ev satışları arttı mı 2021

ev satışları arttı mı 2021

Kerem Nükte Gayrimenkul Müdürü Hasan Aksay, "Döviz kurundaki ani yükselişte dövizini bozduranlar, gayrimenkule yöneldi" dedi.

Kocaeli'de ev satışları yüzde 30 azaldı!

Kocaeli'de Ağustos ayında konut satışları geçen senenin aynı ayına oranla yüzde 30 azalarak  3 bin 416 olarak kaydedildi. 

Müstakil konut satışlarına pandemi etkisi!

Koronavirüs salgını sonrasında ilgi odağı olan müstakil ev satışlarında artış yaşanmaya devam ediyor. Bu dönemde müstakil evler ve prefabrik ev satışları iki kat arttı. 

Konut satışlarına yabancı dopingi!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından Mayıs 2021'e ilişkin ev satış verileri açıklandı. Buna göre, Türkiye'de ev satışları Mayıs 2021'de, 2020 Mayıs'a göre yüzde 16.2 oranında artış gösterdi. Mayıs 2021'de 59 bin 166 ev satıldı. Sektör temsilcileri konut satış verilerini değerlendirdi...

Pandemide özel okul satışları arttı!

Tüm dünyayı olumsuz etkileyen koronavirüs salgını en çok eğitim sektörünü etkiledi. Bu dönemde özel okul satışları patlama yaşadı. 

Pandemide modüler ev satışları ikiye katlandı!

Koronavirüs salgını döneminde doğayla iç içe yaşamak isteyen vatandaşlar modüler evlere yöneldi. Fiyatların da uygun olması bu evlerde satışları ikiye katlandı

Pandemide taşınabilir ev satışları yüzde 40 arttı! 

Sakin ve doğada tatil yapmak isteyenlerin artması, karavan satışlarının patlamasına neden oldu. 2020'de pandeminin de etkisiyle karavan satışları yüzde 40 arttı. 2021'de de pazarda yüzde 50 büyüme bekleniyor.

Çanakkale Gökçeada'da arazi ve ev satışları patladı! 

Turizmin önemli merkezlerinden biri olan Çanakkale'de bulunan Gökçeada'ya koronavirüs vakalarının az olması nedeniyse ilgi arttı. Adada arazi ve ev satışları arttı. 

Kocaeli Körfez'de arsa ve arazi satışları arttı! 

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde Sevindikli Mahallesi’nde, Kuzey Marmara Otoyolu'nun açılmasıyl birlikte arsa satışlarında patlama yaşandı.

ABD'de ikinci el konut satışları arttı!

ABD'de ikinci el konut satışları, geçen sene Aralık ayında bir önceki aya kıyasla beklenmedik bir yükseliş kaydederek yüzde 0,7 artışla 6,76 milyona çıktı.

Düşük faizli konut kredisi kampanyası ev satışlarını nasıl etkiledi?

Konut kredisinde olağanüstü avantaj sunan koşullar sona erince ipotekli satışlar yavaşladı. Peki yaz aylarında hayata geçirilen düşük faizli konut kredisi kampanyası ev satışlarını nasıl etkiledi?

Moskova'da faizler düştü yeni ev satışları rekora koştu!

Rusya’da konut kredi faiz oranlarındaki düşüş yeni ev satışlarında rekor artışa neden oldu. Moskova’da geçen Eylül ayında ilk defa yeni konut satışları 10 bini geçti. 

Ev satışları arttı fiyatlar rekor kırdı!

Kovid-19 salgını sürecinde küçük ölçekli işletmeler desteklendi, vergiler düşürüldü, kira yardımı yapıldı ve daha birçok destek sırf ekonomi canlansın diye yapıldı. Bu desteklerin içinde konut kredisi faizlerindeki indirim de yer aldı. Ev satışları arttı fiyatlar rekor kırdı...

Bahçeli ev ve arazi satışları arttı!

Kamu bankalarının konut kredisindeki faiz oranlarını düşürmesinden sonra gayrimenkul satışları rekor seviyede arttı. İnşaatı devam eden sıfır dairelere de talepler artarken, kiralık daireler ise boş kaldı.

ev satışları arttı mı 2021 Haberi

ev satışları arttı mı 2021

Kerem Nükte Gayrimenkul Müdürü Hasan Aksay, gayrimenkul sektörüne ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Pusula Haber'den Mine Doruatlı'nın haberine göre; Mart'ta Kovid-19 salgını kapsamında alınan tedbirlerin aşamalı şekilde gevşetilmesiyle hafta sonu yasaklarının kaldırılmasının, direkt olarak konut satışlarını artırdığına dikkat çekti. Aksay, "Döviz kurundaki ani yükselişte dövizini bozduranlar, gayrimenkule yöneldi. Yabancıya konut satışı arttı. Ülkemize olan güvenin, artarak devam edeceğinden kuşkumuz yok" diye konuştu.

ARTIŞ OLDU

Aksay, konuyla ilgili gerçekleştirdiği açıklamada faiz, döviz ve salgın üçgeninde sıkışan gayrimenkul sektöründe Mart ayında kısmen de olsa artış yaşandığına vurgu yaparak şunları kaydetti: 

"Geçtiğimiz ay yüksek dalgalanmalar yaşanan döviz piyasasında gerçekleşen kâr realizasyonları ve hafta sonu kısıtlamalarının nispeten gevşetilmesi satışların artış göstermesindeki temel etkenler oldu" dedi. Bitmiş ve hazır konutların, dövizdeki ani yükselişi değerlendirerek...