Emlak vergisi dava açma süresi

Emlak vergisi dava açma süresi

Belediyelerce ilan edilen ve önümüzdeki 4 yıl boyunca vergilendirmeye esas olacak olan metrekare birim değerlerine itiraz süresi 7 Eylül 2017 tarihine uzatılmıştı. Bu tarih aralığında dava açılmaz ise belirlenen rayiç değerler kesinlik kazanacak.

Emlak vergisinde dava açma süresi!

Emlak vergisinin fazla tahsil edilmesi veya muafiyetten habersiz bir şekilde ödenen vergilerin iadesi için dava açılabiliyor. Peki, emlak vergisine dava ne zaman açılır? İşte emlak vergisinde dava açma süresi...

Emlak vergisi dava açma süresi!

Emlak Vergisi Kanunu gereğince Türkiye sınırları içinde bulunan binalar bu Kanun hükümlerine göre Bina Vergisine tabi tutuluyor. Emlak vergisine dava açılabiliyor. İşte emlak vergisi dava açma süresi..

Emlak vergisine karşı dava açma!

Emlak vergisinin terkini ve yasal faizi ile birlikte iadesi istemiyle dava açılabiliyor. Peki, emlak vergisi dava açma süresi ne kadardır? İşte emlak vergisine karşı dava açma esasları...

Emlak vergisi için dava açanlara kötü sürpriz!

KHK ile yapılan düzenleme sonrası emlak vergisi için açılan davalar hükümsüz kaldı. Mahkemelerin bir kısmı davalar için düşürülme kararı verirken, davacı tarafın da belediyeye yargılama ücreti ödemesine hükmetti.

Yeni emlak vergisi değerlerinde dava hakkı!

2018 yılına ait emlak vergisi değerleri beklenenin üzerinde çok artmış olan taşınmaz sahiplerinin dava haklarını kullanmaları gerekiyor. İşte yeni emlak vergisi değerlerinde dava hakkı detayları...

Emlak vergisi değerine dava açmak için 7 Eylül son gün!

Gayrimenkul Hukuku Derneği Başkanı Ali Güvenç Kiraz emlak vergisi değerine dava açmak isteyenler için tarih hatırlatmasında bulundu.

Fahiş emlak vergisi mahkemelere taşındı!

2018 yılı için öngörülen Emlak vergisi oranlarında fahiş bedellere itirazlar devam ediyor. 4-5 katına çıkan vergilerle ilgili dava açan mülk sahipleri adli tatil nedeniyle beklemek zorunda kaldı.

Spor kulüpleri emlak vergisi ödemeyecek!

1998’den sonra Galatasaray'a Emlak Vergisi’ni ödemediği için 10 ayrı dava açıldı. Davaları Galatasaray kazandı. Spor kulüplerinin AŞ yapılanmaları, sonuçta dernek çatısı altında olduğu için vergi ödemeyecek

Emlak vergisi dava açma süresi!

Emlak Vergisi Kanunu gereğince Türkiye sınırları içinde bulunan binalar bu Kanun hükümlerine göre Bina Vergisine tabi tutuluyor. Emlak vergisine dava açılabiliyor. İşte emlak vergisi dava açma süresi..

Emlak vergisine karşı dava açma!

Emlak vergisinin terkini ve yasal faizi ile birlikte iadesi istemiyle dava açılabiliyor. Peki, emlak vergisi dava açma süresi ne kadardır? İşte emlak vergisine karşı dava açma esasları...

Emlak vergisi muaflarının bildiri dilekçesi!

200 bin metrekareden daha büyük olmamak kaydıyla tek meskeni olan emekli, dul ve yetimler emlak vergisi muafiyetliğinden yararlanmaktadır. Emlak vergisi muaflarının bildiri dilekçesi haberimizde yer alıyor..

Ödenen emlak vergisi nasıl geri alınır?

Sıfır oranlı emlak vergisi avantajlarına uyanlar yada sıfır oranlı emlak vergisi avantajlarını bilmeyip te vergilerini ödeyenler ödemiş oldukları vergileri nasıl geri alabilirler? sorusunun cevabı haberimizin içinde yer alıyor..

Emlak vergisi cezası nedir?

Emlak vergisinden muaf olmayıp vergisini zamanında ödemeyen mükelleflere emlak vergisi cezası uygulanıyor. Peki emlak vergisi cezası nedir? Emlak cezası için bir indirim var mıdır? sorularının cevapları haberimizde..

Emlak vergisi nasıl ödenir?

Emlak vergisinden muaf olmayanların ilgili belediyelere ödemesi gereken emlak vergisi nasıl ödenir? Emlak vergisi ödeme seçenekleri nedir? sorularının cevaplarını merak ediyorsanız detaylı olarak haberimizin içinde bulabilirsiniz..

Emlak vergisi beyannamesi düzenlemesi!

Emlak vergisi beyannamesi düzenlemesi nasıl yapılır? Emlak vergisi beyannamesi düzenlemesinde dikkat edilecek hususlar nelerdir, beyanname formunu nasıl doldurmalıyım? gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız haberimizi inceleyebilirsiniz..

Emlak vergisi oranları!

Emlak vergisi için devlete ödenmesi gereken vergi bedelleri emlak vergisi oranları üzerinden hesaplanıp belirleniyor. Peki emlak vergisi oranları neye göre değişiklik gösterir merak ediyorsanız haberimizi inceleyebilirsiniz..

Emlak vergisi dava açma süresi

Emlak vergisi dava açma süresi Emlak vergisi dava açma süresi

Mazars Denge Vergi Ortağı Dr. Numan Emre Ergin, artış oranları çok tartışılan, emlak vergisine itiraz süresinin bitmesine 2 gün kaldığını ve eğer bu tarihe kadar dava açılmazsa belirlenen rayiç değerlerin kesinlik kazanacağını söyledi.


Mazars Denge vergi ortağı Dr. Numan Emre Ergin, "2018 yılı ve sonrasında temel alınacak vergi değerlerine ilişkin takdir komisyonu kararları Haziran ayı sonu itibariyle ilgili muhtarlıklara bildirilmiş durumda. Bazı büyük şehirlerde özellikle bazı ilçelerde takdir komisyonlarınca belirlenen değerlerin önceki yıllara oranla oldukça yüksek olduğu görülmektedir" dedi.


"DAVA, TAŞINMAZIN BULUNDUĞU YERDEKİ VERGİ MAHKEMESİNDE AÇILMALIDIR"

Numan Emre Ergin, "Takdir komisyonlarınca belirlenen bu değerler Maliye Bakanlığı’nın 2017/1 sayılı İç genelgesi uyarınca 30 Haziran 2017 tarihine kadar ilgili ticaret odaları, ziraat odaları, muhtarlıklar ve belediyelere bildirilmiştir. Dolayısıyla takdir komisyonu kararlarına karşı 30 Temmuz’a...