Erhan Boysanoğlu kim

Erhan Boysanoğlu kim

Türkiye Müteahhitler Birliği Yüksek Danışma Kurulu üyesi ve MESA Mesken Sanayii A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu kimdir? İşte Erhan Boysanoğlu'nun eğitim ve iş hayatı...

Devlet ucuz arsa üretmeli!

Yeni konut talebindeki potansiyele ulaşmadaki engeli ve çözüm formülünü veren Boysanoğlu, “Konut ihtiyacı olan ailelerin büyük bir bölümünün bu konutlara sahip olma imkânı çok düşük. Türkiye’de gerçek konut ihtiyacı olan kitleye ulaşmanın tek yolu devletin ucuz arsa üretmesidir." dedi.

İnşaat sektöründe krize yakalanmak imkansız!

MESA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, inşaat sektöründe krize yakalanmamanın imkansız olduğunu belirtirken "MESA olarak en büyük güvencemiz markamız. İyi yerde, doğru işi yapan bir grubuz" dedi.

Erhan Boysanoğlu: TÜİK’in konut satış verileri doğru değil!

Mesa’nın patronu Erhan Boysanoğlu, ülkede istatistiklerin doğru olmadığına dikkat çekerek, “Ankara’da yılda 40-50 bin konut ancak satılıyor.” ifadelerini kullandı.

Erhan Boysanoğlu: İhaleler konut fiyatlarını yükseltecek!

Emlak Konut GYO ihalelerinde ortaya çıkan rakamlar gayrimenkul sektöründe dengeleri bozdu. “İhaleler bize normal gelmiyor” diyen Erhan Boysanoğlu, konut fiyatlarının yükseleceğini söyledi.

Konutta balonu arsa fiyatları şişiriyor!

Erhan Boysanoğlu, "Polonya'da yap-sat modeli ile başladığımız 350 konutluk projede arsa maliyeti yüzde 18. Amerika'da ve Avrupa'da arsa maliyeti ortalaması yüzde 25. İstanbul'da yüzde 50'lileri aşmış durumda." dedi.

Erhan Boysanoğlu: Konut balonunu arsa fiyatları şişiriyor!

İnşaatçıların yarıya yakını, konut fiyatlarında balon riski doğduğunu düşünüyor. Konut üreticisi Mesa Mesken’in Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu’na göre konuttaki balonu, geometrik artan arsa fiyatları şişiriyor.

Erhan Boysanoğlu: İhtiyaca göre ev yapılmıyor!

Ankara Ticaret Odası'nın yayın organı Ekonomik Denge Dergisi'ne konuşan MESA Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, 'konutta balon riski var mı' tartışmasını değerlendirdi. Boysanoğlu, hâlâ ciddi bir konut ihtiyacı olduğunu belirtti.

Temsa'daki kriz Mesa'yı etkiledi mi?

Ünver Ailesi 2017'de Mesa'nın çoğunluk hisselerini almıştı. Yönetim, firmanın kurucuları olan Erhan Boysanoğlu ve ailesinde Yapı Kredi ile Garanti, verdikleri krediye karşılık Mesa'daki Ünver Ailesi'ne ait hisselere tedbir koydurmak istemiş. Bu operasyon Mesa'da işleri kilitlemiş...

Gayrimenkulde duraklama devri bitti!

Mesa Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, inşaat sektöründe 2018 yılının son çeyreğinde başlayan daralma sürecinin geride kaldığını belirtti...

Gayrimenkul sektöründeki müteahhit sayısı azalmalı!

MESA Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu yaptığı açıklamada, gayrimenkul sektörünün gelecek hedeflerine ulaşması için müteahhit sayısının azalması gerektiğine dikkati çekerek,

MESA Holding, 2019'u yaklaşık 1,5 milyar TL ciro ile kapattı!

MESA Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu yaptığı açıklamada, MESA Holding olarak yaklaşık 1,5 milyar TL ciro ile geçen yılı kapattıklarını söyledi.

Gayrimenkulde bütünleşik yaşam alanları tercih ediliyor!

Mesa Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, insanların gayrimenkullerde iyi tasarlanmış, konforlu, altyapısı hazır, geleceğin ihtiyaçlarını dikkate alan, bütünleşik yaşam alanları talep ettiğini söyledi....

Erhan Boysanoğlu: Ev almanın tam zamanı!

Mesa Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, ekonomideki normalleşme ve faizlerdeki indirimlerin etkisiyle inşaat sektörünün yeniden canlandığını söyledi.

Faiz indirimi sürerse sektör rahatlayabilir!

İnşaat sektörünün yarım asırlık markası Mesa, yaşanan daralmaya rağmen projelerini sürdürüyor. Mesa Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, düşen faizler nedeniyle gayrimenkulün mevduata göre daha iyi getiri potansiyeli taşıdığını savunuyor...

Ev doğru yere yapılmalı!

İnşaat sektöründe 50. yılını kutlayan MESA’nın yönetim Kurulu başkanı Erhan Boysanoğlu, konut sektörüyle ilgili bazı değerlendirmeler yaptı. 

Türkiye'de 600 binin üzerinde konut stoku var!

Mesa Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, Türkiye'de konut stokunun 600 binin biraz üzerinde olduğunu söyledi...

Konut ihtiyacına özel faiz gelmeli!

Mesa Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu yaptığı açıklamada, "Konut kredisi faizleri müşteriyi olumsuz etkiliyor. Konut ihtiyacına özel faiz gelmeli." dedi.

Mesa Orman Çubuklu’nun lansmanı yakında!

Mesa Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, Mesa Orman Çubuklu projesinin lansmanının 2018’de yapılacağını ifade etti.

Mesa, teknolojisi ve deneyimiyle inşaat sektörünü geliştiriyor!

İnşaat sektörünün güçlü bir markası olarak tanınan MESA, 48 yıldır faaliyetlerine devam ediyor. MESA Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, "Konut içinde iletişim için gelişmiş teknolojiyi kullanıyor, diğer akıllı ev teknolojileri için de ideal alt yapıyı sunuyoruz." diyor.

Mesa, Maltepe'deki CarrefourSA arsasını aldı!

2017'de yatırımlarına hız kesmeden devam edecek olan Mesa, Maltepe'deki CarrefourSA arsasını 88 milyon TL'ye aldı. Mesa Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu satın aldıkları arsada konut yapacaklarını söyledi.

Erhan Boysanoğlu kim

Erhan Boysanoğlu kim Erhan Boysanoğlu kim

Erhan Boysanoğlu kimdir?

Erhan Boysanoğlu 1947 yılında Ankara doğumlu. 1994-2001 yılları arasında Mesa Toplu Konut A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev alan Boysanoğlu bugün, MESA Mesken Sanayii A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı.

1970 yılında MESA Mesken Sanayi’de mimar olarak çalışmaya başlayan Erhan Boysanoğlu, 1971 yılında ise ODTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. 

İş hayatına mimar olarak başlayan Erhan Boysanoğlu 1994-2001 yılları arasında Mesa Toplu Konut A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev aldı; İşaat müdürü,  genel müdür yardımcısı ve yönetim kurulu üyeliği şeklinde devam ettirdi.

Türkiye Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu üyeliğini 2002-2006 yılları arasında yapan Boysanoğlu, 2006 yılından itibaren de Türkiye Müteahhitler Birliği Yüksek Danışma Kurulu üyeliğine ve MESA Mesken Sanayii A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığına da devam...