Erdem Başçı açıklama

Erdem Başçı açıklama

Davos toplantılarında ajansa konuşan Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, faizlerin önümüzdeki dönemde düşebileceğine dikkat çekti. Başçı: “Türkiye için 2015 yılı fırsatları barındıran bir yıl olarak başladı." dedi..

Erdem Başçı: Aşırı borçlanmadan kaçının!

Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, “TL’nin değerindeki bugünkü oynaklıklar önemli değil, bunlar dalgalanmalardır. TL’nin sağlam durmasını asıl belirleyen şey TL varlık arzıdır. Orada da ‘basiretli borçlanma’ diyoruz." dedi...

Erdem Başçı: Tasarrufları arttırarak büyümeyi hedefliyoruz!

Türkiye Ekonomi Kurumu (TEK) tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Ekonomi Konferansında konuşan Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, Türkiye'de büyümeyi sağlamayı hedeflediklerini, çabaların da bu yönde olacağını bildirdi.

ÇYDD'den Seyfi Dursunoğlu'nun mirasına ilişkin açıklama!

Temmuz ayında hayatını kaybeden Seyfi Dursunoğlu, tüm varlığını ÇYDD'ye bağışlamıştı. Geçtiğimiz günlerde Dursunoğlu'nun yeğenleri söz konusu vasiyete itiraz etmiş yasal işlem başlatmıştı. Söz konusu itirazlar sonucunda dernek yetkilerinden açıklama geldi.

Osman Gürün'den Gökova Körfezi’nin imara açılmasına ilişkin açıklama!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Gökova Körfezi’nde sit değişikliği yaparak turizm cennetini imara açmak ve betonlaştırmak istemesine Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'den açıklama geldi.

TOKİ'den Mamak'taki konutlarda yaşanan su sıkıntısıyla ilgili açıklama!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, Ankara Mamak'ta bulunan toplu konut projesi kapsamındaki bazı konutlarda meydana gelen su sıkıntısıyla ilgili açıklama yaptı. 

TOKİ'den Antalya Konyaaltı Arapsuyu'ndaki araziyle ilgili açıklama!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, Antalya Konyaaltı Arapsuyu'nda bulunan araziyle ilgili açıklama yaptı.

CHP'den Türkiye Çevre Ajansı'nı kuran kanun hakkında açıklama!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Türkiye Çevre Ajansının Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi hakkında açıklama yaptı.

Adnan Polat'tan 24 milyonluk vurgunla ilgili açıklama!

Polat Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat,  Air Albania Havayolu’nun ortağı Arnavut işadamı Sinan İdrizi tarafından dolandırılması hakkında açıklama yaptı. Polat, "İş hayatım boyunca ilk kez karşılaştığım bu durum karşısında Türk adaletine konuyu intikal ettirmeye karar verdim" diye konuştu

Zorlu Enerji'den kira sertifikası ihracına ilişkin EPDK başvurusu hakkında açıklama!

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş., kira sertifikası ihracına ilişkin EPDK başvurusu hakkında açıklama yaptı.

TOKİ'den hasarlı yapı iddialarına ilişkin açıklama!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, hasarlı yapı iddialarına ilişkin açıklama yaptı. İşte TOKİ tarafından yapılan o açıklama...

Ordu Büyükşehir'den 'Belde Evleri'yle ilgili açıklama!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Milletvekili Ergün Taşcı'ya akıbetini sorduğu Ordu'daki binayla ilgili Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler'den açıklama geldi.

Cumhurbaşkanı'ndan İmamoğlu'nun mektubuyla ilgili açıklama!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İBB Başkanı İmamoğlu'nun verdiği mektupla ilgili açıklama yaptı. Erdoğan, "Mektubun içeriğinde sizin anlattıklarınızdan daha farklı şeyler var. Bunları benim açıklamama gerek yok" dedi...

Ünlü araştırma şirketinden İstanbul depremi sonrası korkutan açıklama!

Yalova açıklarında meydana gelen, İstanbul ile çevrede bulunan diğer illerde de hissedilen 4.1 büyüklüğündeki depremin ardından deprem tahminlerindeki başarısıyla ünlenen ve deprem kahini olarak anılan Frank Hoogerbeets’e ait Ditrianum şirketinden korkutucu bir açıklama yapıldı.

Altınok Öz'den Kartal'da çöken bina ile ilgili açıklama!

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal'da çöken bina ile ilgili açıklama yaptı. İşte o açıklama...

Çukurova Gayrimenkul’den kamuoyuna önemli açıklama!

Çukurova Gayrimenkul kamuoyuna önemli bir açıklama yaptı. Çukurova Gayrimenkul ''25 yılda 30 lüks konut projesine imza atan Çukurova Gayrimenkul’un, altyapı ve taahhüt işleri firması Çukurova İnşaat ile hiçbir bağlantısı yoktur'' dedi. 

Erdem Başçı açıklama Haberi

Erdem Başçı açıklama

Faiz oranında yaptığı 50 baz puanlık indirimin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve hükümet kanadı tarafından yeterli görülmemesi sonrası katıldığı Davos toplantılarında ajansa konuşan Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, faizlerin önümüzdeki dönemde düşebileceğine dikkat çekti.


“Türkiye için 2015 yılı fırsatları barındıran bir yıl olarak başladı. 2015 yılında Türkiye için güçlü ve dengeli bir büyüme döneminin başlangıç yılı olacak nitelikte gelişmeler var” diyen Başçı, “Türkiye için dünyanın tam tersine, güçlü ve dengeli bir büyüme sürecinin, belki de yıllar sürecek bir sağlıklı bir büyüme sürecinin başlangıç yılı olma ihtimali var” diye konuştu.

Erdem Başçı, “TL faizlerinin gelecekte izleyeceği muhtemel seyirle ilgili detayları ise önümüzdeki hafta kamuoyu ile paylaşacağım” dedi.

Önümüzdeki dönemde enflasyonun ve reel faizlerin düşmeye devam etmesinin kuvvetle muhtemel olduğuna işaret eden Başçı, “İhracatçılarımıza düşük...