en lüks tarihi oteli

en lüks tarihi oteli

Pera Palace Hotel Jumeirah, dünyada turizm sektörünün en prestijli ödüllerinden olan "World Luxury Hotel Awards" 2014'te, En Lüks Tarihi Otel ünvanını kazandı. Dünya'nın en ikonik 10 oteli arasına girdi.

Lüks plaza ve AVM'lerde kiralar düşüyor mu?

Pandemi sonrası azalan ofis ve mağaza talebiyle lüks plaza ve AVM'lerde boşluk oranları artıyor, kiralar düşüyor. Son 10 yılın en boş ofis binaları ve en düşük kiraları dikkat çekiyor. En lüks ofislerin kirası bile 5 yıl öncesinin yarısı düzeyinde....

Holllwood'un en lüks malikanesi 125 milyon dolara satışa çıktı!

The Godfather ve The Bodyguard filmlerinin de çekildiği Holllwood'un en lüks malikanesi satışa çıktı. 125 milyon dolarlık lüks malikane yeni sahibini bekliyor.

Los Angeles'ın en lüks evi 500 milyon dolara satılıyor!

ABD'nin Los Angeles bölgesine yakın Bel-Air kentinde en yüksek tepeye kurulan malikane, 500 milyon dolara satılıyor. Evde 20 yatak odası, 30 banyo ve 5 havuz bulunuyor.

16 asırlık tarihi İstanbul surları tehlike altında!

Mega kentİstanbul'un fethinin sembolleri arasında yer alan ve dünyanın en uzun tarihi eserleri arasında gösterilen İstanbul surları, 'istilacı' bitkilerin tehdidi altında.

Dünyanın en lüks mağarası Beckham Creek satışa çıktı!

Soğuk Savaş dönemlerinde sığınak olarak kullanılan ABD Arkansas eyaletindeki Beckham Creek Mağarası'nın şimdiki hali görenleri şaşırtıyor. Dünyanın en lüks mağarası olan Beckham Creek, 2.7 milyon dolara satışa çıktı.

Pera Palas için marka savaşı başladı!

Osmanlı’nın en lüks oteli olan tarihi Pera Palas’ın isim hakkını elinde bulunduran Misbah Muhayyeş Vakfı, ünlü oteller zinciriyle marka mücadelesine girişti. 

Bomonti artık lüks projelere ev sahipliği yapıyor!

İstanbul’un merkezi Mecidiyeköy ile Taksim’e yürüme uzaklığında olan Bomonti 15 yıl önce sanayi alanları içinde yer alıyordu. Şimdilerde lüks konut projelerine ev sahipliği yapan Bomonti şehrin en lüks semtlerinden biri oldu. 

İşte İngiltere'deki en lüks ağaç ev!

İngiltere Dorset'te ağaç evlerin en lüksü yapıldı. Odunadamdan ağaç evler adındaki evlerde lüks bir daire bulunan tüm olanaklar mevcut.

Dünyanın en iyi tarihi oteli Kapadokya'da!

Argos in Cappadocia, 'En Güzel Tarihi Lüks Otel' kategorisinde 'Küresel Birinci'liğe layık görüldü.

Argos in Cappadocia: Dünya'nın En lüks tarihi oteli!

Mimar Turgut Cansever'in öncülüğünde, Uçhisar da antik bir manastır yerleşkesinin ve terk edilmiş bir köyün titiz restorasyonuyla hayata geçen Argos in Cappadocia, gerçek geleneksel deneyim ve lüksü ustalıkla bir araya getiriyor.

İşte dünyanın en lüks stadı Krasnodar Arena!

Bir Türk firması, Rusya'nın Krasnodar kentine dünyanın en lüks stadını yaptı. Erdal Güner, yapımına 2013'te başladıkları stadı 40 ay gibi bir sürede tamamladıklarını belirtti.

Dünyanın en lüks 7 hapishanesi!

Rehabilite etmek için tasarlanan Champ-Dollon, Otago, Bastoy gibi hapishaneler, mahkûmlarını dışarıdaki hayata hazırlıyor. İşte dünyanın en lüks 7 hapishanesi...

Dünden bugüne İzmir'in en lüks mahallesi Mavişehir!

İzmir’de en lüks ve pahalı konutların bulunduğu Mavişehir, 1995’te oturuma açılarak mahalle statüsü kazandı. Ancak Mavişehir’in hikayesi daha eski yıllara dayanıyor. 1952’de Emlak Bankası’nın aldığı arazilerde 1986’da temel atma çalışmaları başladı

en lüks tarihi oteli

en lüks tarihi oteli en lüks tarihi oteli

Hizmet kalitesine göre dünyanın en iyi lüks otellerinin değerlendirildiği listede yer alan Pera Palace Hotel Jumeirah, 122 yıllık tarihinde bugüne kadar önemli krallar ve kraliçelerle birlikte Mata Hari, lan Flaming, Ernest Hemingvvay, Greta Garbo, Agatha Christie gibi isimleri ağırladı. Pera Palace daha öncede 2014 yüı başında New York merkezli dünyaca popüler araştırma sitesi "Thrillist"in yaptığı araştırmaya göre dünyanın en "İkonik" 10 oteli arasında yer...