25 / 06 / 2022

elektronik bilet

elektronik bilet

Elektronik biletlere düzenleme hazırlığı başladı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü, yetki belgesi olmadan elektronik bilet satışı yapan acentelerle ilgili düzenlemeye gidiyor.

Özel Halk Otobüsleri Esnaf Odası, toplu taşıma zammını az buldu!

İstanbul Özel Halk Otobüsleri Esnaf Odası'ndan yapılan açıklamada, otobüs, tramvay, metro, tünel, vapur, tren yolcu taşıma ücretlerinin 1 Eylül 2012 tarihinden geçerli olmak üzere 1.95 TL’ye çıkarıldığı belirtildi.

İstanbul'da ulaşıma zam!

Mega kent İstanbul'da taksi, minibüs, elektronik bilet, taksi dolmuş ücretlerine yüzde 36 oranında, servis ücretlerine ise yüzde 27 oranında zam yapıldı.

İstanbul'da zamlı ulaşım bugün itibari ile başladı!

İstanbul'da toplu ulaşım ücretlerine yüzde 35 zam yapıldı. Bugün uygulamaya konulan yeni toplu ulaşım tarifesine göre, 2,60 lira olan tam elektronik bilet 3,50 lira, 1,25 lira olan öğrenci bileti 1,75 lira, 205 lira olan tam mavi kart 275 lira, 40 lira olan öğrenci mavi kartı 50 liradan satılıyor.

Engin Türkmen'den yüzde 35 zam açıklaması!

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin (İSTESOB) talebi üzerine AKOM'da yapılan UKOME toplantısında, elektronik bilet ücret tarifelerine yüzde 35 zam yapılması kararı alındı.

Vialand bilet fiyatları 2015!

Mağazalar, restoranlar, eğlence üniteleri ve gösteri merkezinden meydana gelen Vialand bilet fiyatları 2015 son durumu belirlendi. Vialand bilet fiyatları yaş aralığı ve kişi sayısına göre değişiklik gösteriyor.

Forum Turkuazoo 2015 bilet fiyatları!

7 Ocak Çarşamba günü Sea Life Akvaryum olarak tekrar açılışı yapılacak olan Forum Turkuazoo 2015 bilet fiyatları kısmından önce akvaryumun genel özelliklerinden açılış kapanış saatlerinden bahsedelim.

NSS İnşaat Turizm Gıda Tekstil Elektrik Elektronik İthalat İhracat Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

NSS İnşaat Turizm Gıda Tekstil Elektrik Elektronik İthalat İhracat Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Esra Nur Demir, Abdulsamet Duran tarafından 100 bin TL'lik sermaye ile kuruldu.

İstanbul Akvaryum Florya bilet fiyatları 2015!

100 dönüm arazi içinde 6.800 metreküp su hacmine sahip, toplam 64 adet tanktan oluşan İstanbul Akvaryum Florya bilet fiyatları 2015 kısmından önce biraz akvaryumdan bahsedelim.

Sea Life Akvaryum bilet fiyatları 2015!

Turkuazoo Akvaryum diye anılan Merlin Enternatainments tarafından satın alındıktan sonra Bayrampaşa Forum İstanbul'da yer alan Sea Life Akvaryum olarak anılan Türkiye'nin ilk akvaryumunda 2015 bilet fiyatları güncellendi.

Kidzania 2015 bilet fiyatları!

Kidzania 2015 bilet fiyatları yenilendi. 4 ila 14 yaş arası çocukların eğlenerek öğrenme deneyimi için şehir mantığıyla kurulmuş tema park, Akasya Acıbadem 'de yer alıyor.

Kidzania bilet fiyatları 2015!

4 ila 14 yaş arası çocuklara eğlenerek öğrenme deneyimi sunmak için oluşturulan gerçek şehir mantığıyla kurulmuş tema park olan Kidzania bilet fiyatları 2015 yılı olarak güncellendi...

Tapu işlemleri elektronik ortamda yapılabilecek!

Yeni yılda uygulamasına başlanacak e-ipotek ile onama ipotek işlemlerinde taşınmaz malikinin tapu müdürlüğüne müracaatına gerek kalmadan, elektronik ortam üzerinden ilgili kurumun talebiyle işlemler gerçekleşecek..

Sahabe İnşaat Turizm Elektronik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Fatih Şubesi açıldı!

Sahabe İnşaat Turizm Elektronik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Fatih Şubesi, Selami Güleç Şube Müdürlüğü'nde 500 bin TL'lik sermaye ile 19 Aralık 2014 tarihinde kuruldu.

Vestel Elektronik VESBE hissesi aldı!

Vestel Elektronik VESBE hissesi aldı. Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamaya göre Vestel Elektronik VESBE hissesi aldı.

elektronik bilet Haberi

elektronik bilet

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü yetki belgesi olmadan elektronik bilet satışı yapan acentelerle ilgili düzenlemeye gidiyor.


AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, "internet üzerinden otobüs bileti satışları"na yönelik bakanlığa gelen şikayetler üzerine yapılan kontrollerde bazı firmaların yolcu taşımacılığı alanında acentelik yetki belgesi olmadan faaliyet gösterdiği tespit edildi.


Bu firmaların elektronik ortamda tahsilat yaparak on-line otobüs bileti düzenlediği, bilet satışına esas olmak üzere elektronik cihazlardan verilen çıktı karşılığında bilet ücreti tahsilatı yaptığı, yetkisiz/korsan faaliyetlerde bulunan firmalara yine elektronik ortamda aracılık hizmeti sağladığı belirlendi. Bundan dolayı bilet alan bazı vatandaşın mağduriyet yaşaması ve yasalara uygun hareket ederek acentelik yetki belgesi alan esnafın haksız rekabete maruz kalması üzerine Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı harekete geçti.


Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü, yaşanan mağduriyetlerin ve...