emlak sektörü 2017

emlak sektörü 2017

Orta gelirli vatandaşın nakitte kalma isteği küçük müteahhitleri de etkiledi. Mahalle aralarında inşa edilen evler müteahhidin elinde kaldı. Büyük müteahhitler ise çareyi, uzun vade ve şirket içi düşük vade farklarıyla konut satmakta buldu.

Emlak sektörü Türkiye ekonomisi için güvenli bir liman!

Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Özen Kuzu, TÜİK Eylül 2017 Konut Satış İstatistiklerini değerlendirdi. Kuzu, "Rakamlardan da görüyoruz ki emlak sektörü ülke ekonomimiz için güvenli bir limandır" dedi.  

Emlak sektörü darbe girişimi sonrası yükseldi!

Yeni Birlik Gazetesi köşe yazarı olan Yıldıray Gökkaya, bugünkü yazısında emlak sektörünün darbe girişimi sonrası tepkilerini ve yükselişini anlattı. İşte o haber...

Emlak sektörü darbe girişimi sonrası çabuk toparlandı!

Darbe girişiminin etkisinden en çabuk toplanan emlak sektörü oldu. Kampanyalar, düzelemeler ve faiz indirimleri rekor konut satışına neden oldu. Sektör durumdan son derece memnun...

Emlakta vergi indirimi gelirleri artırdı!

Habertürk Gazetesi köşe yazarı olan Abdurrahman Yıldırım bugünkü yazısında bütçe ve istihdam verilerini değerlendirdi. Yıldırım, emlakta vergi indirimlerine gitmenin vergi gelirlerinin arttığını belirtti.

Emlak sektörü Mayıs'ta hareketlenecek!

Gaziantep Tüm Emlakçılar Meslek Odası Başkanı Mehmet Aytaç, emlak sektörünün hareketleneceğini belirtti. Aytaç, "Nisan ve Mayıs aylarında emlak sektörü hareketleniyor. Arazide de canlanma olacak'' diye konuştu.

Gayrimenkulde satışlar da fiyatlar da artacak!

Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu Genel Başkan Vekili Deniz Karataş, emlak sektörünün 16 Nisan Pazar günü gerçekleşecek olan referandumu beklediğini belirtti. Karataş, yatırımcının risk almak İstemediğini söyledi.

Emlakkulisi.com sektör buluşması bugün!

Türkiye'nin ilk ve tek emlak sitesi www.emlakkulisi.com'un 2017 yılının ilk sektör buluşması bugün gerçekleşecek. Toplantıda konut sektörünün profesyonelleri sorunlar hakkında görüşlerini dile getirecek.

Ülkü Uçar: Herkesin emlak danışmanı olmalı!

Adana Emlakçılar Esnaf Odası Başkanı Rabia Ülkü Uçar, emlak alım satım işleri sırasında ve sonrasında Tapu Müdürlüğü’nde ve belediyede ön araştırma yapılması gerektiğini söyledi. Uçar, “Aile Hekimi gibi Emlak Danışmanımız da olmalı” dedi.

Emlakçılar Özbeklilere ev vermiyor!

Reina saldırganının Özbek kökenli çıkmasının kendilerine önyargı oluşturduğunu söyleyen Türkistanlı muhacirler, "Mahallede gezerken, ev kiralarken Özbek olduğumuz sıkıntı yaşamaya başladık. Emlakçılar ev vermiyor" açıklamasını yaptı.

Vatandaşlık hakkı emlak sektörüne umut oldu!

Yatırım karşılığında yabancı uyruklulara Türk vatandaşlığı verilmesi emlak sektörü için yeni bir umut oldu. Sektör temsilcileri sektör için yeni bir atılım yılı olacağını belirtti.

Emlak danışmanlarının gözünden 2017!

Yeni Birlik gazetesi yazarı Yıldıray Gökkaya bugünkü yazısında gayrimenkul sektörünün önemli aktörlerinden olan emlak danışmanlarının 2017 değerlendirmelerini kaleme aldı. İşte Gökkaya'nın o yazısı...

2017 yılında önlem alan ayakta kalacak!

Emlak sektörünün duayeni Hilmi Işıkören, 2017 yılında emlak sektöründeki oyuncuların yapması gerekenler ile ilgili dikkat çekici bilgiler verdi.

Emlak sektörünü 2017'de neler bekliyor?

2016 yılı tüm dünya ama özellikle ülkemizde hemen hemen her sektör için dalgalı bir yıl oldu. Emlak sektörü, tahminlerimizde bizi yanıltmadı; en güvenli ve dolayısıyla yatırımın en fazla olduğu sektörler arasında başı çekti.

Emlak piyasasında 2017'de neler olacak?

2017'ye sayılı günler kaldı. Konut ve emlak piyasasında 2017'de neler olacağı milyonlarca aileyi, sektörün profesyonellerini yakından ilgilendiriyor. Tebernüş Kireçci piyasalardaki 2017 beklentilerini kaleme aldı.

Emlak sektörü 2020’den umutlu!

First Class Trust Union Yönetim Kurulu Başkanı Gülçin Okay, emlak ve gayrimenkul sektörü olarak 2020'den umutlu olduklarını söyledi...

Emlak sektörü tarihi kampanyada bir araya geliyor!

Emlak sektörü Türkiye'nin geleceğine ve güçlü ekonomisine olan güveninin göstergesi olarak yeni bir tarihi kampanyaya daha imza atıyor. 

Emlak Konut 2017 kurumlar vergisi beyannamesi!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı 2017 yılı kurumlar vergisi beyannamesini Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yayınladı...

Emlak Konut 2017 olağan genel kurul toplantısı tescillendi! 

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı 28 Mart 2018 tarihinde yapılan 2017 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı tescillendi..

Emlak Konut 2017 yılına ait ne kadar kar payı dağıtacak?

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) 2017 yılı kar dağıtımı hakkında açıklama yaptı. 

Emlak Konut 2017 olağan genel kurul toplantı sonucu!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı 2017 yılı olağan genel kurul toplantı sonucunu yayınladı...

Emlak Konut 2017 sorumluluk beyanı!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı 1 Ocak 2017 - 31 Aralık 2017 dönemine ait Sorumluluk beyanını yayınladı. 

Emlak Konut 2017 Olağan Genel Kurul Toplantısı 28 Mart'ta!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı 2017 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı 28 Mart 2018 Çarşamba günü yapılacak. 

Emlak Konut 2017 faaliyet raporunu yayınladı!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı 1 Ocak 2017 - 31 Aralık 2017 döneminine ait faaliyet raporunu yayınladı. 

İnşaat sektörü 2017'de ekonomik büyümenin lokomotifi oldu!

2017’nin üçüncü çeyreğinde Türkiye ekonomisi yüzde 11,1 büyüyerek son 6 yılın en güçlü büyüme performansını yaşadı. İnşaat sektörü, üçüncü çeyrekte yüzde 18,7 büyüme oranıyla yine ekonomik büyümenin lokomotifi oldu.

Emlak Konut 2017 yılı 4. çeyrek şampiyonu Metropol İstanbul oldu!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın 2017 yılı 4. çeyrek şampiyonu 1 milyar 182 milyon 467 bin TL ile Metropol İstanbul oldu!

Emlak sektörü 2018'de büyümesini sürdürecek!

Bartın’da faaliyetlerini sürdüren inşaat ve emlak firması Murat Yıldırım, gayrimenkul sektörünün 2017 yılını ve 2018 yılını değerlendirmesini yaptı. 

Esenler Emlak Konutları 2017 değerleme raporu!

Emlak Konut Esenler Emlak Konutları'nın 2017 yıl sonu gayrimenkul değerleme raporu yayınladı.

emlak sektörü 2017

emlak sektörü 2017 emlak sektörü 2017

"Gayrimenkulde sıkıntı var mı yok mu?" tartışmaları devam ederken, sektörün alt katmanlarında bulunan küçük işletmelerde büyük bir durgunluk başgösterdi. Yeni Şafak'tan Emine Açar'dan haberine göre, finansmana ulaşmada zorlanan küçük müteahhitler, elindeki daireleri de satamayınca iyice köşeye sıkıştı. Buna müşterinin “fiyatlar daha da düşer” beklentisinin eklenmesi de nakit sıkışıklığını had safhaya çıkardı. Görüşlerine başvurduğumuz yapsatçıların birçoğu projeleri kat karşılığı yaptıklarını ve yükümlülüklerini yerine getirmekte zorlandıklarını belirtti.

KREDİLERLE DÖNÜYOR

İnşaat firmalarının büyük çoğunluğu özkaynaklarla proje geliştirmiyor ve daha çok bankalardan kredi kullanılarak iş yapılıyor. Nitekim sektörün bankalardan kullandırdığı kredi miktarının son açıklanan verilere göre 165 milyar liraya dayandığı belirtiliyor. ‘Mahalle müteahhidi’ olarak da nitelendirilen yapsatçılar, ellerindeki konutu satmakta zorlanınca krediyi ödeyememe riskiyle karşı karşıya kaldıklarını söylüyor. Bu konuya büyük inşaat firmalarının kendi içinde...