Ev fiyatları arttı mı

Ev fiyatları arttı mı

Konut kredisi faiz oranları yeniden yüzde 1’in üzerine çıktı. Gayrimenkul geliştiriciler konut satış ivmesinde süren artışı sürdürmek için faizi sübvanse eden kampanyalar düzenliyor...

Konut fiyatları ne olacak?

Yeni bir ev satın almak isteyen vatandaşlar faiz oranlarının değişmesiyle ev fiyatlarının düşmesini bekliyor. Peki, uygun faizler konut kredisi veren bankalar hangileri? Konut fiyatları düşer mi?

Konutta en değerli iller: Antalya, Şanlıurfa ve Gaziantep!

Koronavirüsün etkisinin azalmasıyla birlikte ev fiyatları da aynı hızda yükseldi. Nüfusun en yoğun olduğu ve konut değer artışının en yüksek olduğu iller ise Antalya, Şanlıurfa ve Gaziantep oldu.

Konut kredisi faizlerinin düşmesi fiyatları artırdı!

Konut kredisi faizlerinde yapılan indirimle satışların arttığı doğru olsa da konut piyasasında fiyatların artmasına sebep oldu. Geçen yıl Mayıs'ta İstanbul’daki konutların metrekare bedeli ortalama 4 bin 668 TL iken, bu tutar 2020'nin Mayıs ayında ortalama 5 bin 423 TL'ye kadar çıktı.

Gayrimenkul fırsatçılarına dikkat! Paranızı kaptırmayın!

Düşük faiz oranıyla birlikte hareketlenen konut sektörüne en büyük zarar, hızlı ve kolay para peşine düşen açgözlüler tarafından veriliyor. Tapuda satıştan vazgeçen de var, vatandaşın kaporasını yakarak para kazanan emlakçılar da var.

İstanbul'un bu ilçelerinde konut fiyatları arttı!

Endeksa'nın verilerine göre, Türkiye genelinde konut fiyatları son 1 yılda yüzde 2,69, son 4 yılda ise yüzde 8,73 artış gösterdi. İstanbul ise ev fiyatlarının en çok arttığı il oldu. 

Evlerde kapalı kalanlar müstakil ev arayışına girdi!

Pandemi sonrası gayrimenkul sektörüyle ilgili görüşlerini paylaşan Sebo Gayrimenkul yönetim kurulu başkanı Sebahattin Gülçiçek, ''Pandemi sonrası evlerde kapalı kalan insanlar müstakil ev arayışına girdiler herkes bütçesine göre arayışa başladı'' diye konuştu.

Kurtuluş Altun: Konutta faiz indirimi fiyatları artırıyor!

Gayrimenkul sektörünün dijitalleşmesiyle ilgili öncü olan GABORAS’ın CEO’su Kurtuluş Altun, düşürülen faiz oranlarının piyasada meydana gelen gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Altun, Türkiye’de her faiz indiriminde, 1 puanlık indirim karşısında fiyatlarda 0,77 oranında artış yaşandığın

Emlakta fırsatçılara dikkat edin!

Korona nedeniyle durağanlaşan ekonomi, kredilerde yeniden canlandı. Ancak kredi kolaylığını fırsata çevirmek isteyen bazı ev sahipleri ve emlakçılar gayrimenkul fiyatlarını artırdı.

Koronavirüs müstakil ev fiyatlarını yüzde 25 artırdı!

'Evde kal' önlemleriyle birçok kişinin evden çalıştığı şu günlerde, iş merkezlerine uzak, şehrin çeperinde bulunan müstakil ve bahçeli konutlara talep arttı. İstatistiklere göre satılık müstakil evde fiyat ortalama yüzde 25, kiralıkta ise yüzde 18 arttı.

Koronavirüs sonrasında hangi illere talep arttı?

Emlakjet verilerine göre, koronavirüsünün büyük riske neden olduğu şu süreçte Antalya, İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa illerinde konut arayan kişilerin sayıları azaldı.

Al-Satta yeni dönem: Koronasız temiz daire!

Ülkemizde ve dünyada etkisi devam eden, ekonomiyi de olumsuz  etkileyen koronavirüs salgını nedeniyle ellerindeki malları satmakta zorluk çeken satıcılar yeni yöntem geliştirdi.

Korona emlak alışkanlıklarını da değiştirdi!

Koronavirüs insan ilişkilerinden alışverişe, iş yapıştan yemeklere neredeyse tüm alışkanlıklar hızla değiştiriyor. Emlak da bu değişimden nasibini alan sektörler arasında. Artık bahçeli müstakil evlere ilgi artarken müşteriler, bir odayı ofise çevirmek üzere ekstra bir oda talep ediyor.

Ev seçimi yaparken nelere dikkat edilmeli?

Milyonlarca vatandaş başını sokacak güzel bir eve sahip olmanın hayalini kuracak. Peki, ev alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Maliyetlerin yükselmesi ev fiyatlarını artıracak!

Malzeme ve işçilik maliyetlerinin artması ve dövizdeki yükselişin konut fiyatlarını olumsuz etkilediğini söyleyen Ödül Yapı Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Kahraman bu maliyetlerin önümüzdeki yıl konut fiyatlarına zam olarak yansıyacağını belirtti.

Gönen'de kiralık ev fiyatları arttı!

Kovid-19 salgını sebebiyle büyükşehirlerden uzaklaşmak isteyenler Balıkesir Gönen'i tercih ediyor. Gönen'e olan talebin artmasıyla birlikte ev fiyatları da arttı.

Gönen'de ev fiyatları 2 kat arttı!

İstanbul'dan Bandırma'ya denize yakın ulaşım ve Yalova üzerinden köprü yapılması ile berabere Gönen'e talep attı. Gönen'de ev fiyatları 2 kat arttı.

Türkiye’nin en değerli tatil yerlerinde ev fiyatları arttı!

GABORAS,‘Türkiye Yaz Turizm Bölgeleri Konut Değer Endeksi’ raporunu açıkladı. Rapora göre Türkiye’nin en değerli tatil beldesi; Bozcaada oldu. Bölgede yazlık ev fiyatları metrekare bazında yaklaşık 11 -12 bin TL olarak seyrediyor.

Milyonlarca kişi merak ediyor! Ev fiyatları neden artıyor? 

Haziran ayının ilk 10 gününde ev fiyatları ortalama yüzde 6 arttı. Para politikasının gelir dağılımı ve inovasyon üzerindeki etkilerini düşünmek Merkez Bankasının sorumluluğuna sahip değil...

İstanbul’un çevre bölgelerinde ev fiyatları yüzde 20 arttı!

COVID-19 salgını nedeniyle villa ve bahçeli evlere talep artınca İstanbul’un çevre bölgelerinde yer alan özelikle Uskumruköy, Zekeriyaköy ve Kilyos’ta ev fiyatları tırmanışa geçti.

İsveç'te ev fiyatları Ocak'ta arttı!

Konut piyasası 2020 yılına hafif fiyat artışları ile başladı. İsveç'te ev fiyatları Ocak ayında artmaya başladı.

Konut kredisi faiz indirimi sonrasında ev fiyatları arttı mı?

Konut kredisi faiz oranlarının yaklaşık bir sene sonra yüzde 1’in altına düşmesi ile beklemede olan konut talebi tekrar canlandı. Konut talebinin artması ile ev fiyatları arttı mı?

İstanbul'da kiralık ev fiyatları!

Okulların kapanması ve yaz ayının gelmesiyle kiracıların ev arayışları arttı. Buna paralel olarak kira tutarlarında da değişiklikler yaşandı. İşte İstanbul'da ilçe ilçe kiralık ev fiyatları...

Tahran'da ev fiyatları yüzde 91 arttı!

İran'ın başkenti Tahran'da ev fiyatları geçen yıla oranla yüzde 91 artış kaydetti. En çok ev alınan yer şehrin kuzeybatısındaki 5'inci bölge olarak açıklandı. 

Çorum’da kira fiyatları yüzde 10 arttı!

TSKB Gayrimenkul Değerleme’nin araştırmasına göre Çorum'da kiralık ev fiyatları arttı. Bölgede üniversite öğrencileri için kira ücretleri yüzde 10 zamlandı.

Aksaray'da kiralık ev fiyatları arttı!

Aksaray'da kiralık konut fiyatlarının yüzde 14.47 oranında arttı. Bölgede, ortalama kira fiyatları 409 TL olarak belirlendi.

İstanbul'da ev fiyatları en çok Maltepe ve Üsküdar'da arttı!

Türkiye'de toplam satılık konut fiyatları 2016'da yüzde 9,1 artı. REIDIN'in Üst Yöneticisi Kayhan "İstanbul'da son bir yıl içinde ev fiyatları en çok yüzde 21,9 ile Maltepe'de artış gösterdi." dedi.

Cunda Adası'nda ev fiyatları arttı!

Sinem Kobal ve Kenan İmirzalıoğlu’nun evlendiği Cunda Adası'nda ev ve otel fiyatları zamlandı. Cunda Adası'nda doluluk oranı diğer yıllara göre yüzde 50 arttı.

Ev fiyatları arttı mı

Ev fiyatları arttı mı Ev fiyatları arttı mı

Koronavirüs salgını sürecinde tüketicinin ihtiyaçlarına yönelik çeşitli kredilerde faiz oranlarını düşüren kampanyalar hayata geçiren kamu bankaları, bu dönemde ekonomiye sunulan katkıyı da artırdı. 

Milliyet'ten Duygu Erdoğan'ın haberine göre; konut sahibi olmak isteyenler de aynı dönemde düşük faizli ve uzun vadeli kredi imkanlarından yararlandı. Eylül ayıyla birlikte konut kredilerinin vade oranları yeniden arttı. TTüketiciyi konut alımına teşvik eden ‘psikolojik sınır’ olarak belirtilen yüzde 1 faiz oranının üzerine çıkan bankaların konut kredisi vadeleri, yüzde 1.05 ile yüzde 1.64 arasında değişiyor. Fakat, konut satışında hareketli geçen süreci sürdürmek isteyen gayrimenkul geliştirici firmalar, yaptıkları kampanyalar ile bu oranı sübvanse eden kampanyalar düzenliyor. Bankalarla ya da şirket bünyelerinde yapılan çalışmalar uzun vade dönemleri ve mevcut kredilere göre daha düşük faiz oranlarına sahip. 

Haziran ayında normalleşme sürecine...