Ev fiyatları arttı mı

Ev fiyatları arttı mı

Ev fiyatlarında konut kredisi paketi fırsatçılığı anında başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın düşük faizli konut kredisi uygulamasını açıklamasından sonra, bazı konutların fiyatları fırladı.

En değerli ilçeler belli oldu! O ilçede fiyatlar yüzde 175 arttı!

Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksa tarafından Türkiye'nin en değerli ilk 10 ilçesi açıklandı. İşte o liste ve fiyat değişimleri...

Ege Bölgesi'nde yüzde 154 arttı! Ev alacaklar dikkat! Deprem ve pandemi...

Ege Bölgesi'nde konut fiyatlarının yüzde 154'lere varan oranlarda yükseldiğinin altını çizen Endeksa Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Görkem Öğüt, gayrimenkul fiyatlarıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Konut fiyatları rekora koşuyor: Rakamlar dolar ve altınla yarışıyor!

Habertürk Gazetesi köşe yazarı Abdurrahman Yıldırım, bugünkü köşesinde konut fiyatlarındaki artışı kaleme aldı. İşte Abdurrahman Yıldırım'ın 'Konut fiyatları dolar ve altınla yarışıyor' başlıklı yazısı...

Konut fiyatlarında yeni yıl depremi! Rakamlar katlandı!

2022'nin ilk ayı Ocak'ta Türkiye'de 88 bin 306 tane konutun satışının yapıldığı açıklandı. Ocak 2022'de satılan konutlarda rakamların, Aralık 2021'le kıyaslandığında yüzde 61 düştüğü, 2021 Ocak'a göreyse yüzde 25 arttığı görüldü. 

Satılık ve kiralık ev fiyatlarında hangi iller lider oldu?

Emlakjet verilerine göre 2021'de Türkiye’de satılık ev fiyatları ortalama yüzde 97 yükselirken, kiralık ev fiyatlarındaki yükseliş ise ortalama yüzde 83 olarak kaydedildi. 2021'de satılık evlerin en çok değer kazandığı şehirler arasında Aydın yüzde 156’lık artış ile birinci sırada oldu.

Konut fiyatlarındaki artış neden durdurulamıyor?

Kocaeli Müteahhitler Birliği Başkanı ve İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Keleş, inşaat sektörüyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Konut fiyatlarına değinen Keleş, uygun fiyatlı konuta erişiminin imkânsız hale gelmesini tartıştıklarını belirtti...

Ev alım satımlarında fiyat krizi!

Habertürk Gazetesi köşe yazarı Nagehan Alçı, bugünkü köşesinde hızla artan ev fiyatlarını kaleme aldı. İşte Nagehan Alçı'nın o yazısı...

Konut fiyatları bir yılda yüzde 40 arttı!

Habertürk Gazetesi köşe yazarı Abdurrahman Yıldırım, bugünkü köşesinde konut fiyatlarını ve konut sektörünü kaleme aldı. İşte Abdurrahman Yıldırım'ın o yazısı...

Konut kredisi faiz oranları düştü, fiyatlar tavan yaptı!

Dolardaki artış ve kredi oranlarının düşmesi bazı ev sahipleri için fırsat kapısı oldu. Son iki ay içerisinde satılık konut fiyatları yüzde 50 arttı. 

Konutta faizler düştü, fiyatlar katlandı!

Ekonomist Zafer Özcivan, Dünya Gazetesi'ndeki köşesinde konut sektöründeki son durumu ve sektörün zamlardan nasıl etkilendiğini kaleme aldı. İşte Zafer Özcivan'ın 'Döviz kurları ve piyasalar' başlıklı yazısı...

Türkiye konut fiyat artışında ikinci sırada!

Uluslararası Para Fonu (IMF) dünyada ev fiyatlarının en çok yükseldiği ve en fazla düştüğü ülkeleri açıkladı. 58 ülkeyi kapsayan rapora göre, Türkiye yüzde 14.9’luk yükselişle ikinci sırada yer aldı.

Faizler düştü, konut fiyatları arttı!

Konut kredisi faizleri düştü fakat bu defa ev fiyatları yüzde 10-20 oranında yükseldi. Sektör temsilcileri konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunurken, ev sahiplerinin faiz indirimini fırsata çevirdiğini, fiyatlar yükseldikçe konut kredisi faizlerindeki indirimin avantajının kalmadığını belirtti.

Ev fiyatlarında hangi il şampiyon oldu?

Habertürk Gazetesi köşe yazarı Abdurrahman Yıldırım bugünkü köşesinde konut fiyatlarını kaleme aldı. İşte Abdurrahman Yıldırım'ın 'Muğla ve Antalya konut fiyat artışı yüzde 100’ü geçti' başlıklı yazısı...

Satılık ve kiralık ev fiyatlarına Kovid-19 dopingi!

Türkiye'de ev satış fiyatlarında senelik değer artışı yüzde 29,7, kiralardaki değer artışı ise yüzde 16,7 olarak gerçekleşti. Satılık ve kiralık ev fiyatları koronavirüs salgınıyla uçtu.

Türkiye konut fiyat artışında zirvede! Hangi ülkede ev fiyatları ne kadar arttı?

Knight Frank tarafından yapılan araştırmada, 2021'in son çeyreğinde ev fiyatlarının en çok arttığı ülkeler açıklandı. Türkiye, zirveye yerleşti...

Ev sahibi olmak isteyenler dikkat! Ev fiyatları düşecek mi? Konut ödemeleri kaç yıla çıktı?

Türkiye çapında ev fiyatları bir yılda 2 kat arttı. Yıllık olarak yüzde 100'e yakın artışla rekor kırdı. BBC Türkçe'ye açıklama yapan sektör temsilcileri ise bazı bölgelerde ev fiyatlarının 3 kat arttığını, ilk kez konut fiyatlarındaki artışın dolar kurundaki artışın önüne geçtiğini kaydediyor.

Kanada'da ev fiyatları rekora koşuyor! Fiyatlar yüzde 44 arttı!

Kanada'da ev almak neredeyse hayal olmuş durumda. Ülkede, ev fiyatları Şubat 2022'de, önceki seneye göre yüzde 20 arttı ve 647 bin dolar oldu. Bazı yerlerde yükselişler yüzde 44'ü gördü...

Türk halkı ev fiyatlarının şokunu yaşarken dünya piyasasından gelen haber herkesi buz kestirdi

Türkiye'de ev fiyatlarının neredeyse 3'e katlanmasının ardından dünya piyasasından gelen haberler de sektördeki durumu ortaya koydu. Nationwide Building Society'in verilerine göre Britanya'da konut fiyatları 1 yılda yüzde 14,3 arttı. Bu rakamın 2004 yılından beri bir ilk olduğu ifade edildi.

Yazlık bölgelerde satılık ev fiyatları en çok hangi ilçelerde arttı?

Gayrimenkul sektörünün nabzını tutan hepsiemlak, son 1 senede yazlık yerlere olan talebi rakamsal bilgilerle gözler önüne serdi. Açıklanan bilgilere göre, yazlık alanlardaki satılık ev fiyatlarının son 1 senede yüzde 100’den fazla yükseldiği ortaya çıktı.

Ev fiyatları düşecek mi? İnşaat maliyetleri rekor kırdı!

İnşaat maliyetlerindeki yükseliş rekora imza attı. Hem maliyetler, hem de arz sorunu sebebiyle ev fiyatlarının arttığına vurgu yapan sektör temsilcileri, artık fiyatlarda gerilemenin mümkün olmadığına dikkat çekti.

Avrupa'da ev fiyatları artıyor!

Avrupa Birliği'nde (AB) konut fiyatları 2021'in üçüncü çeyreğinde 2020'nin aynı dönemine göre yüzde 9,2 oranında yükseldi. Peki ev fiyatları en çok nerelerde arttı?

İstanbul'da ev fiyatları yüzde 10 arttı!

Kamu bankaları tarafından başlatılan düşük faizli konut kredisi kampanyasının ardından konut fiyatları arttı. İstanbul'da ev fiyatları yüzde 5 ila yüzde 10 arasında zamlandı. İstanbul Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Nizamettin Aşa, faiz indiriminin müteahhitlere yaradığını belirtti.

Rusya'da ev fiyatları arttı mı?

Rusya'da emlak sektörü hareketli seyrediyor. Ucuz kredilerin ardından sektörde talep patlaması yaşandı. Peki Rusya'da ev fiyatları ne kadar oldu?

İstanbul'da Ağustos 2021'de ev fiyatları yüzde yüzde 37.7 arttı!

İstanbul'da 2021 Ağustos itibariyle yeni ev fiyatları 2020'nin aynı dönemine göre yüzde 34,7 yükselirken, Türkiye genelinde yüzde 40,2 yükseldi.

Rusya'da ev fiyatları en çok hangi kentlerde arttı?

Emlak acentesi TsİAN Rusya'da ev fiyatlarının en hızlı artış gösterdiği şehirleri açıkladı. 2021 yılının ilk altı aylında ülkede fiyatların en hızlı yükseldiği şehir yüzde 39,2'lik oranla İrkutsk olarak kaydedildi.

Kiralık ev fiyatları en çok hangi illerde arttı?

Kovid-19 salgını ile beraber yaşam şartları değişmeye başladı. Yeni normal hayatla beraber kısıtlamalar kalktı, okullar ve üniversiteler de açılış tarihi Eylül olarak açıklandı. Üniversite öğrencileri şimdiden kiralık konut aramaya başladı. Kiralık ev fiyatları uçtu.

Ev fiyatlarında zirvede hangi şehir var?

TÜİK tarafından açıklanan verilerde Mayıs 2021'de Türkiye'de 59 bin 166 adet konut satıldığı belirtildi. Bu rakamla konut satış rakamları geçtiğimiz yılın Mayıs'ına göre yüzde 16,2 arttı. Peki Türkiye'de ortalama ev fiyatları ne kadar oldu? İşte ayrıntılar...

Ev fiyatları arttı mı Haberi

Ev fiyatları arttı mı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın düşük faizli konut kredisi uygulamasını açıklamasından sonra, bazı konutların fiyatları fırladı. Türkiye'de satılık evlerin metrekare fiyatarı geçtiğimiz seneye göre yüzde 120 yükseldi. 

Özellikle satılık ev fiyatlarında yaşanan fiyat yükselişleri kabine toplantısının gündeminde ilk sırada yer alıyordu. Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, konut finansmanında hazırlanan paketin uygulamaya alındığını açıkladı. 

Peki ev fiyatları ne kadar arttı? İşte ayrıntılar.. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konut finansmanında hazırlanan paketin uygulamaya alındığını açıklamasıyla beraber ev fiyatlarındaki ani yükseliş dikkatleri çekti. Bazı konut fiyatları neredeyse ikiye katlandı. 

Türk gazeteci, yazar ve eski Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekili Şamil Tayyar, Twitter hesabından konur fiyatlarına ilişkin açıklama yaptı. Şamil Tayyar, “Kararın mürekkebi kurumadan, üzerine güneş doğmadan konut fiyatları artmaya başladı. Hangi ara bu kadar vicdansız olduk?” şeklinde konuştu. 

T24'te yer...