18 / 08 / 2022

faiz kararı

faiz kararı

Merkez Bankası faiz kararı ve toplantısı bekleniyor. Merkez Bankası PPK toplantısı faiz kararı için gözler toplantıya çevrildi. Faiz artırımı olup olmayacağı ise merak konusu.

Herkes yarını bekliyor! Tüm detaylar belli olacak: Altın, dolar, faiz, enflasyon...

ABD'de geçen hafta beklentilerin üzerinde artan tarım dışı istihdam verisi Fed'in eylülden itibaren faiz artırımlarında yavaşlayacağı beklentisini zorlaştırdı. Piyasanın odağında ise yarın duyuracak.

Piyasalar çarşamba gününe kilitlendi! Dolar, altın, enflasyon...

Dolar/TL kuru yıl içi zirvelerinde hareket ederken, 3 Temmuz Çarşamba günü açıklanacak olan Temmuz 2022 enflasyon verisi merak ediliyor. Enflasyon rakamlarının yüzde 80’in üzerinde gelerek on yılların rekorunu kırması beklenmekte.

Altın haftayı böyle kapattı! Gelecek hafta Altın’a ne olacak?

Hep çok merak edilen altın fiyatları geçtiğimiz haftadan bu yana yükselişe geçti. Hafta sonunun ilk gününde, Cumartesi altın fiyatlarının nasıl yön izleyeceği yatırımcı ve pek çok tarafın gündeminde.

11 yıl sonra bir ilk! Dünyayı yakından ilgilendiren flaş karar

Avrupa Merkez Bankası politika faizini 50 baz puan artırarak yüzde yüzde 0,5'e yükseltti. Mevduat faizi de 50 paz puan artışla sıfıra düştü. Banka böylece faizde 11 yıl sonra yukarı yönlü adım geldi.

Dev bankadan korkutan dolar tahmini! Olursa zamlar peş peşe gelir

Dolar endeksinin 20 yılın zirvesinden gerilemesine karşın yurt içinde dolar/TL kuru yılın en yüksek seviyelerinde hareket ediyor. Fransız dev banka SocGen’den dolar/TL kuru için kritik bir tahmin geldi. Banka dolar/TL kurunun yıl sonunda 22 liraya ulaşacağını tahmin ettiklerini belirtti.

Tüm gözler Merkez Bankası'nın faiz kararında! Uzmanlar tek bir tahminde birleşiyor

Merkez Bankası, 2022 yılının 7. faiz kararını 23 Haziran Perşembe günü saat 14:00'te duyuracak. Anketlere göre, faizin yüzde 14'te sabit bırakılacağı tahmin edilmekte. İşte TCMB ve Foreks'in anketlerine katılan ekonomistlerin tahmini...

Merkez Bankası yıl sonu enflasyon beklentisini yükseltti

Merkez Bankası’nın hazırladığı Piyasa Katılımcılar Anketi sonuçları açıklandı. Merkez Bankası 2022 sonu enflasyon ve döviz kuru için yeni tahminini duyurdu. Anket sonuçlarına göre enflasyon yüzde 5 artarken yıl sonu döviz beklentisi 19 liraya ulaştı.

Piyasalar Merkez Bankası'nın faiz kararına kilitlendi! İşte uzmanların tahmini

Merkez Bankası, 2022 yılının 6. faiz kararını bugün saat 14:00'te açıklayacak. Milyonlarca vatandaş TCMB'den çıkacak faiz kararına odaklandı. İşte AA Finans, Bloomberg, TCMB ve Reuters anketlerine katılan ekonomistlerin tahminleri...

23 Haziran’da Merkez Bankası’nın faiz kararı ne olacak? 17 ekonomistin katıldığı anketin sonucu açıklandı

23 Haziran Perşembe günü gerçekleştirilecek Merkez Bankası PPK toplantısına yönelik 17 ekonomistin katıldığı piyasa beklenti anketi ortaya çıktı.

Tüm gözler Merkez Bankası'nın faiz kararına çevrildi! Uzmanlar tek bir tahminde birleşti

Merkez Bankası, 2022 yılının 6. faiz kararını 23 Haziran Perşembe günü saat 14:00'te açıklayacak. Milyonlarca vatandaş TCMB'den çıkacak faiz kararına odaklanırken yapılan anketlere göre, faizin yüzde 14'te sabit bırakılacağı tahmin ediliyor. İşte AA Finans, Bloomberg ve Reuters anketlerine katılan e

Merkez Bankası'nın anketi yayınlandı! İşte dolar ve enflasyon beklentisi

Son dakika haberine göre, TCMB Piyasa Katılımcıları Anketi’ne göre, yıl sonu TÜFE artış beklentisi yüzde 64,59, yıl sonu dolar/TL beklentisi 18,89’a çıktı.

Merkez Bankası'ndan faiz kararı! 15 yıl sonra ilk kez...

İsviçre Merkez Bankası, beklenmedik bir kararla sıkıştırmaya gitti ve faiz oranını 50 baz puan artırrma kararı aldı.

Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak Faizler düşecek mi?

Ekonomiyi yakından takip edenler 'Faiz kararı ne zaman açıklanaca?' sorusunun yanıtını arıyor.

Merkez Bankası'nın kararından sonra flaş gelişme, doları olanlar gece sevinçten uyuyamayacak

Merkez Bankası'nın faizleri sabit tutma kararının ardından Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's flaş bir kararı imza attı. Moody's enflasyon beklentisini yüzde 52,1'e yükseltti.

Merkez Bankası'nın faiz kararı ne olacak? İşte tahminler, beklentiler, dolara etkisi!..

Merkez Bankası faiz kararı ve toplantısı bekleniyor. Merkez Bankası PPK toplantısı faiz kararı için gözler toplantıya çevrildi. Faiz artırımı olup olmayacağı ise merak konusu.

Fed faiz kararı altın fiyatlarını vurdu! Altında beklenmedik dönüş!

Altın fiyatları fed faiz kararından daha çok araştırılmaya başlandı. İşte altın yatırımcılarını ilgilendiren son gelişmeler!

Selçuk Geçer FED'in faiz kararını yorumladı, doların göreceği seviyeyi açıkladı!

FED'in 75 baz puanlık faiz artırımı kararını değerlendiren ünlü ekonomist Selçuk Geçer, doların akıbetine ilişkin önemli uyarılarda bulundu.

Fed faiz kararından sonra altının durumu! Gram, çeyrek, cumhuriyet altını…

Fed faiz kararının açıklanmasından sonra altın fiyatları araştırılmaya başlandı. İşte merak edilen detaylar!

Fed'in faiz kararına kripto para piyasası ne tepki verecek?

FED’in faiz kararını açıklamasına negatif yönde cevap veren Bitcoin’de (BTC) tekrar bir düşüş olup olmayacağı merak konusu.

Fed faiz kararından sonra bilanço ortaya çıktı! İşte detaylar!

Fed faiz kararı açıklandı. Günlerdir piyasaların büyük bir merakla beklediği FED faiz kararının açıklanması ile bilançoda ortaya çıktı. İşte detaylar!

Son Dakika! Fed faiz kararını açıkladı!

Faiz kararının açıklandığı metinde Fed'in enflasyon risklerine karşı yüksek derecede dikkatli olduğu mesajı tekrarlandı.

Fed'in faiz kararı ne olacak? Piyasa nefesi tuttu, Türkiye'yi etkileyecek!

ABD Merkez Bankası Fed 40 yılın zirvesine çıkan enflasyonla birlikte faiz artırım tarafında daha hızlı davranması bekleniyor.

Bitcoin paraşütsüz çakıldı! FED kararı sonrası dibi görecek!

Piyasalarda gözler Fed'in faiz kararına çevrilmişken Bitcoin yüzde 4.3 değer kaybı yaşadı. Analistler karar sonraı Bitcoin'in çökmesinden korkuyor. İşte detaylar...

Fed'in faiz kararı için 75 puan açıklaması! Fed faiz kararında son dakika!

ABD Merkez Bankası Fed'in faiz kararı piyasalar tarafından merakla bekleniyor. Peki Fed faiz kararı ne olacak? Fed faiz artırımı yapacak mı? Bybit Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, konuyu değerlendirdi...

Merkez Bankası'nın faiz kararından sonra dolarda oluşan inanılmaz rakam! Özgür Demirtaş'tan bomba yorum

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu'nun faizi yüzde 14'te sabit bırakma kararı sonrası dolar kuru 18 liraya dayandı. Bankanın kararını değerlendiren ekonomi profesörü Özgür Demirtaş'tan olay bir yorum geldi. İşte ayrıntılar...

Faiz kararını açıklayan Merkez Bankası'ndan korkutan uyarı: Adım adım yaklaşıyor

Avrupa ve ABD Merkez Bankalarının aksine yüksek enflasyona karşı faiz artırmama kararlığını sürdüren son toplantısından da "faizleri sabit tutmaya" devam etti. TCMB, Türk ekonomisine ilişkin de kritik bir uyarıda bulundu.

Avrupa Merkez Bankası kritik faiz kararından sonra gözler dolara çevrildi!

Avrupa Merkez Bankası kritik faiz kararını açıkladı. Bu açıklamadan sonra dolar ve euronun son durumu merak edilmeye başlandı. İşte detaylar!

faiz kararı Haberi

faiz kararı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın faiz kararı için oldukça kısa bir süre kaldı. Geçtiğimiz toplantıda Merkez Bankası politika faizini yüzde 14 seviyesinde sabit tutma kararı almıştı. Bu kez Merkez Bankası'nın PPK toplantısı sonrası yeni kararı bekleniyor. Peki TCMB kararı ne zaman açıklanacak, toplantı hangi, gün?

MERKEZ BANKASI TOPLANTISI NE ZAMAN? 

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Para Piyasaları Kurulu toplantısı 18 Ağustos tarihinde yapılacak. Merkez Bankası, Para Politikası Kurulu faiz kararını 18 Ağustos Perşembe günü açıklayacak.

MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI BEKLENTİLERİ.. 

Sparta&Co'nun kurucu ortağı Taner Özarslan Milliyet'e yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Piyasaya bir artırım sinyali veya indirim sinyalini vermiş değil. Bir artırım ya da indirim sinyali vermemiş olduğu için beklentimiz değişim olmayacağı yönündedir.

 Dolar/TL kuru 17 Ağustos Çarşamba günü de yükselişini sürdürdü. Piyasalarda gözler Merkez Bankası'nın yarın açıklayacağı...