emlak yatırımı

emlak yatırımı

AVEB Proje Danışmanlık Kurucusu Burçin Çelik, kriz dönemlerinde konut sektöründe ki satış ve pazarlama sorunlarının incelenmesini kaleme aldı. 

Emlak yatırımı yaparken nelere dikkat etmeli?

Gayrimenkul alım satımı bugün en çok kazandıran yatırım çeşitlerinden biri olarak görülüyor. Ülkemizde emlak alanındaki canlanma da düşünüldüğünde, son derece mantıklı bir karar ile emlak yatırımı yapmak için harekete geçilebilir.

Gayrimenkul yatırımında konut mu, ofis mi?

Ankara’daki lüks projelerde 350-500 bin TL aralığında satın alınan 1+1 dairelerden 750-1.500 TL kira geliri elde edilebilirken, aynı değerdeki lüks ofisleri 2.000-3.000 TL’ye kiraya vermek mümkün.

1992 yılında İstanbul'daki emlak değerleri, Avrupa'daki fiyatları yakalamış!

1992 yılında İstanbul'un lüks semtlerinde dövizle yapılan daire satışlarındaki fiyatlar, Avrupa ile rekabet edebilecek düzeye gelmiş. İstanbul'da nüfus artışı ve inşaat girdilerine yapılan zamlar gayrimenkulleri değerlendiriyormuş.

Doğru yatırım için en az 3 uzmana sorun!

Vatan Gazetesi yazarlarından Ceren Kumbasar bugünkü köşe yazısında yatırım sezonunun açılmasından bahsetti. Kumbasar, doğru yatırım için önce ne istenildiğinin belirlenmesi gerektiğini, en az 3 farklı uzmana danışılması gerektiğini belirtti...

Yatırım için yazlık ev alınır mı?

Vatan Gazetesi yazarlarından Ceren Kumbasar gazetedeki bugünkü yazısında yazlık evlerden bahsetti. Kumbasar;" ikinci ev olarak kullanacağınız mülkü bir yatırım olarak değil, olsa olsa iyi bir alışveriş olarak değerlendirmelisiniz." dedi..

Serdar Ortaç, Story Rezidans'tan 5 daire aldı!

Müzik piyasasının en önemli bestecileri arasında yer alan Serdar Ortaç, gözünü emlak krallığına dikti

Suudiler 2010'da GAP'a gelerek yatırım yapacak

Yılda 10 milyar dolarlık gıda ithalatı yapan Arap ülkelerinin gözü Türkiye'de. Suudi Planet Food World 2010'da 20 milyar dolarlık yatırıma başlayacak

Sevgi Köse, Los Angeles'ta müteahhit oldu

Home Technique Corp'un sahibi Sevgi Köse, Los Angeles'ta müteahhitlik yapıyor

Emlak tapuda `ucuzluyor!'

Hesap uzmanlarının gayrimenkul piyasasında yaptığı denetimler, emlakta her 100 YTL'lik satışın tapuda 51 YTL olarak beyan edildiğini ortaya koydu. Kaçak oranında, yabancılar Türkleri 5'e katladı.

5 kentte 6 emlak yatırımı fırsatı!

İzmir, Ankara, Adapazarı, Zonguldak ve Konya'da satışa çıkarılan son gayrimenkuller! Fiyatları ne kadar? İhaleler ne zaman? Kaçar metrekare? Hangilerinde taksit imkanı var? Kaç taksit yapılıyor? Detayları öğrenmek için tıklayın!

Türkiye'de yabancı emlak yatırımları ne olacak?

Financal Times'a konuşan uzmanlar Türkiye'de yabancı emlak yatırımları hakkında düşüncelerini dile getirdiler...

Arazi yatırımı yaparken nelere dikkat edilmeli?

Silivri Emlak Müşavirleri Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altınkök, Emlakkulisi.com okurları için ''Arazi yatırımı yaparken nelere dikkat edilmeli?'' konulu yazısını kaleme aldı. İşte o yazı...

Türk emlak yatırımcısı rotasını Karadağ'a çevirdi!

Türk emlak yatırımcısı rotasını Karadağ'a çevirdi. Türklerin emlak yatırımı son 3 yılda 39 kat arttı...

289 bin liraya Karadağ’da 2 yıl kira garantili ev fırsatı!

Karadağ’da Türklerin emlak yatırımı 2018’de 2017 yılına göre 22 kat artarak 16 milyon Euro oldu. Bu yıl de benzer rakamların oluşacağı düşünülüyor.

Emlak yatırımında tercih okula yakın evler! 

Birikimini emlak yatırımı yaparak değerlendirmek isteyenler düzenli kira geliri elde etmek için okullara yakın bölgelerdeki evleri tercih ediyorlar. 

Ruslar'dan İspanya'ya ticari emlak yatırımı!

Rusya vatandaşları son zamanlarda yurt dışı emlak yatırımlarında en fazla İspanya'ya rağbet gösteriyor. Ruslar İspanya'da konut yerine daha çok işyeri satın almayı tercih ediyor.

ABD’de güvenli emlak yatırımının sahne arkası!

ABD’de emlak yatırımı yapmak, global emlak piyasasına baktığınızda ciddi kar etmenizi sağlayabiliyor. Peki paranızı, nasıl ‘güvenle’ değerlendirebileceğinizi merak ediyor musunuz? Reologic Sotheby’s şirketinin Seattle’daki emlak broker’ı Murat Dabağoğlu, Türk yatırımcılar için yazdı…

Emlak yatırımı için en uygun şehirler ve ilçeleri!

30 ülkede faaliyet gösteren tr.flatfy.com emlak ilanları platformu, geçtiğimiz yılın Haziran - Aralık aylarında yayınlanan satılık konut ilanlarının verilerini analiz ederek Türkiye’nin 10 ilinin emlak piyasası trendini bizimle paylaştı...

Korsan emlakçılara karşı dikkat!

Emlak yatırımı yapmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken noktalar bulunuyor. Teorik alanda uzman kişi; emlak danışmanlığı konusunda eğitim almış kişiden tavsiye almanız gerekebilir.

Batman'da emlak yatırımı kazandırıyor!

Batmanlı emlakçılar dövizden çok emlak yatırımı yapanların kazandığını açıkladı. Emlakçılar, bölgede son dönemlerde gayrimenkul satışında canlanma olduğunu kaydetti.

Fazladan 750 bin lirası olan emlak yatırımı yapıyor!

“Gayrimenkulün Büyük Buluşması-RE360” ikinci gününde de geleceği yeniden inşa etme ve sektöre yeni bakış açısı kazandırmaya devam ediyor. Sektörü bir araya getiren fuar 700’ü aşkın üst düzey yöneticiyi ağırladı.

Singapurlu yatırımcılar Türkiye'de emlak yatırımı yapıyor!

Türkiye'nin Singapur Büyükelçisi Murat Lütem, Türkiye ve Singapur arasındaki ticari ilişki hakkında açıklamalarda bulundu. Lütem, yatırımcıların Türkiye'de emlak yatırımı yaptığını söyledi. 

Sawqlı For Turizm Emlak Yatırımı Ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Sawqlı For Turizm Emlak Yatırımı Ve Dış Ticaret Limited Şirketi bugün Esenyurt'ta 100 bin TL sermaye bedeli ile Rabe Nurih Abuzarıba tarafından kuruldu.

Vesta Global'in iletişim danışmanlığını Event-Farm yapacak!

Yurtdışı emlak yatırımı konusunda yeni nesil gayrimenkul danışmanlık hizmeti veren, yüzde 100 Türk şirketi Vesta Global'in stratejik iletişim danışmanlığını Event-Farm yapacak...

emlak yatırımı

emlak yatırımı emlak yatırımı

Ülkemiz de emlak piyasasının zaman zaman duraklama dönemine girdiği görülmektedir. Uzun dönem yatırımcılar için kazanç kapısı olarak görülen emlak alımı son dönem yatırımcıları hayal kırıklığına uğratmış durumdadır. Bu durumun başlıca iki sebebi olduğu görülmektedir. Bunlar ikinci el konutlar da  arzın talep dengesizliği  ve para piyasalarında ki dalgalanmalar.


Bellirli bölgeler de yoğunlaşan konut üretimi ikinci el piyasasında konut arzın konut talebin üzerine çıkmasına neden olmaktadır.  Konut yatırımcısının kar beklentisi sağlamak için aldığı konutlardan istediği oranda ikinci el satışı yapamaması ve beklediği kira rakamlarına ulaşamaması yatırımcının konuta yatırım yapma isteğini azalttığı görülmektedir. Çok konutlu projeler de ikinci el pazarlarının iyi yönetilememesi satış ve kiralama rakamlarının düşmesine sebep olmaktadır. Konut üreticilerinin aynı anda aynı bölgelere fokuslanması da bu bölgelere yatırım yapan yatırımcıların...