Erdem Başçı kimdir

Erdem Başçı kimdir

Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, 2015 yılı sonunda enflasyonun orta noktası yüzde 6,9 olmak üzere yüzde 6 ile yüzde 7,8 aralığında gerçekleşeceğini tahmin ettiklerini bildirdi.

İstanbul'da konut fiyatlarında reel artış yok!

Merkez Bankası Erdem Başçı yılın ikinci enflasyon raporunu açıkladı. Başçı, yıl sonu enflasyon tahminlerini önemli ölçüde yukarı çektiklerini açıkladı. Başçı, dün açıklanan İstanbul'da konut fiyatlarındaki yüzde 30'luk artışla ilgili de konuştu.

Türkiye'de enflasyonu kredi ve para arzı etkiliyor!

Merkez Bankası Başkanı ( TCMB ) Başkanı Erdem Başçı, kredi ve para arzının Türkiye ’de enflasyonu etkileyen en önemli kalemler olduğunu söyledi.

Merkez Bankası enflasyon tahminini düşürdü!

Erdem Başçı, "Enflasyonun, yüzde 70 olasılıkla, 2015 yılı sonunda yüzde 4,1 ile yüzde 6,9 aralığında (orta noktası yüzde 5,5), 2016 yılı sonunda ise yüzde 3,2 ile yüzde 6,8 aralığında gerçekleşeceği tahmin edilmektedir." dedi.

Faizler önümüzdeki dönemde düşebilir!

Davos toplantılarında ajansa konuşan Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, faizlerin önümüzdeki dönemde düşebileceğine dikkat çekti. Başçı: “Türkiye için 2015 yılı fırsatları barındıran bir yıl olarak başladı." dedi..

Erdem Başçı: Elimizdeki araçları gerektiği yerde kullanıyoruz!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ( TCMB ) Başkanı Erdem Başçı, " Elimizdeki bütün araçları gerektiği kadar gerektiği yerde kullanıyoruz. Amacımız zaten enflasyonu düşürmek " dedi.

Erdem Başçı: Aşırı borçlanmadan kaçının!

Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, “TL’nin değerindeki bugünkü oynaklıklar önemli değil, bunlar dalgalanmalardır. TL’nin sağlam durmasını asıl belirleyen şey TL varlık arzıdır. Orada da ‘basiretli borçlanma’ diyoruz." dedi...

Erdem Başçı: Enflasyonu yüzde 5'e düşürmek için çabalamalıyız!

Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, "Petrol fiyatlarından enflasyonu düşürücü bir etki gelecek, bunu fırsat bilip enflasyonu yüzde 5'e düşürmek için çaba sarf etmemiz gerekiyor" dedi.

Erdem Başçı: Yapısal dönüşümle büyüme artacak!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Erdem Başçı'nın, Bakanlar Kurulu toplantısında yaptığı açıklamada yapısal dönüşüm programının uygulamaya geçmesiyle Türkiye'nin büyüme potansiyelinin kademeli olarak artacağını ifade etti

Erdem Başçı: Risk primi tarihin en düşük seviyesinde!

Risk primi tarihin en düşük seviyesinde. Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, "Kamudaki basiretli borçlanma sonucunda Türkiye'nin risk primi tarihinin en düşük seviyelerine yakın seyretmektedir" dedi.

Erdem Başçı: Merkez Bankası'nın yılsonu enflasyon tahmini yüzde 8.9!

Merkez Bankası, yüzde 7.6 olan yılsonu enflasyon tahminini yüzde 8.9'a çıkarıd. Bu arada Hükümetin OVP'de belirlediği enflasyon öngörüsü yüzde 9,4 düzeyinde yer alıyor.

Erdem Başçı 2015 yılı enflasyon öngörülerini açıkladı!

TCMB Başkanı Erdem Başçı, 2015 yılında enflasyonun, orta noktası yüzde 6,1 olmak üzere yüzde 4,6 ile yüzde 7,6 aralığında gerçekleşeceğini öngördüklerini bildirdi.

Erdem Başçı: Tasarrufları arttırarak büyümeyi hedefliyoruz!

Türkiye Ekonomi Kurumu (TEK) tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Ekonomi Konferansında konuşan Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, Türkiye'de büyümeyi sağlamayı hedeflediklerini, çabaların da bu yönde olacağını bildirdi.

Erdem Başçı: Enflasyon beklentilerini aşağı çekmek birinci önceliğimiz!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Erdem Başçı yaptığı açıklamada " Enflasyon beklentilerini aşağı çekmek birinci önceliğimiz. Bu, uzun vadeli faizlerin azalmasına yol açacak " dedi.

Erdem Başçı: Yıl sonu enflasyon beklentisi yüzde 7,6!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Erdem Başçı, enflasyonun yıl sonunda yüzde 70 ihtimalle orta noktası yüzde 7,6 olmak üzere yüzde 6,7 ile yüzde 8,5 aralığında gerçekleşeceğini tahmin ettiklerini bildirdi.

Arzu Erdem kimdir? 

İş GYO Yönetim Kurulu Üyesi Arzu Erdem kimdir? Arzu Erdem, daha önce hangi görevlerde bulunmuştur? İşte Arzu Erdem'in biyografisi...

Dursun Baştürk kimdir? 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığında açık bulunan başkan yardımcılığı görevine getirilen Dursun Baştürk kimdir? Dursun Baştürk hangi işlerde görev aldı?

Özlem Bağdatlı kimdir?

TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Özlem Bağdatlı kimdir? Özlem Bağdatlı daha önce hangi şirketlerde görev yaptı? İşte Özlem Bağdatlı'nın biyografisi;

Dursun Baştürk kimdir?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Başkan Yardımcısı Dursun Baştürk kimdir? Dursun Baştürk daha önde nerelerde çalıştı, hangi görevleri yürüttü;

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem'in villasına inceleme! 

Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem'in, imar barışı öncesinde imar izni olmayan 1700 metrekare arsa üzerine 7 milyon TL'ye villa yaptırdığı iddialarıyla ilgili AKP İlçe Başkanı Ufuk Ay, açıklama yaptı.

Türkiye Seramik Federasyonu Başkanı Erdem Çenesiz oldu!

Türkiye Seramik Federasyonu Olağan Genel Kurulu'nun, bu yıl 9'uncusu düzenlendi. Kurulda Türkiye Seramik Federasyonu Başkanı olarak Erdem Çenesiz seçildi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu kimdir?

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçil Ekrem İmamoğlu kimdir? Ekrem İmamoğlu bugüne kadar hangi işlere imza attı? İşte Ekrem İmamoğlu'nun biyografisi...

Şükrü Başdeğirmen kimdir?

Şükrü Başdeğirmen, 2019 yerel seçimlerinde Ak Parti Isparta Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı. Peki, Şükrü Başdeğirmen kimdir? Şükrü Başdeğirmen, bugüne kadar hangi işlere imza attı?

Şafak Başa kimdir?

Şafak Başa'nın 2019 yerel seçimlerinde CHP'den Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterilmesi bekleniyor. Peki, Şafak Başa kimdir?

Cemalettin Başsoy kimdir?

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, 2019 yerel seçimlerinde de AKP'nin Erzincan Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. Peki, Cemalettin Başsoy kimdir?

Mina Başaran kimdir?

Mina Başaran, İran'ın başkenti Tahran'ın güneyinde düşen Başaran Holding'e ait uçakta hayatını kaybetti. Peki, Mina Başaran kimdir?

Başakşehir Şehit Erdem Özçelik Stadı açıldı!

Profesyonel ligde 2 futbol sahasına sahip Başakşehir’de bir stadyum da amatörler kulüpler için inşa edildi. Başakşehir Şehit Erdem Özçelik Stadı oynanan ilk futbol turnuvası ile açıldı.

Evrim Kırmızıtaş Başaran kimdir?

Evrim Kırmızıtaş Başaran gayrimenkul satışında dünya şampiyonu oldu. Peki, Evrim Kırmızıtaş Başaran kimdir? Evrim Kırmızıtaş Başaran, hangi işlere imza attı?

Erdem Başçı kimdir Haberi

Erdem Başçı kimdir

Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, 2015 yılı sonunda enflasyonun orta noktası yüzde 6,9 olmak üzere yüzde 6 ile yüzde 7,8 aralığında gerçekleşeceğini tahmin ettiklerini bildirdi. Başçı, 2016 yılı sonunda da enflasyonun orta noktası yüzde 5,5 olmak üzere yüzde 3,7 ile yüzde 7,3 aralığında olacağını tahmin ettiklerini...