emlak vergisi ödeme zamanı

emlak vergisi ödeme zamanı

Emlak vergisi ne zaman ödeniyor? Emlak vergisinde son gün ne zaman? İşte emlak vergisi ile ilgili tüm detaylar...

Sivas'ta 49 bin 990 kişinin emlak vergisi borcu var!

Sivas Belediyesi Gelir Vergisi Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, bölgede emlak vergisi borcu bulunan hala 49 bin 990 kişi var. Emlak vergisi borcunu ödemeyenler her ay yaklaşık 1.40 oranında gecikme zammı ödeyecek.

Emlak vergisi ayı ne zaman?

Türkiye'deki tüm taşınmaz mallar için emlak vergisi ödeniyor. Ev, işyeri, arsa ve arazi sahipleri bu vergiyi her sene ödüyor. Vergi taşınmazın bulunduğu belediyeye ödeniyor. Peki, emlak vergisi ayı ne zaman?

Emlak vergisi ilk sene ödenir mi?

Taşınmaz mallar için her sene emlak vergisi ödemesi yapılıyor. Bu vergi senede iki taksitte ödeniyor. Peki, emlak vergisi ilk sene ödenir mi?

Emlak vergisi nisan 2017!

Gayrimenkuller için ödenmesi gereken emlak vergisi için 1. taksit dönemi devam ediyor. Vergiler en son 31 Mayıs'ta tahsil edilecek..

Emlak vergisi dönemleri 2017!

Emlak vergisi, gayrimenkul sahipleri tarafından her sene ödenen vergiler arasında yer alıyor. Vergi senede iki eşit taksit halinde ödeniyor. İşte emlak vergisi dönemleri 2017..

2017 emlak vergileri ne zaman ödenir?

Mesken, işyeri, arsa ve arazi sahipleri her sene emlak vergisi ödemek ile mükellef oluyor. Vergi, ilçe belediyesine ödeniyor. Peki, 2017 emlak vergileri ne zaman ödenir?

Emlak vergisi ödeme zamanı 2017!

Gayrimenkuller için ödenmesi gereken emlak vergisi ödeme zamanı 13 gün sonra 1 Mart itibariyle başlıyor. Emlak vergisi 1. taksit ödeme dönemi 31 Mayıs'ta sona erecek.

Emlak vergisi ödemeleri bitti mi?

Emlak vergisi, Türkiye sınırları içerisinde yer alan tüm taşınmaz mallar için ödeniyor. Vergi için senede iki taksit ödeniyor.

Emlak vergisi için son 2 hafta kaldı!

Mart ayında başlayan emlak vergisi dönemi Mayıs ayı vergi takvimine göre, bu ay sonu sona eriyor. Buna göre, emlak vergisi için son 2 hafta kaldı..

Emlak vergisi 2016 ne zaman ödeniyor?

Emlak Vergisi Kanunu gereğince Türkiye sınırları içerisinde yer alan tüm taşınmaz mallar için emlak vergisi ödemesi yapılıyor. Verginin mükellefi taşınmaz malın sahibi oluyor..

Emlak vergisi ödeme zamanı 2016!

Emlak vergisi dönemi, 1 Mart tarihi itibariyle başladı. Emlak vergisi mükellefleri, ödemelerini 1. taksit döneminde belediyeye giderek yapabiliyor. İşte emlak vergisi ödeme zamanı 2016..

Emlak vergisi ne zamana kadar ödenir?

Türkiye sınırları içerisinde ev, işyeri, arsa veya arazisi olan kimseler her sene emlak vergisi ödemek ile mükellef oluyor. Ödemeler ilçe belediyesine yapılıyor. Peki, emlak vergisi ne zamana kadar ödenir?

Emlak vergisi ödemeleri yarın başlıyor!

Türkiye genelinde gayrimenkulü olan kimseleri ilgilendiren vergi ödemeleri Mart ayı itibariyle başlıyor. Emlak vergisi ilk taksit dönemi içerisinde isteyenler tüm vergi borcunu kapatabiliyor..

Emlak vergisi 2. taksiti için son 5 gün!

Gayrimenkul sahiplerinden hala emlak vergisini ödemeyen kimselerin 30 Kasım tarihine kadar ödemelerini gerçekleştirmeleri gerekiyor. Buna göre, emlak vergisi 2. taksiti için son 5 gün kaldı..

Emlak vergisi son ödeme 2020!

Türkiye sınırlarında bulunan ev ve iş yerlerinin sahipleri her yıl düzenli olarak emlak vergisi ödüyor. Peki emlak vergisi ödemeleri ne zaman sona erecek? İşte emlak vergisi son ödeme 2020...

2020 emlak vergisi ne zaman?

Gayrimenkul sahiplerince ödenen emlak vergisi ödeme dönemi yaklaştı. Peki 2020 emlak vergisi ne zaman ödenecek? Emlak vergisi nasıl sorgulanır? İşte tüm merak edilenler...

Emlak vergisi ödeme zamanı 2020!

Türkiye'de bulunan bina ve arazi sahiplerinin her sene emlak vergisi ödemeleri gerekiyor. Peki vergi takvimi açıklandı mı? İşte, Emlak vergisi ödeme zamanı 2020... 

Emlak vergisi ödeme tarihleri 2020!

Türkiye sınırları içinde yer alan gayrimenkuller için vergi ödeniyor. Peki emlak vergisi hangi tarihlerde ödenecek? İşte emlak vergisi ödeme tarihleri 2020...

Emlak vergisi ödeme 2020!

2019 yılında kullanılacak emlak vergi değerleri İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı Takdir Komisyonları tarafından belirlendi ve Resmi Gazete'de yayınlandı. Peki emlak vergisi nasıl ödenir? İşte emlak vergisi ödeme 2020...

Melikgazi Belediyesi'nden emlak vergisi uyarısı!

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu yaptığı emlak vergisi ödeme işlemlerinin veznelerde yoğunluk yaşanmaması için son güne bırakılmaması konusunda vatandaşları uyardı.

Emlak vergisi 2. taksiti son ödeme tarihi ne zaman?

Belediyeler tarafından bina, arazi ve arsalar için tahsil edilen ve servete dayalı olarak alınan Emlak vergisi 2. taksit ödemeleri geçtiğimiz günlerde başladı. Peki Emlak vergisi son ödeme tarihi ne zaman?

2019 emlak vergisi ödeme tarihleri!

Taşınmaz malı bulunan vatandaşlar, 2019 yılının sona ermesiyle emlak vergisi ödemelerinin ne zaman başlayacağını ve ne zaman biteceğini araştırıyor. 

Emlak vergisi son ödeme günü ne zaman?

Belediyeler tarafından bina, arazi ve arsalar için tahsil edilen ve servete dayalı olarak alınan Emlak vergisi 2. taksit ödemeleri başladı. Peki Emlak vergisi son ödeme tarihi ne zaman?

Emlak vergisi ödeme tarihleri!

Ev sahiplerinin merakla beklediği 2019 emlak vergisi ödeme takvim belli oldu. Peki emlak vergisi nereden ödenir? İşte emlak vergisi ödeme tarihleri...

Emlak vergisi ödeme tarihleri ne zaman? Nasıl ödenir?

'Emlak vergisi ödeme tarihleri ne zaman?' tarihi sorusunu binlerce vatandaş merak ediyor. 1 Ocak tarihinden itibaren gayrimenkul satın alanların 31 Aralık 2019 tarihine kadar emlak vergisi beyannamesi vermesi gerekiyor.

Emlak vergisi ödeme zamanı 2019!

1319 sayılı Emlak Vergisi Kanunu gereğince bina ve arazi sahiplerinin her sene emlak vergisi ödemeleri gerekiyor. İşte, Emlak vergisi ödeme zamanı 2019... 

2019 Emlak vergisi ödeme ve sorgulama!

Emlak vergisinde 2018 yılı ödeme dönemi 30 Kasım'da sona erdi. Peki, 2019'da emlak vergisi ve ödemesi ne zaman ve nasıl yapılacak?

emlak vergisi ödeme zamanı

emlak vergisi ödeme zamanı emlak vergisi ödeme zamanı

Emlak vergisi ödeyecek olan vatandaşlar ödemeleri nasıl yapmaları gerektiğini ve ödemelerde son günün ne zaman olduğunu araştırıyor. Hürriyet, emlak vergisi ile ilgili merak edilen detaylar ve ödeme tarihlerini araştırdı. İşte tüm detaylar; 

29/7/1970 tarihli ve 1319 sayılı Emlak Vergisi Kanununun 29 uncu maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinde, binalar için vergi değerinin, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca müştereken tespit ve ilan edilecek bina metrekare normal inşaat maliyetleri ile aynı maddenin (a) bendinde belirtilen esaslara göre bulunacak arsa veya arsa payı değeri esas alınarak 31 inci madde uyarınca hazırlanmış bulunan 29/2/1972 tarihli ve 7/3995 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Emlak Vergisine Matrah Olacak Vergi Değerlerinin Takdirine İlişkin Tüzük hükümlerinden yararlanmak suretiyle hesaplanan bedel olduğu hükme bağlanmıştır.

Bu...