emlak vergisi ödemesi

emlak vergisi ödemesi

Emlak vergisi ödemelerinin ikinci taksiti için ödemelerin 30 Kasım'a kadar yapılması gerekiyor. Lüks Gayrimenkul Danışmanı Evrim Kırmızıtaş Başaran, emlak vergisi ile ilgili merak edilenleri anlattı...

Emlak vergisi istisnasından kimler yararlanabilir?

Emlak vergisinde ilk taksit ödemeleri 2 hafta sonra sona erecek. Şartları sağlayan emekliler, engelliler, gaziler ve şehit yakınları bu vergiyi ödemek zorunda değil. Ödeyenler ise paralarını geri alabiliyor.

Vergi dönemi 1 hafta sonra başlıyor!

Evi ve işyeri kirada olanların 2018’de elde ettikleri kira geliri için beyanname verme dönemi 1 hafta sonra başlıyor. 

Muş'ta emlak vergisi ödemesi için son gün 31 Mayıs!

Muş Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, vatandaşları Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi ödemeleri konusunda uyardı. Belediye, 1. taksit ödemeleri için son günü 31 Mayıs olduğunu hatırlattı.

Emlak vergisi Mayıs 2017!

1 Mart'ta başlayan emlak vergisi ödeme süresi 31 Mayıs'ta sona eriyor. Hala ödeme yapmamış olan mükelleflerin bu süre içerisinde ödemelerini yapmaları gerekiyor...

2017 emlak vergisi ödeme işlemleri!

Gayrimenkul sahipleri her sene emlak vergisini ödemek ile mükellef oluyor. İlk defa emlak vergisi ödeyecek olanlar ne kadar ve nasıl vergi ödeyeceklerini merak edebiliyor. İşte 2017 emlak vergisi ödeme işlemleri..

Emlak ve çevre temizlik vergisinde son 5 gün!

Gayrimenkuller için ödenen emlak ve çevre temizlik vergisinde 2. taksit ödemeleri için son gün yaklaşıyor. 30 Kasım'da sona erecek vergiler için 5 gün kaldı.

2016 emlak vergisinin 2. taksiti ne zaman?

Emlak vergisi için ilk taksit ödemeleri 31 Mayıs'ta sona eriyor. Bu tarihe kadar tüm vergi mükelleflerinin ödemelerini yapmaları gerekiyor. Peki, 2016 emlak vergisinin 2. taksiti ne zaman?

Emlak vergisi ödemesi uzatıldı mı?

Emlak vergisi 2. taksit dönemi 30 Kasım 2015 tarihinde mesai bitimi ile birlikte sona eriyor. Peki, hala emlak vergisi ödemeyenler için emlak vergisi ödemesi uzatıldı mı?

Emlak vergisi 2. taksiti ne zamana kadar ödenir?

Türkiye sınırları içindeki arsa ve binalar için 1319 sayılı Kanun gereğince emlak vergisi ödeniyor. Verginin ikinci taksit ödemeleri Kasım ayında yapılıyor. Peki, emlak vergisi 2. taksiti ne zamana kadar ödenir? İşte yanıtı..

Emlak vergisi 2. taksit ödemeleri için son 10 gün!

Emlak vergisinin 1. taksiti Mart, Nisan ve Mayıs aylarında ödendi. En son ödeme 1 Haziran 2015 tarihinde yapıldı. Verginin 2. taksit ödemeleri ise Kasım ayı içerisinde yapılıyor. Buna göre emlak vergisi 2. taksit ödemeleri için son 10 gün..

Emlak vergisi belediyeye nasıl ödenir?

Emlak vergisi, tüm gayrimenkuller için senede iki eşit taksit halinde ödeniyor. Emlak vergisi taksit ödemeleri taşınmazın bağlı olduğu belediyeye ödeniyor. Peki, emlak vergisi belediyeye nasıl ödenir? İşte yanıtı..

2015 emlak vergisi ödemeleri için son 20 gün!

Emlak vergisi, 1319 sayılı kanun gereğince taşınmaz bağlı olduğu belediyeye ödüyor. Emlak vergisi ödemelerinin ikinci taksiti ise ay sonunda sona erecek. Buna göre, 2015 emlak vergisi ödemeleri için son 20 gün bulunuyor..

Emlak vergisi ödemesi nereye nasıl yapılır?

Emlak vergisi, 1319 sayılı Emlak Vergisi Kanunu gereğince gayrimenkuller için ödeniyor. Bu vergi gayrimenkul sahipleri tarafından her sene ödeniyor. Peki, emlak vergisi ödemesi nereye nasıl yapılır? İşte yanıtı..

Emlak vergisi ödemesi nerede yapılır?

Emlak vergisi, gayrimenkuller için ödenen vergilerin başında geliyor. Emlak vergisi mesken, işyeri, arsa ve araziler için her sene ödeniyor. Peki, emlak vergisi ödemesi nerede yapılır? İşte yanıtı..

65 yaş üstü için emlak vergisi bilmecesi!

Emlak vergisi için de ödeme zamanı geldi. Peki 65 yaş üstünde olanlar, emlak vergisi ödemesi için de sokağa çıkma yasağının bitmesini bekleyecek mi? İşte merak edilen o sorunun cevabı....

Emlak vergisi ödemeleri ertelenecek mi?

Meclis tarafından kabul edilen Torba Yasa ile koronavirüs tedbirleri kapsamında iş yeri kiralarını ödemeyenler tahliye edilemeyecek ve kira sözleşmeleri feshedilemeyecek. Kira ile geçinen vatandaşlar ise "Nisan'da emlak vergisi ödemesi yapılacak mı?" sorusunun cevabını merak etmeye başladı…

Gayrimenkul sahipleri dikkat! Emlak vergisi 2020 ödemeleri başladı!

Türkiye sınırları içerisinde ev ve iş yerleri bulunanların her yıl düzenli olarak emlak vergisi ödemesi gerekiyor. Vergi dönemi ise bugün itibariyle başladı...

Emlak vergisi 2020!

2019 yılı içerisinde gayrimenkul satın alan kimselerin vergi sorumluluğu 2020'de başlıyor. Peki, 2020'de emlak vergisi ödemesi ne zaman başlayacak?

2019 emlak vergisi ödemesi nasıl yapılır?

Türkiye sınırları içinde gayrimenkuller için emlak vergisi ödeniyor. Peki 2 Aralık'ta sona erecek emlak vergisi ödemesi nasıl yapılır?

Emlak vergisi 2. taksit ödemesi için son hafta!

Emlak vergisi son taksitini yatırmak için süre önümüzdeki hafta bugün sona erecek. Yetkililer, bu tarihten sonra vezneye gidecek olanların faiz ödemek zorunda kalacağını belirtti...

2019 emlak vergisi 1. taksit ödemesi!

Bu yıl ödenecek emlak vergisinin 1. taksit ödeme dönemi yaklaşıyor. Vergi mükelleflerinin aklında bir sürü soru işareti bulunuyor. Peki, emlak vergisini kim öder? Emlak vergisi taksitleri ne zaman ödenir? Emlak vergisi ne kadar ödenecek?

Emekliler için emlak vergisi muafiyet şartları!

Emekliler, hiç gelirleri olmayanlar ve özürlüler ile gazilerin ve şehitlerin dul ve yetimlerinin de belli şartlarda emlak vergisi ödemesi gerekmiyor. Emeklilerin emlak vergisinden muaf olması için aranan şartları sizler için araştırdık...

2019 Emlak vergisi ödeme ve sorgulama!

Emlak vergisinde 2018 yılı ödeme dönemi 30 Kasım'da sona erdi. Peki, 2019'da emlak vergisi ve ödemesi ne zaman ve nasıl yapılacak?

Emlak vergisi ödeme 2019!

2018 yılı içerisinde gayrimenkul satın alan kimselerin vergi sorumluluğu 2019'da başlıyor. Peki, 2019'da emlak vergisi ödemesi ne zaman başlayacak?

İşyeri emlak vergisi 2018!

İşyeri sahiplerinin her sene ödemesi gereken vergiler arasında emlak vergisi de bulunuyor. Peki, işyeri emlak vergisi 2018 ne kadar?

Emlak vergisi ödemesi bitti mi?

2017 yılı vergi takvimine göre emlak vergisinde ilk taksitler Mart, Nisan ve Mayıs aylarında ödendi. İkinci taksit ödemeleri ise 1 Kasım'da başladı. Peki, emlak vergisi ödemesi bitti mi?

Emlak vergisi cezası hesaplama 2017!

Gayrimenkulü olan herkesin her sene emlak vergisi ödemesi gerekiyor. Emlak vergisi zamanında ödenmezse aylık ceza uygulanıyor. İşte emlak vergisi cezası hesaplama 2017 örneği..

emlak vergisi ödemesi

emlak vergisi ödemesi emlak vergisi ödemesi

Gayrimenkul sahibini ilgilendiren Emlak Vergisi'nin ikinci taksidi için ödemelerin 30 Kasım'a kadar yapılması gerekiyor. Geç ödemede aylık ceza işliyor. Bazı kişiler ise Emlak Vergisi'ni boşa ödüyor olabilir. Emlak Vergisi ile ilgili merak edilenleri Lüks Gayrimenkul Danışmanı Evrim Kırmızıtaş Başaran anlattı. Emlak değerlerinin 4 yılda bir takdir komisyonlarınca yeniden belirlendiğini ifade eden Başaran, "Son olarak 2017'de tespit edilen değerler, 2021'e kadar geçerli olacak. Ara yıllarda rakama yeniden değerleme oranı ekleniyor. Ortaya çıkan rakamın üzerine, belirlenen oranlar ekleniyor. Konutlarda vergi büyükşehirde binde 2, büyükşehir olmayan yerlerde binde 1 olarak uygulanıyor" diye konuştu.

Yüzde 2 gecikme faizi

Emlak vergisi borcu olup olmadığını sorgulamanın öneminin altını çizen Başaran, "Borç, belediyelerden veya e-Devlet aracılığıyla Gelir İdaresi Başkanlığı'nın (GİB) sunduğu İnternet Vergi Dairesi hizmeti işlemlerinden öğrenebililir" dedi....