye yükseldi!

Hürriyet Gazetesi'nden Merve Erdil'in haberine göre; Konutlardaki gaz tüketimini artınca elektrik üreten doğalgaz santrallerinde ikincil yakıta (fuel oil) geçme talimatı verildi. Elektriğin birim fiyatı 1 liraya kadar çıktı.

Taner Yıldız: Yakın zamanda elektrik fiyatlarında artış olmayacak!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 5. Yenilenebilir Enerji Kongresi ve Sergisi'nin açılışında yaptığı konuşmada Türkiye'de yakın zamanda elektrik fiyatlarında artma riski görmediklerini bildirdi...

Elektrik ekimde zamlanacak!

Hükümet elektrikte indirim yapma üzerine çalışırken kamudaki borç sarmalı nedeniyle bu konuda tersine dönüş yaşandı

Kur arttı, elektrikte yüzde 8 zam kapıda

Kurdaki artış ve önceki ayarlamaların ertelenmesiyle elektriğin toptan fiyatında yüzde 20 zam gösteriyor. Zammın tüketiciye yansıması yüzde 5-8 arasında

Elektrik kayıp kaçak bedelleri abonelerden geri mi tahsil edilecek?

Elektrik fiyatları ve yeni tarifeye göre tüketicilerden alınan bazı fatura kalemlerinin artık görünmemesi son günlerde hem kamuoyu, hem Meclis’te tartışılmaya devam ederken, EMO bu konuda dikkat çekici bir iddia geldi.

Elektrik tarife başvurusu nasıl yapılır?

Elektrik tarifesi, Elektrik enerjisinin iletimi, dağıtımı, satışı ve/veya kapasitenin kullanımı ve satışı ile bunlara dair hizmetlere ilişkin fiyatları, hükümleri ve şartları içeren düzenlemeleri olarak karşımıza çıkıyor. Peki, elektrik tarife başvurusu n

Kıbrıs'ta elektrik fiyatları üçte bire kadar düşecek!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Taner Yıldız, 3-4 yıldır Kıbrıs'ın tamamına uygun bir master plan hazırlandığını belirtti. Bu planların uygulanması halinde Kıbrıs'taki elektrik fiyatlarının üçte bire kadar düşeceğini söyledi.

Elektrik ve doğalgaza Ağustos'ta zam yapılmayacak!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, " Hem elektrik hem de doğalgazda temmuz ayı fiyatları ağustos ayında da geçerlidir " dedi.

2014 yılı 2. dönem Elektrik ve Doğal Gaz Fiyatları istatistikleri açıklandı!

Konutlarda 1 kWh elektrik için ikinci altı ayda ortalama 37,4 kuruş ödendi. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2014 yılı II. Dönem (Temmuz - Aralık) ‘Elektrik ve Doğal Gaz Fiyatları’ istatistiklerini açıkladı.

Elektrik fiyatları düşecek mi?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, '(Petrol fiyatları düşüyor, elektrik fiyatları düşmüyor mu ) Tabi ki petrol, doğalgaz ürünlerinden olan elektrik fiyatları bundan etkilenir' dedi.

Konutlarda kullanılan elektrik fiyatı yüzde 51 daha pahalı!

Türkiye İstatistik Kurumu’nun, Avrupa Birliği (AB) uyum süreci kapsamında 6’şar aylık dilimler halinde hazırladığı Elektrik ve Doğal Gaz Fiyatları verilerine göre, konutlar ile sanayinin elektrik enerjisi fiyatları arasındaki fark 51’i buluyor...

Elektriğe 3 ay, doğalgaza 1 ay zam yok!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, " Elektrik fiyatları önümüzdeki 3 ay, doğalgaz fiyatları da temmuz ayında aynı fiyatlarla devam edecek " dedi.

Taner Yıldız: Elektirk ve doğalgaz fiyatlarında artış olmayacak!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız " Elektrik fiyatları önümüzdeki 3 ay boyunca, doğalgaz fiyatları da temmuz ayında aynı fiyatlar ile devam edecek" dedi.

Taner Yıldız: Elektrik ve doğalgaz fiyatları aynı kalacak!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Bakan Kayseri Valiliği'nin şehit ve gazi ailelerine verdiği iftara katıldı. Yıldız, elektrik ve doğalgaz fiyatlarında aynı fiyatlarla devam edeceklerini söyledi...

Taner Yıldız: Doğalgaz ve elektrik fiyatları artmayacak!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız doğalgaz ve elektrik fiyatlarına ilişkin soruları yanıtladı. Yıldız, ''Seçim sonrasında böyle bir zihni kargaşa oluşturmayı doğru bulmuyoruz.'' dedi

Murat Sungur Bursa: Elektrik fiyatları kararlılık kazanacak

Zorlu Enerji Grubu Başkanı Murat Sungur  Bursa, üretim özelleştirmeleri sonrası elektrik fiyatlarının bugüne kadarki  istikrarını sağlayamayacağını düşündüğünü belirterek, "5-7 yıllık bir süre  i

Doğalgazla elektrik üretimi yüzde 50'lere ulaştı!

Doğalgazla elektirik üretiminin payı yeniden yüzde 50'lere ulaştı. Enerji Yönetiminin, barajlara ağırlık vermesiyle toplam elektrik üretiminde yüzde yüzde 40'lara gerilemişti

elektrik fiyatları

elektrik fiyatları elektrik fiyatları

Dünya Gazetesi yazarlarından Mehmet Kara bugünkü köşesinde ''Konutlara bedava elektrik verin'' başlıklı yazısını yayınladı. İşte, Mehmet Kara'nın yazısı..  

Elektrik fiyat tarifeleri son sekiz ayda ciddi düzeyde arttı.

Konutlarda kullanılan elektriğin fiyatlarını gösteren mesken tarifesinde bu artış oranı yaklaşık yüzde 33.

Sanayi, ticarethane ve tarımsal sulama abonelerine uygulanan tarifelerde ise bu oran yaklaşık yüzde 45.

Aslında bu görece yüksek oranlı artışlar, son iki yılın birikimi.

Çünkü seçim süreçleri nedeniyle ötelenen tarife artışları, kur artışlarının da etkisiyle bir anda peş peşe yapıldı.

Peki bundan sonra ne olacak?

Birikmiş zamlar yapıldı diye bundan sonra fiyatlar yukarı yönlü hareket etmeyecek mi?

Yeni zam miktar ya da oranları hakkında bir şey söylemek zor olsa da aslında devam edecek.

Çünkü sadece kur artışları bile bunu zorunlu kılıyor. Öyle ya, tüketime sunulan elektriğin yaklaşık...