facebook kripto parası nasıl alınır

facebook kripto parası nasıl alınır

ABD'li sosyal medya şirketi olan Facebook, bu yıl sonunda 'Diem' adını taşıyan proje ile kripto para piyasasına girecek.

Bitcoin son 1 ayın en düşük seviyesine geriledi!

Dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin, 30 bin doların altına düştü böylece son bir ayın en düşük seviyesine geriledi. 

MicroStrategy, 400 milyon dolarlık Bitcoin satın alma kararı aldı!

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, toplamda 400 milyon dolarlık Bitcoin alımı yapacağını açıkladı.  Michael Saylor'ın açıklamasından sonra son zamanların gündemden düşmeyen kripto parası Bitcoin'de yüzde 3 yükseliş görüldü.

Oyuncu Esin Çelik de kripto mağduru!

Sinema filmleri ve televizyon dizilerinde rol alan oyuncu Esin Çelik yüksek gelir elde etmek için kripto borsasına 150 bin TL yatırdı. Parasını kaptıran Çelik şikayetçi oldu. 

Ünlü borsa spekülatörü Mehmet Mustafa Gürban kripto para mağduru oldu!

SPK tarafından çok kez ceza alan borsa spekülatörü Mehmet Mustafa Gürban, kripto para borsası Sitemcoin'e parasını kaptırdığını öne sürerek suç duyurusunda bulundu.

Facebook kripto para piyasasına giriş yapıyor!

ABD'li sosyal medya şirketi olan Facebook, bu yıl sonunda 'Diem' adını taşıyan proje ile kripto para piyasasına girecek.

Kripto para yatırımcıları dikkat! Uyarı geldi!

Bitcoin, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de giderek popülerliğini artırıyor. Türkiye'de kripto para yatırımcı sayısının 3 milyonu aştığı tahmin edilirken, uzmanlardan Bitcoin alım satımı yapan vatandaşlar için uyarılar gelmeye başladı...

Hazine ve Maliye Bakanlığı kripto paralarla ilgili gelişmeleri sıkı takibe aldı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Kripto paralarla ilgili dünyadaki kaygıları paylaşıyoruz. Konuya ilişkin gelişmeleri, ülkemizdeki durumu takip ediyoruz" denildi.

Türkiye'de kripto para şikayetleri arttı!

2021 yılında rekor üstüne rekor kıran kripto paralar, tüketicilerin şikayetlerinde de zirvede. Türkiye’de kripto para şikayetlerinde yıllık bazda yüzde 8 bin 619’lara varan artış görüldü.

Analistlerden kripto paralar için yatırımcılara 'temkinli olun' uyarısı!

Son dönemde bazı büyük şirketlerin ve yetkililerinin destekleyici açıklamaları ile öne çıkan kripto para birimlerinin fiyatlarındaki aşırı değişkenlik dikkati çekiyor...

En çok kripto para kullanılan ülkeler açıklandı! Türkiye kaçındı sırada?

Dünya Ekonomik Forumu tarafından yapılan araştırmaya göre dünyanın en büyük 74 ekonomisi içerisinde nüfusa oranla en çok kripto para kullanan ülke vatandaşları açıklandı. Türkiye, yüzde 16 ile dünyada 4’ncü, Avrupa’da ise ilk sırada yer aldı.

Jeffrey Berns, kripto paranın geçeceği şehir devleti kuracak!

Kripto para milyoneri ABD’li iş insanı Jeffrey Berns Nevada'da çölün ortasında kripto paranın geçerli olacağı bir şehir devleti kurmak için hazırlıklara başladı. Şehrin vatandaşları tüm işlerini dijital izleriyle gerçekleştirebilecek.

Kripto paralar gayrimenkul sektöründe de yerini alıyor!

Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli sanal para birimi Bitcoin, yüzde 20'den fazla artışla 48 bin dolara yaklaştı ve tarihi bir rekor kırdı. Türkiye'de ilk defa bir inşaat projesi bitcoin ile satış yaptığını duyurdu.

Kripto para birimleri kalıcı değil!

İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Andrew Bailey, mevcut hiçbir kripto para biriminin uzun vadede bir ödeme aracı olarak çalışabilecek bir yapıya sahip olmadığını ifade etti.

facebook kripto parası nasıl alınır Haberi

facebook kripto parası nasıl alınır

Facebook, kripto para piyasasına gireceğini duyurudu. CNBC'ye açıklamalarda bulunan bir kaynak, 'Diem' ismi verilen projenin yıl sonunda hayata geçirileceğini belirtti. 

Sputniknews'de yer alan habere  göre; Kripto paranın üretimi ve dağıtımı konusunda ise, Swiss Diem Association isimli kuruluş sorumlu olacak.

Diem'in deneme aşamasında her bir stablecoin ABD dolarına eşitlenecek. Diem'in ayrıca, müşterilere para transferi veya satın alma konularında da olanaklar sunacağı öğrenildi.

Facebook, geçen sene 'Libra' isimli bir projesini de duyurmuştu fakat hükümetler ve para otoritelerinden gelen eleştiriler netincesinde proje 'rafa kalkmıştı'. Diem'in ise, Libra'nın başarısızlığının ardından Facebook'un 'yeni isimle' yola güçlü bir şekilde devam etmesi manasını taşıyor.

Libra'nın yaşadığı başarısızlıkta, şirketle ilgili ortaya çıkan güvenlik endişeleri de büyük pay sahibi.  Şirket CEO’su Ran Goldi de, CNBC'ye yaptığı açıklamada Diem Association'un bazı büyük değişiklikler...