erbil türk firmalar

erbil türk firmalar

Kuzey Irak ve Türkiye arasında yaşanan sorunlar Türk Hava Yolları’nın Erbil'e yeniden seferler başlatmasıyla normale döndü. Petrol, gıda, inşaat ve alt yapı alanlarında Kuzey Irak'ta varlığını sürdüren Türk firmaları ülkede yeniden söz sahibi olmaya hazırlanıyor.

1. Uluslararası Erbil Gayrimenkul Fuarı'na Türk firmalardan yoğun katılım!

1. Uluslararası Erbil Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı kapılarını bugün açıktı ve 22 Eylül'de sona erecek. Fuara 25 Türk firması katıldı...

Türkiye’den Erbil’e imar atağı!

Kuzey Irak ve Türkiye arasında yaşanan sorunlar Türk Hava Yolları’nın Erbil'e yeniden seferler başlatmasıyla normale döndü. Petrol, gıda, inşaat ve alt yapı alanlarında Kuzey Irak'ta varlığını sürdüren Türk firmaları ülkede yeniden söz sahibi olmaya hazırlanıyor.

MIPIM'de 3 günde 4 bin 326 yüz yüze diyalog!

100’den fazla ülkeden iş insanını çatısı altında toplayan MIPIM 2019'da Türk firmalar da yoğun yüz yüze görüşme trafiği ile dikkat çekti.

Türk firmalar Kazakistan BAKAD projesini en kısa sürede tamamlayacak!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Turhan, Kazakistan'daki Büyük Almatı Çevreyolu İnşaatı Projesini (BAKAD) üstlenen Türk inşaat firmaları Makyol ve Alsim-Alarko’nun projeyi en kısa sürede tamamlayıp hizmete sunacaklarına inandığını söyledi.... 

5. Buildmacex Fuarı'na Türk firmalarından yoğun ilgi!

Batı Afrika ülkelerinin Nijerya'da düzenlediği 5. Buildmacex Fuarı'na Türk firmalar yoğun ilgi gösterdi. Fuara, inşaat ve yapı sektöründen 50'nin üzerinde firma katıldı.

Türk firmalar Romanya'ya yatırım yapacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Romanya Başbakanı Dancila basın toplantısında bir araya geldi. 15 binden fazla Türk firmasının Romanya'da yatırım yapacaklarını açıklayan Erdoğan, Romanya'yı destekleyeceklerini söyledi.

Türk firmaları Irak'ın yeniden inşasına talip!

Türk firmaları,  Erbil'deki iş fuarına katıldı. DEAŞ'la yaşanan çatışmalar sonucunda Musul, Anbar ve Salahaddin vilayetlerinin yeniden imarı için Türk firmaları çalışmak istiyor.

Türklerin Senegal'de inşa ettiği havalimanında isim krizi!

Türk firmalar tarafından Senegal'in Dekar şehrinde inşa edilen havalimanında isim krizi yaşanıyor. Yeni havalimanının yıl sonunda açılması planlanıyor...

Türkiye'nin Senegal'de tamamladığı havalimanında isim krizi!

Senegal Cumhurbaşkanı Sall, Türk firmalar tarafından tamamlanarak yıl sonunda açılışı yapılacak olan Dakar'daki yeni havalimanına ana muhalefet lideri ve eski Cumhurbaşkanı Wade'nin isminin verilmesini önerdi.

Hedef yılda yabancıya 10 milyar dolarlık gayrimenkul satmak!

Cityscape 2017 dün Dubai’de başladı. Türk firmalar Türkiye’den ev alana vatandaşlık verilmesi ve KDV muafiyeti sağlanmasının avantajına vurgu yaptı.

Türk inşaatçılar Dubai'de!

İnşaat sektöründe faaliyet gösteren 13 Türk firması, 11-13 Eylül tarihlerinde Dubai’de gerçekleşecek Cityscape Global 2017 fuarına katılacak. Firmalar, yeni projelerini görücüye çıkaracak.

Türk müteahhitleri Erbil'den çıkıyor!

Kuzey Irak'ta bir ay sonra yapılması planlanan referandum Türk şirketlerinin bölgedeki yatırımlarını etkiledi. Arap Baharı öncesine kadar bin 500 Türk şirketinin yatırım yaptığı Erbil'de Türk müteahhitleri 30 milyar doları aşkın yatırımı hayata geçirdi.

Amerika’daki konut projesi için traverten talebi!

Amerikalı bir müşteri ellerindeki yeni konut projelerinde kullanmak için traverten satın almak istediklerini açıkladı. Müşteriler Los Angeles’ta satış ofisi veya mağazası olan Türk firmalar arıyor.

erbil türk firmalar

erbil türk firmalar erbil türk firmalar

Türkiye ile Kuzey Irak arasında yaşanan kısa süreli gerginliğin ardından ilişkiler olumlu bir seyir izlemeye başladı. Petrol, gıda, inşaat ve alt yapı alanlarında Kuzey Irak'a yatırım yapan pek çok Türk firması iki ülke arasında ilişkilerin düzelmesinin ardından bir yatırım atağı başlatacak. 

Milliyet Gazetesi'nden Namık Durukan'ın haberine göre; Türkiye'nin yurt dışında en önemli pazarlarından olan Kuzey Irak'a yapılan 7 milyar dolarlık ihracatın yeniden canlandırılması hedefleniyor. İlişkilerin normale dönmesi ile beraber yüzlerce firma Erbil, Süleymaniye ve Dohuk bölgesinde iş yapmaya başladı. Bununla beraber yüzlerce Türk vatandaşı da  bölgede çalışma olanağı buldu. 

Erbil'de Uluslararası Yapı İnşaat ve Belediye Ekipmanları Fuarı adı altında Türkiye'nın katılımı ile gerçekleşen bir fuar düzenlendi. Erbil ile yaşanan olumlu gelişmelere bağlı olarak Türk firmalar fuara çıkarma yaptılar. 

Fuara ülkemizin  Doğu ve Güneydoğu’da faaliyet gösteren...