Erdem Başçı faiz düşüş

Erdem Başçı faiz düşüş

Davos toplantılarında ajansa konuşan Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, faizlerin önümüzdeki dönemde düşebileceğine dikkat çekti. Başçı: “Türkiye için 2015 yılı fırsatları barındıran bir yıl olarak başladı." dedi..

Konut kredisi faiz oranları yeni haftaya nasıl başladı? 

Konut kredisinde bahar fırsatlarının başlamasıyla bankaların faiz yarışı kızıştı. Peki, konut kredisinde faiz oranları yeni haftaya nasıl başladı? İşte güncel faiz oranları...

Borcu olana güzel haber! Zamanında başvurun faiz ve cezalar silinsin!

Yaklaşık 10 milyon vatandaş başvurusunu yaparak borcunu yapılandırdı. Borçların faiz ve cezaları silindi. Peşin ödemeyi tercih edenler için enflasyon farkının da yüzde 90'ının üstü çizildi.

Konut kredisi faiz oranları yeni haftaya nasıl başladı?

Konut kredisi faiz oranları Şubat ayının son haftasına nasıl başladı? İşte bankaların güncel konut kredisi faiz oranları...

Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'dan faiz açıklaması!

Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal, "Faiz indirimini uzun süre gündemimize almamız mümkün görünmüyor" ifadelerini kullandı.

Konut kredisi faiz oranları Ekim'in son haftasına nasıl başladı?

Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar konut kredisi faiz oranlarını araştırıyor. Konut kredisi faizleri Ağustos ayında yükselişe geçti. Peki konut kredi faiz oranları Ekim'in son haftasına nasıl başladı? İşte detaylar...

Konut kredi faiz oranları Ağustos'un son haftasına nasıl başladı?

İhtiyaç - taşıt - konut kredisi faiz oranlarındaki düşüşle beraber otomobil ve konut satışlarında adeta bir patlama yaşandı. Peki konut kredi faiz oranları Ağustos'un son haftasına nasıl başladı?

Düşük faiz oranlı konut kredisine nasıl başvurulur?

24 ay geri ödemesiz ve 180 ay vade fırsatı ile sunulan krediler vatandaşları konut alımlarında harekete geçirdi. Konut satın almayı düşünenler için uygun faiz oranları oldukça iyi imkanlar yarattı. Peki düşük faiz oranlı konut kredisine nasıl başvurulur?

Konut kredisi faiz oranları Temmuz 2020'ye nasıl başladı?

Kamu bankaları (Ziraat, Halkbank, Vakıfbank) tarafından başlatılan Cumhuriyet tarihinin en düşük faizli kredi destek paketi sonrasında konut satışları patladı. Peki konut kredisi faiz oranlarında son durum ne oldu?

0,64 faiz oranlı konut kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, ekonomik anlamda sıkıntıları da beraberinde getirirken, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan yeni paket, hem konut hem de otomobil piyasasını hareketlendirdi.  Peki 0,64 faiz oranlı konut kredisi başvurusu nasıl yapılır?

G Marin'de 0,64 faiz oranı ve 155 bin TL'den başlayan fırsatla ev sahibi olma fırsatı!

Mar Yapı’nın Bayramoğlu’na yeni bir soluk kazandıran ve yaşamın başladığı ‘G Marin Managed by Divan’ projesinde, 0,64 faiz oranı ve 12 ay sonra ödemeli sınırlı sayıdaki son daireler, 155 bin TL fiyatlarla ve dubleks dairelere de 260 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

0.64 faiz oranlı konut kredisine nasıl başvurulur?

Ev sahibi olmanın hayalini kuran vatandaşlar, koronavirüs salgını ile birlikte yürülüğe konulan düşük faizli konut kredisine ilişkin ayrıntıları merak ediyor. 0.64 faiz oranlı konut kredisine nasıl başvurulur? İşte 0.64 faizli konut kredisiyle ilgili detaylar...

Konut kredi faiz oranları 2020’ye nasıl başladı?

Bankaların konut kredisi faiz oranları 2019’un son çeyreğinde sert düşüş gerçekleştirdikten sonra yeni yıla son yılların en düşük seviyesinde başladı. Kredi faiz oranlarında son durum ne oldu?

Konut kredi faiz oranları 2019 Aralık'a nasıl başladı?

Konut kredisi faiz oranları düşmeye devam ediyor. Kasım ayında art arda gelen faiz indirimlerinden sonra Aralık başında konut kredisi faiz oranlarında son durum ne oldu?

Erdem Başçı faiz düşüş Haberi

Erdem Başçı faiz düşüş

Faiz oranında yaptığı 50 baz puanlık indirimin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve hükümet kanadı tarafından yeterli görülmemesi sonrası katıldığı Davos toplantılarında ajansa konuşan Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, faizlerin önümüzdeki dönemde düşebileceğine dikkat çekti.


“Türkiye için 2015 yılı fırsatları barındıran bir yıl olarak başladı. 2015 yılında Türkiye için güçlü ve dengeli bir büyüme döneminin başlangıç yılı olacak nitelikte gelişmeler var” diyen Başçı, “Türkiye için dünyanın tam tersine, güçlü ve dengeli bir büyüme sürecinin, belki de yıllar sürecek bir sağlıklı bir büyüme sürecinin başlangıç yılı olma ihtimali var” diye konuştu.

Erdem Başçı, “TL faizlerinin gelecekte izleyeceği muhtemel seyirle ilgili detayları ise önümüzdeki hafta kamuoyu ile paylaşacağım” dedi.

Önümüzdeki dönemde enflasyonun ve reel faizlerin düşmeye devam etmesinin kuvvetle muhtemel olduğuna işaret eden Başçı, “İhracatçılarımıza düşük...