Elektrik tarife bedelleri

Elektrik tarife bedelleri

TETAŞ tarafından uygulanan aktif elektrik enerjisi bedeli, 1 Temmuz'dan itibaren kilovatsaat başına 17,30 kuruş olacak.

Elektrik tarife bedelleri açıklandı!

TETAŞ tarafından uygulanan aktif elektrik enerjisi bedeli, 1 Temmuz'dan itibaren kilovatsaat başına 17,30 kuruş olacak.

Elektrik puant saatleri değişti!

Elektrik puant saatleri bu yıl kış saati uygulamasına geçilmeyecek olması sebebiyle 1 saat kaydı. İşte eski ve yeni elektrik tarife saatleri..

Elektrik kayıp kaçak bedelleri abonelerden geri mi tahsil edilecek?

Elektrik fiyatları ve yeni tarifeye göre tüketicilerden alınan bazı fatura kalemlerinin artık görünmemesi son günlerde hem kamuoyu, hem Meclis’te tartışılmaya devam ederken, EMO bu konuda dikkat çekici bir iddia geldi.

Elektrik güvence bedeli nasıl ödenir?

Elektrik güvence birim bedelleri, EPDK’nın Elektrik Piyasası Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği’nde yer alıyor. Peki, elektrik güvence bedeli nasıl ödenir? Elektrik güvence bedeli 2016 ne kadar?

Elektrik açma bedeli 2016!

2016 yılında uygulanacak elektrik kapama açma bedelleri Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından açıklandı. Peki, elektrik açma bedeli 2016 ne kadar oldu? İşte yanıtı..

Elektrik dağıtımında yeni tarife!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) dolar kurundaki artış nedeniyle “zor günler” geçirdiklerini belirten elektrik dağıtım şirketlerinin beklediği tarife dönemi ve itfa kararlarını açıkladı.

Elektrik sayaç bedelleri iadesi devam ediyor!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, elektrik dağıtım firmalarının tahsil ettiği sayaç bedelinin abonelere iadesine devam ettiğini belirtti.

Elektrik tarifesi saatleri 2015!

Mesken ve işyerlerinde kullanılan elektrik saatinin akıllı saat ile değiştirilmesi halinde elektrikte indirimli tarife kullanılmış oluyor. Bu tarifede belirlenen saatlerde elektrik daha ucuz oluyor. İşte elektrik tarifesi saatleri 2015

Elektrik tarife başvurusu nasıl yapılır?

Elektrik tarifesi, Elektrik enerjisinin iletimi, dağıtımı, satışı ve/veya kapasitenin kullanımı ve satışı ile bunlara dair hizmetlere ilişkin fiyatları, hükümleri ve şartları içeren düzenlemeleri olarak karşımıza çıkıyor. Peki, elektrik tarife başvurusu n

Elektrik tarife bedelleri açıklandı!

TETAŞ tarafından uygulanan aktif elektrik enerjisi bedeli, 1 Temmuz'dan itibaren kilovatsaat başına 17,30 kuruş olacak.

Elektrik akıllı sayaç tarife saatleri!

Evindeki eski sayaç yerine akıllı sayaç taktıran aboneler, elektrik tasarrufu yapabiliyor. Bu tasarruf, sayaç ile zaman aralıklarında tüketim ölçümü yapılması ile mümkün olabiliyor. İşte elektrik akıllı sayaç tarife saatleri..

Çok zamanlı elektrik tarifesi nedir?

Elektrik tarifeleri tek zamanlı ve çok zamanlı tarife olarak iki şekilde kullanılabiliyor. Peki, çok zamanlı elektrik tarifesi nedir? Çok zamanlı tarifeden enerji almak için ne yapılması gerekir?

Elektrik faturasındaki puant ne demek?

Elektrik aboneliklerinde, elektrik saati seçimi ile tek zamanlı tarife üzerinden faturalandırma yapılabildiği gibi, çok zamanlı tarife üzerinden de faturalandırma yapılabiliyor. Peki, elektrik faturasındaki puant ne demek?

Elektrik hafta sonu tarifesi 2015!

Elektrik tüketimi, mekanik sayaçlarda tek tarife üzerinden, elektronik sayaçlarda ise 3 tarife üzerinden fiyatlandırılıyor. Peki, elektrik hafta sonu indirimli mi? İşte elektrik hafta sonu tarifesi 2015...

Elektrik tarife bedelleri

Elektrik tarife bedelleri Elektrik tarife bedelleri

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), dağıtım şirketlerine ve görevli tedarik şirketlerine uygulanan aktif elektrik enerjisi bedelini kilovatsaat başına 17,30 kuruş olarak belirledi. EPDK'nın ilgili Kurul kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Türkiye Elektrik Ticaret Taahhüt Anonim Şirketi (TETAŞ) tarafından, dağıtım ve görevli tedarik şirketlerine uygulanan aktif elektrik enerjisi bedeli belirlendi. Söz konusu bedel, 1 Temmuz'dan itibaren kilovatsaat başına 17,30 kuruş olacak.


Görevli tedarik şirketlerinden elektrik enerjisi alan iletim sistemi kullanıcısı tüketicilere uygulanan tarifelerin, TETAŞ tarafından, iletim sistemine doğrudan bağlı tüketicilerine uygulanmasına devam edilecek.Makroekonomik göstergelerde meydana gelebilecek değişikliklerden veya sair nedenlerden dolayı TETAŞ tarafından EPDK'ye tarife değişikliği teklifinde bulunulması durumunda, yapılacak inceleme ve değerlendirme sonucu alınan Kurul kararı çerçevesinde tarife değişikliği yapılabilecek.


EPDK, dağıtım şirketleri tarafından dağıtım sistemi kullanıcılarına ve görevli tedarik...