esenyurt konut mağdurları

esenyurt konut mağdurları

CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, Esenyurt'ta konut satış vaadiyle dolandırıldığı ileri sürülen vatandaşlarla bir araya geldi...

Konut mağdurlarından Murat Kurum'a çağrı! 

İstanbul'daki yaklaşık 100 bin konut mağduru Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan destek istedi. Dün akşam 'twitter'de saat 20:00'de buluşan ve yüzlerce twit atan konut mağdurları, seçim öncesinde verilen sözlerin tutulmasını istediklerini yazdı...

Esenyurt'taki yeni konut projeleri mağdurlara çare olacak mı?

Esenyurt'ta devam eden konut mağduriyetinin yeni projelerle çözülmesi bekleniyor. İnşaat firmaları yaklaşık 2 bin konut mağduru ile yeniden anlaşmak istiyor.

Esenyurt konut mağdurlarına müjde!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Esenyurt'ta "tamamlanmayan konut projeleri "mağdurlarıyla bir araya geldi. Bakan Kurum "Vatandaşımızın mağduriyetini giderecek olan çalışmayı yine vatandaşımızla omuz omuza yapmak istiyoruz.'' dedi.

Esenyurt mağdurlarından eylem!

Esenyurt’ta yer alan bir inşaat projesinden satın aldıkları evlerin inşaatının durdurulmasından dolayı mağdur olduklarını belirten bir grup kişi eylem yaptı. 

Konut mağdurlarından tabutlu eylem!

Esenyurt'ta 3200 dairelik siteden 10 yıl önce daire alan vatandaşlar şirket TMSF yönetimine geçince dairelerini teslim alamadılar. Mağdurlar siteye tabutla gelip seslerini duyurmak istedi. 

Ev almak için gittikleri emlakçı dolandırdı!

Esenyurt'ta ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar, emlakçı tarafından dolandırıldıklarını iddia ederek savcılığa başvuru yaptı...

Esenyurt konut mağdurları eylem yaptı!

Ev almak için başvurdukları bazı inşaat firmaları tarafından mağdur edildiklerini belirten bir grup vatandaş, inşaat firmaları hakkındaki davaların görüldüğü Bakırköy Adliyesi önünde bir araya geldi.

Esenyurt konut mağdurları 7 Ağustos'ta toplanıyor!

Aralarında Fi Yapı, Osmanlı İnşaat, Bulut İnşaat, Uluhan Grup, Saylan İnşaat ve Makrom Yapı mağdurlarının yer aldığı grup 7 Ağustos'ta Esenyurt Belediyesi önünde toplanacak.

Esenyurt konut mağdurları eylem yaptı!

Esenyurt'ta 2010 yılında mağdur edilen vatandaşlar birleşti ve bugün eylem yaptı. Eylemde engelli kontenjanında ev alan Tuncay K. isimli bir kişi inşaatın en üst katına çıkarak sesini duyurmaya çalıştı.

Esenyurt konut mağdurları 18 Haziran'da protesto yapacak!

Esenyurt konut mağdurları birleşti. Birleşen konut mağdurları 18 Haziran Pazar günü protesto yapacak.

Esenyurt'ta maketten satışa tepki geldi!

İstanbul Esenyurt'ta 2011 yılında yılında ev ve dükkan satın alan ancak parayı ödedikleri halde tapularını alamayan 1024 mağdur duruma tepki gösterdi.

Esenyurt'ta konut mağdurlarından tabutlu protesto!

Esenyurt’ta bir grup vatandaş, 5 yıl önce konut projesi için kişi başına 70 ila 200 bin lira ödedikleri 2 inşaat firmasını, kendilerini dolandırdığı gerekçesiyle toprağa tabut gömerek protesto etti.

Esenyurt'ta konut mağdurları bitmiyor!

Aralarında 150’yi aşkın pilotunun da olduğu yüzlerce aile 4 yıl önce bir konut projesinden ev aldı. Esenyurt’ta yapılması planlanan proje için 80 milyon liraya aşkın para toplandı. 24 ayda teslim edilmesi gereken evlerin temeli dahi atılmadı.

Esenyurt konut mağdurlarıyla ilgili en kapsamlı soruşturma tamamlandı!

İSTANBUL Esenyurt’ta, teslim edilmeyen konutlar ile ilgili yürütülen soruşturmalardan en büyüğü tamamlandı. 263 kişi ve kurumun mağdur olarak yer aldığı davada, 30 kişi sanık olarak yargılanacak.

Esenyurt'ta konut inşası için derenin yatağı değiştirildi!

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Esenyurt’ta bir kişinin yaşamını yitirdiği olay için “Konut olsun diye dere yatağı yönünün değiştirildiği yerler var. Esenyurt’ta çarpık kentleşme nirvanaya ulaşmış'' diye konuştu.

Akif Hamzaçebi maketten konut satışı mağdurları için araştırma önergesine destek istedi!

CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, maketten konut satışı mağdurları için araştırma önergesine destek istedi...

Esenyurt'ta bodrum katlarının konut olarak kullanılmasına izin verilmeyecek!

Dün İstanbul'da yaşanan sağanak yağıştan en çok etkilenen ilçe Esenyurt oldu. Bölgede incelemelerde bulunan Vali Ali Yerlikaya, "1272. Sokak'ta bodrum katlarının konut olarak kullanılmasına müsaade etmeyeceğiz" dedi...

Konut mağdurları Esenyurt'ta eylem yaptı!

CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, Esenyurt'ta konut satış vaadiyle dolandırılan konut mağdurlarıyla bir araya geldi.

Akif Hamzaçebi, Esenyurt'ta konut mağdurlarıyla bir araya geldi! 

CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, Esenyurt'ta konut satış vaadiyle dolandırıldığı ileri sürülen vatandaşlarla bir araya geldi...

Konut mağdurları yarın Esenyurt'ta toplanıyor!

Türkiye'de ev alma hayaliyle kredi çekip borca giren çok sayıda kişi yarın Esenyurt'taki Innovia 4 projesinin inşaat alanında toplanacak.

Konut mağdurları CHP Esenyurt İlçe Başkanlığı'nda!

Esenyurt Konut Mağdurları platformu üyeleri, CHP Esenyurt İlçe Başkanlığı'nda, CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi ve Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Bozkurt bir araya geldi.

Konut mağdurları mecliste!

Ev sahibi olmak isterken dert sahibi olan konut mağdurları Ankara'ya giderek seslerini TBMM'de duyurmaya çalıştı...

Konut mağdurları Ankara'ya gidiyor!

Konut alma hayaliyle alın teri dökerek biriktirdikleri paraları firmalara kaptıran binlerce konut mağduru Ankara’ya gidiyor. Mağdurlar kurulan komisyona destek vermek için Tüm Parti Genel başkanları, Adalet Komisyonu ve Alt Komisyon üyeleri ile görüşecek.

Esenyurt'ta 2019 Eylül'de 3 bin 167 konut satıldı!

TÜİK tarafından açıklanan 2019 Eylül'de Konut Satış İstatistikleri'ne göre, Esenyurt'ta 2019 Eylül'de 3 bin 167 konut satıldı...

CHP’li vekilden konut mağdurları için araştırma komisyonu teklifi!

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, konut sektöründe yaşanan krizle beraber oluşan konut mağdurlarının taleplerini Meclis’e taşıdı.

Konut satışında şampiyon Esenyurt ve Kepez!

Türkiye'de 2019 yılının 8 ayında en çok konut satılan ilçe, 18 bin 976 adetle İstanbul Esenyurt oldu. Esenyurt'u, 11 bin 510 adetle Antalya Kepez ve 10 bin 651 adetle Ankara Keçiören takip edti...

Esenyurt'ta 2019 Ağustos'ta 2 bin 440 konut satıldı!

TÜİK tarafından açık açıklanan 2019 Ağustos Konut Satış İstatistikleri'ne göre, Esenyurt'ta 2019 Ağustos'ta 2 bin 440 konut satıldı...

esenyurt konut mağdurları

esenyurt konut mağdurları esenyurt konut mağdurları

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Akif Hamzaçebi, bugün Esenyurt'ta konut mağdurlarıyla bir araya geldi. 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, Esenyurt'ta konut satış vaadiyle dolandırıldığı ileri sürülen vatandaşlarla görüştü. 

Yeşilkent Mahallesi'ndeki inşaat alanı yakınında toplanan vatandaşlar, "Evlerimiz çürüyor. Bunlar milli servet, devletten yardım talep ediyoruz" şeklinde pankart açtı.

Konut mağdurları yarın Esenyurt'ta...