emlakciya verilen para

emlakciya verilen para

Başını sokacağı bir evin sahibi olmak herkesin hayali. Ancak ev sahibi olmanın da belirli kuralları var.

Gürültü yapan komşu ne kadar ceza alır?

Gürültü yapan komşuya verilen para cezasının tutarı yükseldi. Buna göre; gürültü yapan komşuya 1.594 TL para cezası verilecek. 

Yapı denetim kuruluşlarına kesilen idari para cezalarında yargı yolu açıldı!

Anayasa Mahkemesi, 4708 sayılı Yapı Denetimi Hakkında Kanun'daki, "yapı denetimi kuruluşlarına kesilen idari para cezasına karşı yapılan itiraz üzerine verilen mahkeme kararlarının kesin olduğunu" öngören düzenlemenin iptaline karar verdi.

Yeşil GYO idari para cezasının iptal edilmesi davasında son durum!

Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 77 ve 78'ci maddeleri uyarınca verilen idari para cezasının iptal edilmesi ve yürütmenin durdurulmasına ilişkin karar verilmesi talebi ile 7 Kasım 2018 tarihinde dava açtı. Duruşma günü henüz verilmedi....

İzmit'teki kaçak yapılara yıkım ve para cezası!

İzmit Belediyesi kaçak yapılara izin vermiyor. İzmit Belediyesi Encümen toplantısında verilen karar kapsamında kaçak yapılara ağır para cezaları ve yıkım kararları verildi.

Kentsel dönüşümde müteahhite para verilir mi?

Kentsel dönüşümle alakalı merak devam ediyor. En çok merak edilen soru ise kentsel dönüşüm için verilen evde yapılacak masrafların ne olacağı. Peki kentsel dönüşümde müteahhite para ödenir mi?

Alman hükümetinden sığınmacılara kira yardımı!

Alman hükümetinin iltica talebi reddedilen sığınmacıların gönüllü olarak ülkelerine geri dönmelerini teşvik etmek amacıyla bu vatandaşlara verilen para yardımını arttırdığı bildirildi.

Ali Babacan: Sanayiciler kolay para için inşaatçı oldu!

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın, “Sanayiciler kolay para için inşaatçı oldu” sözleri şehirlerdeki 10 yıllık değişimin fotoğrafı oldu. 2004’te başlayan inşaat hamlesiyle şehrin göbeğinde kalan fabrikalar AVM ve rezidansa dönüştü...

İrfan Kaya: Ankara'ya arıtma tesisinden verilen su tertemiz!

ASKİ Genel Müdürü İrfan Kaya: “Abonelerimize 1-31 Temmuz 2014 tarihleri arasında; İvedik, Pursaklar ve Çubuk İçme Suyu Arıtma Tesislerinin yanı sıra bölgesel arıtma tesislerinden verilen su her zaman olduğu gibi yine tertemiz ve pırıl pırıl” dedi.

Yapı izin ruhsatı verilen inşaatlarda yüzde 35 artış oldu!

Konut satışları düşmesine rağmen yeni inşaat ruhsatlarında patlama yaşanıyor. TÜİK'e göre ilk altı ayda yapı izin ruhsatı verilen inşaatlarda yüzde 35.8 artış oldu. İnşaatı süren daire sayısı ise 525 bine ulaştı...

Ruhsat verilen bina sayısı yüzde 25 arttı!

Yılın ilk 6 ayında geçen yılın aynı dönemine göre, belediyeler tarafından yapı ruhsatı verilen bina sayısı yüzde 24.6 oranında arttı. 17.1 milyon metrekareyle İstanbul en yüksek paya sahip il oldu

Yıkım kararı verilen kaçak yapıların tahliyesi!

Kaçak yapılar idarenin kararı ile yıkılıyor. Yıkım kararı verilen kaçak yapılarda oturumun var olması halinde ne yapılır? Yıkım kararı verilen kaçak yapıların tahliyesi nasıl sağlanır?

Sakartape Mevkii paraşüt merkezi olma yolunda ilerliyor!

Ula'ya Kızılağaç Mahallesinde dünyanın tanınan yamaç paraşütü merkezi olma yolunda hızla ilerleyen, 920 metre yükseklikteki Sakartape Mevkiinde, bu yılın ilk 7 ayında paraşütle atlayanların sayısı 30 bine ulaştı.

Turgut Hamzaçebi: Para kazanma amacıyla inşaat yapanlar, güveni azaltıyor!

İnşaat sektörüne güven azalıyor. Konuyla ilgili konuşan Turgut Hamzaçebi "Bunun sebebi yalnızca para kazanma amacıyla inşaat yapan sektör temsilcilerinin konut almak isteyenleri mağdur etmesinden de kaynaklanmaktadır" dedi.

emlakciya verilen para Haberi

emlakciya verilen para

Ev ararken kapıları çalınan emlakçılardan, müşteri ya da ev sahiplerinin özelliklerine kadar farklı detaylar gayrimenkul alım satımında can yakabiliyor. Emlakçının ev gösterdiği için müşteriden para istemeye hakkı var mı, kaparo verilecek emlakçının güvenilir olup olmadığı nasıl anlaşılır, kanunlarla belirlenen komisyon ücreti ne kadar, tüketiciler gayrimenkul kiralarken ya da alıp satarken nelere dikkat etmeli? Emlakçıların gelişen rekabet şartlarına ayak uydurup kurumsallaşması için kurulan Emlakçılar Federasyonu'nun Başkanı Rıza Kaymakçı ev alacak ya da kiralayacaklar ile mülk sahiplerinin dikkat etmesi gereken püf noktaları Zaman İnşaat&Emlak için yazdı.

Eğer emlakçı ile çalışıyorsanız satılık veya kiralık gezmelerinde yer gösterme veya benzeri taleplerde kesinlikle hiçbir ücret ödenmemelidir. Emlak şirketleri iki şekilde hizmet bedeli talep edebilirler. Kiralamalarda kontrat imza edildikten sonra bir yıllık kiranın %10'u KDV...