">

esenboğa havalimanı yabancı konuklar köşkü yapılacak

esenboğa havalimanı yabancı konuklar köşkü yapılacak

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ), Esenboğa Havalimanına yeni "Yabancı Konuklar Köşkü" yapımı için ihaleye çıktı

Atatürk Havalimanı'nın kar kaybı bakanlık tarafından ödenecek!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan İstanbul Havalimanı’nın hizmete açılması ile, sözleşme süresi bitmeden kapatılan Atatürk Havalimanı nedeni ile TAV’a “yabancı ortağı bulunduğu” gerekçesi ile kâr kaybının ödeneceğini belirtildi...

Mansur Yavaş’tan Esenboğa metrosu açıklaması!

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde yapılan toplantıda konuşan Mansur Yavaş, Ankara'daki Esenboğa Havalimanı'na şehir merkezinden ulaşımı kolaylaştıracak metro projesi için önemli açıklamalar yaptı.

Boyner İstanbul Havalimanı'nda mağaza açtı!

İstanbul Havalimanı'nın iç hatlar bölümünde yeni mağazasını açan Boyner, kozmetikten aksesuara, çantadan tekstile ve seyahat ürün gruplarına kadar zengin ürün gamı ile hem yerli ve hem de transit geçiş yapan yabancı yolculara hizmet verecek.

İstanbul Havalimanı perakendenin gözdesi oldu!

Cumhuriyet tarihinin en büyük projelerinden biri olan İstanbul Havalimanı, sadece yolcuların değil, perakende mağazalarının da gözdesi olmuş durumda. Simit Sarayı'ndan Gucci'ye pek çok yerli ve yabancı marka havalimanına yatırım yapıyor.

İstanbul Havalimanı yolcuları hayran bıraktı!

İstanbul Havalimanı 148 seferle ilk gününü tamamlandı. 33 saat gibi çok kısa bir sürede gerçekleşen taşınmanın ardından havalimanını kullanan yerli ve yabancı yolcular memnuniyetlerini dile getirdiler.

Esenboğa Havaalanı Metrosu'nun inşaatı başlıyor!

Yenimahalle mitinginde konuşan Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yenimahalle ile Esenboğa Havalimanı arasındaki raylı sistem projesi için inşaat çalışmalarının başlayacağını söyledi.

Mansur Yavaş'tan Siteler esnafına metro sözü!

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Esenboğa Havalimanı metro projesine öncelik vereceğini söyleyerek, Siteler esnafına metro sözü verdi.

Kahramankazan-Esenboğa arası 30 kilometreye düşecek!

Kahramankazan ile Esenboğa Havalimanı arasındaki 70 kilometrelik mesafenin 30 kilometreye düşmesi için proje hazırlandı. Yolun projelendirme çalışmalarının bu yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor.

İstanbul Havalimanı'na lüksün devleri geliyor!

Dünyanın en büyük aktarma merkezlerinden biri olacak İstanbul Havalimanı dev moda markalarını da cezbetmeyi başardı. 59 yabancı markanın yer alacağı alanda Fransız moda markası Christian Dior en büyük mağazalarından birini açmaya hazırlanıyor. 

İstanbul Havalimanı'nda 59 yabancı marka mağaza açacak!

Dünyanın en büyük aktarma merkezlerinden biri olacak İstanbul Havalimanı lüksün devlerini cezbediyor. 59 yabancı marka havalimanı içerisinde mağaza açacak.

Esenboğa'ya raylı hat bir an önce ihale edilecek!

Esenboğa Havalimanı'na yapımı planlanan raylı sistemin ne zaman başlayacağı yönündeki soruya Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özhaseki, "Hattın bir an önce ihale edilip yapılması lazım" yanıtını verdi...

Esenboğa Havalimanı Metrosu için ihaleye çıkılacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İkinci 100 Günlük İcraat Programı kapsamında Ankara'da hayata geçirilecek 7 önemli projeyi açıkladı. Buna göre, Enseboğa Havalimanı Raylı Sistem Bağlantısı için 100 gün içerisinde ihaleye çıkılacak.

İstanbul Havalimanı için dış basında karalama kampanyası!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın katılımıyla 29 Ekim'de açılışı gerçekleştirilen İstanbul Havalimanı'yla ilgili haberlere, yabancı basın organları geniş yer ayırdı...

esenboğa havalimanı yabancı konuklar köşkü yapılacak

esenboğa havalimanı yabancı konuklar köşkü yapılacak esenboğa havalimanı yabancı konuklar köşkü yapılacak

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Esenboğa Havalimanı'na yapılacak yeni "Yabancı Konuklar Köşkü" ihalesinde yapım ihalesine sadece yerli istekliler katılabilecek. Firmaların konsorsiyum olarak katılamayacağı ihale kapsamında 12 Martta firmalardan ön yeterlilik başvuruları alınacak. Ön yeterlik başvurularının değerlendirilmesinin ardından uygun görülen firmalardan mali teklifleri istenecek. İhale ilanına göre, kazanan firma ile sözleşmenin imzalanmasından itibaren beş gün içinde yer teslimi yapılacak. İhalede, işin yapım süresi 400 takvim günü olarak belirlendi.
Yeni "Yabancı Konuklar Köşkü"nün Esenboğa Havalimanı'ndaki CIP salonunun yanına inşa edilmesi planlanıyor.

TRABZON HAVALİMANI APRONU BÜYÜTÜLECEK
Öte yandan, DHMİ Genel Müdürlüğü, Trabzon Havalimanı apronunun büyütülmesi ve Van Ferit Melen Havaalanı terminal binasına "aks" ilave edilmesi işleri için ayrı ayrı ihaleye çıktı. Firmaların konsorsiyum olarak katılamayacağı "Trabzon Havalimanı Apron Büyütülmesi" ve "Van Ferit Melen Havaalanı Terminal...